Odhalení zvláštního a komplikvané vztahu, který se vytvořil mezi analytikem FBI Billem Hagmaierem a sériovým vrahem Bundym během jeho posledních let v cele smrti. (Filmbox)

majo0007

Kto čaká na proffiler akciu ala Mindhunter, bude mocno sklamaný. Film sleduje posledných pár rokov TeddyBeara vo floridskej base a rannom začiatku profajlu "seriálov". Lokácie sú minimalistické - maličké výsluchové miestnosti (2), Office FBI (2), hotel room Hagmaiera (1), telocvičnu (1) , plus zopár dobových záberov. Ústredné duo nesklamalo, ale že by to bola nejaká extra šupa sa nedá povedať. Presto film stojí za pozretie, a nie je to fail, len tie náboženské biblické pičoviny ku koncu si mohli ušetriť. Celkovo ale musím povedať, že pubertálna bábika Zac Efron (lebo je v móde) z posledného filmu o Bundym Extremly Wicked je síce fešný, ale Ted "by z něho udělal snídani"! ()

*CARNIFEX*

Ja absolútne jasné, že sa človek v tomto prípade už nič nové nedozvie, nakoľko samotné činy, ale aj zmýšľanie Bundyho, boli nie raz “filmársky” rozpitvané. Prečo tento počin vznikol, skutočne len ťažko zdôvodniť, pričom jeho forma spracovania je rovnako tragická, ako samotný kasting. Extrémna nuda .. ()

EvilPhoEniX

Pomalá, nudná, zdlouhavá a úmorně nezajímavá konverzačka mezi nepřesvědčivým agentem Elijah Woodem- do téhle role se absolutně nehodí a Bundym,  o kterém se divák nic moc nového nedozví. Mindhunter i Efronův Bundy je o 2 kategorie výše a tohle je ve výsledku zbytečný film i ztracený čas.  Nah thanks. 30%. ()

Lacike

Radová epizóda seriálu Mindhunter roztiahnutá do celovečernej stopáže. Nekonečný pokec medzi takým obyčajným sériovým vrahom a jeho profilovačom. Ja som sa pri tom rozhodne nenudil. Luke Kirby toho zmrda Bundyho stvárnil neskutočne charizmaticky a bolo zaujímavé prenikať do jeho mysle. Bohužiaľ nemal oporu na druhej strane. Elijah Wood toho agenta - profilovača stvárnil úplne odosobnene. Rozhodne mi tu chýbal podstatne väčší dôraz na to jak rozhovory s Bundym ovplyvňujú Woodovu postavu. Tých pár náznakov ku koncu bolo proste málo a záver filmu je úplne nijaký. Chýbala tomu akákoľvek pointa. Napriek tomu to za jedno pozretie stojí a bavilo ma to. 6/10. ()

SilentMemory

Úplne mega chaoticky spracované, keby som predtým nevidela dokument tak som fakt úplne mimo. Malo to niekoľko svetlých bodov, čo sa týka profilovania akejsi psychológie, že Ted sa nechcel nechať prekuknúť a málokomu sa to podarilo pritom v tomto príbehu sa obaja prekukli hneď na začiatku. Taktiež dobre v oblasti zachytenia momentov, atmosféry, emócií a prežívania, to áno! Len tá postupnosť rozprávania príbehu mi nesadla, že vlastne sa toho človek ani veľa nedozvie, že už prínosnejšie si je pozrieť reálne interviews. ()

• Ted Bundy (Luke Kirby) zásadně změnil průběh vyšetřování případu „Vraha od Zelené řeky“. Gary Ridgway, jenž tuto přezdívku získal díky řece, u níž své oběti pohřbíval, zavraždil během osmdesátých let přes 49 žen ve státě Washington. Bundy detektivům řekl, že se vrah vrací na místo činu, kde má poté pohlavní styk s mrtvolou oběti. Tato hypotéza se nakonec ukázala být pravdivá. (YumiOkami)