Juk nei ho wan

Hong Kong, 1985

Cheung-Yan Yuen

David Wu

• Lacike

Skupinka gangsterov (ich lidrom je samozrejme demonicky Yuen Shun Yee) ukradne drahy diamant rodinke Tsaovych. Lenze jeden z gangsterov si ho chce nechat pre seba, na co ostatni hned pridu. Pri uteku je nuteny ho schovat u krasky Ji (Anita Mui). Takze cely cas sa gangsteri snazia diamand najst. Popritom sa George (Alex Man), ktory pracuje pre poistovnu so svojim kolegom IQ (ako vzdy zubaty Yuen Cheung Yan) snazi preverit rodinku Tsaovych ci maju narok na poistku a zaroven sa neustale hasteri s Ji. Tentokrat som Yuen Cheung Yanov humor prilis nepochopil a ani raz som sa nezasmial. Neustale sa tam patra po diamante a niektore postavy su divne. Napriklad Tai Bo ako jeden z gangsterov nosi taku cierno sado maso uniformu s hakovym krizom na rukave. Jedine co ma bavilo bolo zopar solidnych bitiek. V poslednej tretine demonickeho Yuen Shun Yee vystrieda Bolo Yeung, ktory pri bitke doslova zdemoluje celu miestnost. Za zmienku stoji, ze tu ma Anita celkom pekny hudobny vystup a potesilo ma aspon male cameo Yuen Yat Chora v ulohe policajta. 4/10.(1.12.2018)