Alex má strašidelné historky rád, ale teď je musí tahat z rukávu každou noc – jinak zůstane i s novou kámoškou navěky uvězněný v kouzelném sídle zlé čarodějky. (Netflix)

Trailer

Lacike

Detský hororík v osemdesiatkovom štýle v ktorom so zlom bojujú deti. Má to skvelý vizuál. Ústredné detské duo nie je otravné a Krysten Ritterová ako zlá čarodejka je sakra sexy. Lenže je to zároveň strašná nuda. Nič poriadne sa tam nedeje a báť sa budú asi fakt len tie najmenšie deti. Výsledkom je tak nejak už tradične Netflixovský nepodarok. 4/10. ()

peter12

Náhodou milá rozprávočka, ktorá asi nevystraš ani deti, ale v pohode odsýpa a má prenádherný vizual. Tento krát som vedel, že idem do niečoho, čo môžem pozerať aj poobede, lebo tu ta správna atmosféra byt nemôže. Ani nebola, ale to tvorcovia ani dosiahnuť asi nechceli. Chceli aby sa divák hlavne bavil dobrodružstvom mladého vyprávača, ktorý sa nechtiac dostal pravé tam, kde jeho postavy v denníku. Určite by to mohlo zapôsobiť na detské publikum, ale tí skôr narodení sa viackrát pousmejú nad niektorými scénami alebo to vypnú. Ja som bol aj trochu rad, lebo som mohol celkom vypnúť a nechať sa unášať detským fantasy svetom. Herci boli vynikajúci, hlavne K. Ritter, tá v tom kostýmčeku bola zlata, nie hrôzostrašná, ale taká milá teta čarodejnica. A nielen jej to pristalo, ale si to aj náramne užívala. Celková pohodička. ()

M.i.k.e

trošku mi uniká,na jakou cílovku Nightbooks míří.Všichni nad 12 let se u nich budou většinu času nudit a pro mladší to zase bude (hlavně ke konci) možná trochu strašidelnější než by bylo záhodno...každopádně...vizuál celkem ujde,finále je poměrně ok,nicméně než se k němu film doklopýtá,je to nuda.Příběh je taková Perníková chaloupka v modernějším hávu a nic moc originálního nepřinese.Snad jen Kirsten Ritter je jako zlá čarodějnice dobrá a je víceméně důvodem proč sem dokoukal...40% ()

*CARNIFEX*

Aj rodinné fantasy s prvkami hororu, určené predovšetkým pre najmladšiu vekovú kategóriu, by mohlo aspoň čiastočne uspokojiť. Lenže bohužiaľ, väčším hororom je v tomto prípade aj “Never ending story”, než táto absolútna zbytočnosť, ktorá v dnešnej dobe neuspokojí ani 6 ročného, nie to ešte dospelého. ()

silentname

Keby som "Nightbooks" označil ako kvalitným rodinným hororom, tak by som teda poriadne prestrelil a rozhodne by som sa mohol za svoje slová hanbiť. Ja by som povedal, že nie všetky horory musia byť spracované pre dospelých. Koniec koncov je treba uznať, že k strašidelným príbehom ma asi najviac dostali Nickelodeon so svojim "Are You Afraid Of The Dark?". A hoci keď sa na niektoré príbehy pozerám spätne, tak nemôžem o nich povedať, že sú nejako extra strašidelné, no rozhodne vo mne vzbudili záujem o hororové médium. Takže nejako by sme mali začať všetci a nemusia to nevyhnutne byť tie "skutočne strašidelné príbehy". A toto možno nie je úplne najhoršia voľba. Je pravda, že miestami je film neskutočne nudný a plný nič nehovoriacej vaty, ktorou len zabíjame čas. A miesto toho by sme mohli zažiť niečo lepšie. Ja neviem.... reálne strašidelné príbehy. Osobne si myslím, že viac by som asi odporúčal na pozeranie "Scary Stories To Tell In The Dark" než tento film, no sú tu elementy, ktoré ma bavili. V prvom rade poviem, že Krysten Ritter sa pre túto rolu skutočne hodila skvele. Scénky s ňou ma celkom bavia a je vidno, že si ich ako herečka mala možnosť aj celkom užiť. Decká sú okey a nebol moment, kedy by mi prišli otravné. Dokonca sa mi aj páči, že chalan rád píše strašidelné príbehy, no počas filmu som mal pocit, že asi jeho najväčším nepriateľom sú "jumpscares". Furt ho niečo vyplaší. Príbehy ako také (mohlo ich byť viac) sú celkom okey a ich animovaná vizualizácia je podľa mňa spracovaná dobre. Mix animovaného so skutočným vytvára celkom dojem. Uznávam. A musím aj uznať, že keď sa konečne dozvieme čo sa vlastne stalo a prečo na začiatku Alex utiekol z bytu ohromne naštvaný a nešťastný je dobre vysvetlené. A myslím si, že mnohé decká si v živote prežili presne to isté čo on. A uznávam, aj ja som si toto užil. Takže mu rozumiem. Môžem ešte aj povedať, že vizuálne film vyzerá kvalitne a efekty sú dobré. Śkoda je len tá, že príbeh ako taký je len snaha dostať sa von. Nič viac v tom nie je. Cieľ - utiecť je hnacím motorom filmu a to nebol podľa mňa dobrý nápad. Lebo čas sa dal využiť oveľa zaujímavejšie. Ako? No predsa strašidelnými príbehmi. Čiže technicky môžem povedať, že jediný problém filmu je, že si pletie slovíčka cieľ a dej. Lenže bohužiaľ, s tým súvisí aj fakt, že väčšiu časť stopáže sa človek nudí. A ten temný jednorožec - viac komické než strašidelné. Za jedno pozretie som okey, no je cítiť, že film mal na viac. Ale v tomto smere asi je za to zodpovedný režisér David Yarovesky, ktorý už druhýkrát mal dobrý námet, no spracoval ho veľmi priemerne. (Pre tých čo nevedia, narážam na "Brightburn"). Hodnotenie: C+ ()