Velké riziko 2

• Hongkong Bi xie lan tian (více)

Špeciálny čínsky agent je jedným z najlepších expertov na bojové umenia. Ako čínsky patriot neuposlúchne kontroverzné rozkazy počas plánovanej akcie únosu zajatcov, a preto ho za trest z Číny deportujú do vyhnanstva. Tam stretne svoju priateľku z detstva, ktorá emigrovala do Lavernie po masakre na pekinskom námestí Tiananmen. Ich cesty skríži charizmatický japonský zločinec, démon zla a predstaviteľ japonského kultu Aum Shinryuu. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film z Hong Kongu. Má celkom dobrý príbeh o výbornom policajtovi, ktorý je za neuposlúchnutie rozkazu preradený do Ruska na čínske veľvyslanectvo, ale tieto dve krajiny medzi sebou nemajú práve najlepšie vzťahy a navyše v Rusku pôsobí japonská teroristická skupina. So spracovaním som spokojný, celkový dej filmu je zaujímavý, ale nájdu sa tu aj niektoré horšie a zbytočné scény, ktoré inak svižný priebeh filmu spomalia. A sú to v prvom rade scény s Qi Shu, ktorá je síce dobrá, ale jej úloha je pre tento film úplne zbytočná. Akcie je tu dosť a aj s ich kvalitou som dosť spokojný. Kvalita súbojov je na Hong Kongské pomery prinajlepšom priemerná, ale to je stále príjemne pozerateľná akcia a navyše im pomáha aj dobre zvolené prostredie. Ale celkovo je tu akcia rozmanitá, takže sa tu nájdu aj rôzne prestrelky alebo naháňačky. Najviac sa mi páči akcia pri obrane veľvyslanca, hlavne časť na streche s niekoľkými solídnymi úmrtiami, či už ručne alebo strelnou zbraňou, ale veľmi dobrá je aj preprava zločnica alebo úvod s únosom lietadla. A potešia aj niektoré výborné nápady. Len škoda finálneho súboja, ktorý je až príliš nereálny na rozdiel od normálnejšieho zvyšku filmu. Herecké obsadenie je slušné a hlavný hrdina nesklamal, aj ked´ je pre mňa úplne neznámy. No a réžia a technická stránka filmu je pre potreby filmu dostatočná, aj ked´ niekoľko nedostatkov by sa našlo. S jednotkou to nemá absolútne nič spoločné, takže názvu tohto filmu nerozumiem. Jednotka je akčná komédia až paródia a dvojka je plnohodnotný akčný film a aj sa mi páči viac. Objektívna kvalita filmu- 64%, film sa páči mne na 75%. ()

Wacoslav1

Tak s jedničkou to fakt nemá co dělat. U záporný postavy jsem se těšil, že dostanu nějakýho pořádnýho fanatika a on je to vcelku bezvýznamnej dementek kterej se drsně tváří, ale hovno předvede. Aspoň ta akce se dá přežít mimo ní už je tu jen přehlídka neznámých ťamanských ksichtů, ale na průměr to ještě dá.50% ()

SeBig

Dvě za tu akci a za ten top fight na konci, při kterým zbouraj celej barák a rasí do nich ještě vrtulník to bylo fakt moooc top! (i když nerealný, ale na to seru bavil mě víc jak příběh) Jinak průběh filmu mě bohužel neoslovil, ale dle mého lepší než první díl Jet Liho žeru, ale v jedničce měl prostě málo prostoru. Hudba byla taky dobrá a atmosféra taky okey. ()

kinderman

Film objevený náhodou v nejspodnějším regálu videopůjčovny rozhodně nezklamal: děj je sice příslušně nesmyslně slátaný (s příchutí čínského vlastenčení), ale akční scény jdou v osobních soubojích "natvrdo" a je jen škoda, že ve finále na velvyslanectví podlehli tvůrci pokušení viditelně angažovat i "kluky od drátů". No a hraje v tom Qi Shu, tak co byste ještě chtěli? ()

AD P

2 za akciu, inak je to dost slabe.Hlavne ta akoze ruska krajina kde je vsetko madarske (dokonca aj mena a stat.farby) je smisna, ale co uz?. ()

Zombi

Probůh to byla trapárna, chvíli jsem myslel, že největší peklo budou melodramatické scénky z dětství s klavírním podkresem, ale některé dějové zvraty a jejich zdůvodnění to dokonale přebily (vězně musí eskortovat vaši muži, protože kdybych s ním poslal naši ozbrojenou jednotku, lidi by se nám smáli, že jednoho vězně hlídá tolik ozbrojenců). Kontaktní souboje jsou celkem dobré, jen u toho závěrečného nemusely být ty dráty tolik patrné, naproti tomu přestřelky jsou většinou nic moc. ()

LuNaj

Nevím, proč se film jmenuje Velké riziko 2, když s prvním dílem má pramálo společného. 1 byla parodií na akční filmy, kde si jednu z hlavních rolí střihl i samotný mistr wu-shu Jet Li. Ale druhý díl je jenom prostoduchá mlátička s příběhem, který by vymyslelo 10leté dítě po zkouknutí 1 dílu Odpadlíka (možno dosadit jakýkoli jiný stupidní akční seriál běžící odpoledne v tv). A to těm 10letým možná ještě křivdím. Proč tedy dávám 3*? Bylo to prostoduché, ale souboje nebyly špatné a hrála tam má oblíbenkyně Qi Shu. I když ve filmu byla za hloupoučkou krásku (viz. závěrečná scéna s vrtulníkem). ()

johnsnow

Nuž čo na toto povedať, proste kopa prestreliek a mlátičiek, tie sú trošku slabšie ale stále sú nadštandardné, veď šak aziati sa vedia šumne mlátiť. No a príbeh tiež relatívne fajn, akurát tá romantická linka bola taká podľa mňa na silu vtrepaná, ale pozerateľné to je. P.S. Tvári sa to ako pokračovanie filmu z Jetom Lim ale nemá s ním nič spoločné. ()

HKstars

Dong je přesně tím typem agenta na kterého může být zaměstnavatel hrdý - střílí vždy doprostřed terče, jeho ruce a nohy likvidují protivníky geometrickou řadou a mozek mu šrotuje na plné obrátky. Má to však jeden háček - Dong je hodný hoch a má srdce na pravém (levém ;) místě, což není konfigurace, která by se ve speciálních jednotkách "nosila". Po jedné spontanní (a samozřejmě úspěšné) akci je donucen opustit své místo a míří na zašívačku do východní Evropy, do státu Lavernia... Ačkoliv je Lavernia přísně fiktivní stát (vypadá trochu jako Bulharsko), začnou se brzy do příběhu mísit věci zatraceně reálné. Politické pletky, sekty, bývalé milenky - Dong toho má tzv. "plné kecky", protože ledabyle pošle za mříže místního náboženského fanatika Mishimu (který je na náboženského fanatika až příliš akční), čímž si to rozhází u jednoho z ministrů Lavernie. Většina postav bohužel zmateně hraje na obě strany a scénář až příliš často sklouzává k "čínským" flashbackům, které vzbuzují rozpaky - jde o rýpání do čínské politiky nebo o nemístný obdiv poslední bašty komunismu? Ať tak či onak, přiběh se brzy rozsype jako korálky, protože niť, která by vše držela pohromadě tu prostě chybí - kostra příběhu by v hollywoodské produkci nevystačila ani na jeden díl Beverly Hills a ačkoliv v hongkongských filmech se víc kope než mluví, "moderní hongkongský film" (jak se Blacksheep affair profiluje) by si určitě zasloužil víc než sektářsko-politické hrátky v postkomunistických kulisách. Jediné co vám po závěrečných titulcích zůstane v hlavě bude Chiu Man-Cheuk (svůj part odehraje se ctí a určitě by si zasloužil i lepší filmy), Shu Qi (ta zůstane v hlavě vždycky ;) a zajímavá choreografie Ching Siu-Tunga. Ta je chytře mixována s přestřelkami (které místy vypadají dobře (přepad v zahradě), místy divně (průlet rakety dodávkou) a místy dokonale zmateně (finále na ambasádě)) a spolu s Ching Siu-Tungem se na ní podílel i Xin Xin Xiong (ten si střihne malé cameo hned v úvodu). Výsledek je působivý, ale ne ohromující. Siu-Tung s přehledem servíruje dráty a v některých bitkách výrazně zvedá známky za výsledný dojem, ale zamrzí občasné výpadky (především zrychlené ruční techniky s mizernými zvukovými efekty, které vypadají hodně "cheesy") a zbytečné předrátování - některé techniky by oba hlavní aktéři (Chiu Man-Cheuk a Andrew Lin) rozhodně zvládli i bez drátů a vypadalo by to líp. Drát je totiž pořád drát a je to "cítit" - HK spin, arab, 540 - to jsou triky, které má Chiu Man-Cheuk v malíčku a jejich provedení na drátech zkrátka působí trochu "uměle". A to už vůbec nemluvím o protočených 720tkách, které jsou pro jistotu doplněny dalšími "úžasnými" zvukovými efekty. Platí tu známé "méně je někdy více". Přes mírnou kritiku je ale právě choreografie tím jediným důvodem, proč Blacksheep affair vidět. Když se prokoušete skrze průhledný a vypočítavý příběh, čeká na vás Ching Siu-Tung v netradiční poloze (je to jeden z mála "moderních" filmů, které choreografoval) a pár úctyhodných kaskadérských kousků. Není to moc, ale v hongkongské "Nové akční vlně" si příliš vybírat nemůžete. 50% () (méně) (více)