Reklama

Reklama

EVA

Trailer
Krátkometrážní
Česko, 2021

Režie:

Jakub Krumpoch

Předloha:

Charles Bukowski (povídka)

Scénář:

Jakub Krumpoch

Kamera:

Kurt Neubauer

Obsahy(1)

Neúspěšný spisovatel Karel Bukovský (Norbert Lichý), se snaží napsat sbírku povídek, kterou by mu po letech konečně někdo vydal. Celý svůj život ale žije ve stínu jednoho muže, slavného Charlese Bukowského. Mají nejen skoro stejné jméno, ale i stejný styl psaní. Pak ale Karel potkává záhadného Roberta (Jan Dolanský), který se mu svěří se svým příběhem, který je tak neuvěřitelný, že se ho rozhodne Karel zpracovat. Teď určitě jeho slávu nikdo neukradne... (Kroup4)

(více)

Zajímavosti (7)

  • Ještě než vznikl scénář, vznikla k filmu ústřední píseň. Nazpívala ji Věra Špinarová a hudbu k písni složila kapela Penzistor. Věra darovala Jakubovi Krumpochovi píseň zadarmo. Byla to její první filmová píseň a zároveň poslední, kterou udělala. Film je věnován její pamatáce. (Kroup4)
  • Soundtrack k filmu obstaraly kapely, kterým v minulosti Jakub Krumpoch natáčel videoklipy. Jedná se o kapely Penzistor a Hannibal Lecter. Dále se na sountracku podílel Jakubův bratr Ondřej a dokonce i Norbert Lichý. (Kroup4)
  • Natáčelo se 4 dny ve třech městech (Praha, Jeseník a Ostrava). (Kroup4)
  • Ve snímku se objevila v roli Evy pornoherečka Antonia Sainz, nahradila původně obsazenou kolegyni z branže, Drahomíru Jůzovou alias Lady Dee, která v době natáčení byla těhotná. (Kroup4)
  • S původní produkcí usilovali tvůrci o finanční přispěvek Státního fondu kinematografie. Fond reagoval, že jde o adaptaci Bukowského, na kterou nemají práva, nacož Jakub zaslal námitku, že nejde o adaptaci, ale inspiraci a poctu Bukowskému. Navíc podle něj Fond přispěl už dříve na adaptaci Bukowského, a to film Petra Zelenky, Příběhy obyčejného šílenství (2005), který má totožný název jako kniha Bukowského a používá přímé adaptace některých jeho povídek, což mimochodem ani Zelenka, ani ostatní tvůrci snímku nezmiňují. Fond na tuto námitku reagoval pozváním Jakuba do užšího výběru, přesto však snímek nepodpořil. (Kroup4)
  • Jakub Krumpoch pracoval na realizaci tohoto snímku od roku 2017. Původně připravoval film pod produkcí 8 Heads production Julietty Sichel, rozpočet se pohyboval okolo 3 000 000 Kč. Nakonec film natočil s produkcí Moviefactory, kterou založil Jakub se svým kamarádem Kurtem Neubauerem s rozpočtem 300 000 Kč. (Kroup4)

Reklama

Reklama