poster

Falešná sláva

 • USA

  Fake Famous

Dokumentární

USA, 2021, 87 min

Režie:

Nick Bilton

Scénář:

Nick Bilton

Hudba:

Michael Abels

Producenti:

Nick Bilton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • george82
  ****

  Instagram.....deleted. Welcome real lige and world.(5.2.2021)

 • BlondJames
  ****

  Chris si mě získal: "Radši být na mizině, ale skutečný, než být bohatý ale fake." A Wyllie byl pusinka, co si budeme povídat. Dom byla hned jasná... Dokument byl skvělý, celou dobu jsem si říkala, že je dobře, že jsem Instagram deset minut po nainstalování smazala :D Vůbec těmto povrchním lidem nezávidím, stávají se afektovanými a jde to poznat na hlase, i ten je falešný a dohání mě k šílenství.Miluju svůj obyčejný život a opravdové přátele.Dala jsem si facebookový detox a trvá už měsíc, a s radostí si ho prodloužím :) Každopádně ty dvě fetky v tom autobuse(blondýny-hnusky), ty jako fakt sleduje tolik lidí? Blah!!!!(10.2.2021)

 • M.i.k.e
  ****

  ten dokument vlastně nepřináší nic nového,ale i tak ho bylo zajímavé sledovat a připomínání faktu,že tenhle instagram life není ani zdaleka takový jak vypadá taky neuškodí,Osobně mi byl nejsympatičtější Chris,který sice na začátku mlel nesmysly,ale nakonec byl jako jediný autentický.Wyllie se na tuhle "kariéru" nehodil od začátku a Dominique se evidentně našla a poveze se i nadále.Nakonec by mnohem zajímavější bylo sledovat jak se hodně těch "slavných" influencerů dokáže přiživovat na věcech jako je BLM.A nebo jak je/jestli je díky takovým lidem BLM a další pouze poloprázdná bublina...70%(14.2.2021)

 • FOndra
  **

  Dokument nejde nijak zvlášť do hloubky. Téma fejkování slávy pomocí podvodů by se vlezlo do 45 minut. Chybí vyobrazení drastických dopadů na mládež...(4.2.2021)

 • johnn333
  ***

  Ve svém odhalování virtuální prázdnoty a faleše je to podobně "obvi" jako Sociální dilema, i když je určitě ku prospěchu věci, že se experiment ze dvou třetin nevydaří. To závěrečné naroubování na koronavirus se také mohlo vytěžit líp, téma vyprazdňování společenského aktivismu kvůli sockám to jen naťukne.(5.2.2021)