Hei mao

Hong Kong, 1991, 91 min

Stephen Shin

Bo-man Wong

Danny Chung

To že se tvůrci, v čele se Stephen Shinem, mohutně inspirovali francouzskou Brutální Nikitou je bezesporu, každopádně je to ale i tak skvělá syrová a drsná akce s velkou dávkou střelby, tak jak to umí snad jen v HK, navíc Jade Leung tu předvádí na ženu naprosto heroickej akční výkon. Jinak ten obsah tady je totálně mimo a je to hodně modifikovaný oproti tomu, co se ve filmu opravdu stane, takže radši snad ani nečíst.(1.7.2010)

Black Cat hraje na harmoniku, krade květiny, touží volně dýchat na svobodě, kterou jí vzali, když se předtím ocitla v nesprávný čas na nesprávném místě. Nová identita + nový život +nová láska = nic z toho není zadarmo = cena se přepočítává na lidské životy. Po francouzské Nikitě a americké Maggie jsem se do třetice podívala na čínskou Catherine, která si také nevedla špatně.(27.9.2014)

Hong Kongská verze Brutální Nikity. Určitě je to povedenej filmek. Škoda, že je dost ukecanej. Pořádně se to rozjede až v polovině, ale je zase pravda, že některý ty přestřelky jsou luxusní zejména vystřílení svatby stojí za to. Zkrátka taková typická akce made in Hong Kong no a pokud tu budete pozorně sledovat celý děj a znáte dobře Brutální Nikitu určitě vám neunikne, že tohle je opravdu v mnoha ohledech přesná kopie toho filmu což mi ovšem v tomto případě nevadí. Není to sice největší HK masakr co znám, ale i tak dost slušná práce.70%(26.11.2013)

Neurazí, nenadchne, na Intersonic roku 92 slušná záležitost. Body navíc za vystřílení židácké svatby a konec. To Shit: na mojí VHS je obsah ještě mnohem víc wtf -...implantování morčecího mikočipu do mozku co spůsobí (sic!) nejen maximální zvýšení fyzické síly, ale také její proměnu v chladnokrevného zabijáka :)(18.8.2010)

• GigaPudding

Totální děs. Prvních pár minut na benzínce to ještě tak úplně nevypadá, ale tohle je suverénně nejhorší remake brutální nikity na světě. Posledních dvacet minut jsem už skřípala zubama kdy už to konečně skončí a fakt tomu nepomohlo ani trochu zvláštní oklešťování a zjemňování původní verze pro čínskej trh jako třeba že nikita nebo spíš teda catherine neodpráskne policajta protože by byla sjetá jak starý gumy a podobně. Hrůza hrůzoucí prostě a to jsem ani nevěděla předtím že jeto remake nikity a myslela jsem že to bude dobrý :).(28.1.2013)