Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

charles3

První Bambitka se mi líbila velice a rád se na ni dívám opakovaně. Kouzlem nechtěného se s příchodem jistého slovenského agrobarona do české politiky stala postupem doby ještě trefnější a aktuálnější. Od druhého dílu, připravovaného ještě za "panování" dotyčného šejdíře, jsem tedy měl nemalá očekávání. Tajně jsem doufal v něco ještě aktuálnějšího, údernějšího, adresnějšího a ještě více revolučnejšího, jak se to třeba před časem povedlo Najbrtovi s Čertím brkem. Kupodivu jsem se všeho jmenovaného dočkal a při scénách Klusovy "mobilizace" nebo závěrečné písničce během titulků (s Klusem na hradbách, hledícím přímo do publika) už jsem se zajíkal jak uspokojením, tak dojetím. Čert vem některé méně vyvedené písničky, přehrávání Noida Bárty nebo nepříliš věrohodné náhlé polepšení některých "vedlejších" hříšníků. A královna, která podle Vetchého "a umí česky" je už jenom třešničkou na dortě. Bravo! ()

Royaldell

Sice málo Kluse, kvůli kterému jsem tam byla, ale příjemná pohádka. Z té malé princezny ještě něco bude, byla skvělá.. Jediný WTF moment byl těch posledních pět minut, kdy Klus upřeně zírá a zpívá. ()

DK197

Podle mě byl na celé pohádce nejlepší zpěv Kubařové. Nebylo to špatné, jen trochu zvláštní. A král neumětel v podobě Kluse mě nepobavil, spíš trochu děsil. ()

Paokara

Lábus v koalici "Spolu" s Vladykou táhli tuhle  káru sami,občas exceloval pirát,pardon loupežník Vetchý,jinak výkony ostatních, obzvláště vegana Kluse spíš k pláči , celkově dvojka horší jedničky,jak to tak bývá.40procent ale nezklame👍 ()

Dymnik

Tak jsem konečně zakoupil a viděl. Bohužel musím říci, že první díl zůstává nepřekonán. Z počátku jsem se hrozně nudil a to až do doby než přišla ke slovu bambitka a hrnčíř se opět probral. Královna Julie je podaná příliš moderně a moc mi do celku nezapadá. Dokonce se mi na mysl v jednu chvíli vloudila myšlenka, že se snad dívám na Ordinaci v růžové zahradě. Celý film z mého pohledu táhne královna Anička, Hrnčíř a král Jakub v tomto pořadí. Hudba je něco, co doznalo příliš velké změny. Pokud písnička trvá příliš dlouho člověk si říká, že se snad dívá na muzikál ("Když se smůla lepí na paty"). Navíc byly některé na můj vkus  těžko stravitelné. Zejména ta "Když se smůla lepí na paty" a naprostý extrém byla "Hrnečku, vař". Naopak z povedených jsou to "Bambitka" a "Být, nebýt". Hudební motivy také příliš často dávají vzpomenout na jiné žánry. Při zatýkání hrnčíře Karaby tak můžeme slyšet hudbu až příliš podobnou té z filmu Barbar Conan nebo jinde zase melodie připomíná hudbu westernovou (až si vzpomenu na ta další drobná podobenství připíši to sem). Dalším průšvihem je to, že se nám Jakub s Aničkou přestěhovali ze státního hradu Lemberk na zámek do Mníšku p. Brdy. Ferenc a Lorenc nejsou ani tak směšní jako spíše trapní a naneštěstí je zde narážek na politiku a současnou situaci až příliš mnoho. To z této pohádky pro děti dělá regulérní "pohádku" pro dospělé. Jediný opravdu vtipný moment u kterého jsem se zasmál je, když královna Julie kopne při sesedání z koně hrnčíře do čela. Nebýt Aničky, Karaby, Johanky, Jakuba ve známenm obsazení a  hrnčířské chalupy, která zůstala taková jak jí známe  je to tak průměr, ale díky zmíněnému je to +1. Mé hodnocení také zvedá přimíchání živelné pohromy kdy poddaní dostávají kompenzace za způsobenou škodu. V ten okamžik si člověk vzpomene na stavbu rybníka Rožmberk, Lužnici a Starou a Novou řeku u Třeboně ()

Andy.222

První díl mám velice rád a viděl jsem jej několikrát. Lhal bych kdybych řekl že jsem se u dvojky nebavil. Místy jsem se smál tak jak tvůrci zamýšleli, místy bohužel i věcem které nejspíše nezamýšleli. Celkově mi přišla více komediální a méně pohádková. Písničky nebyly vysloveně špatné, ale nejspíš bych si je samostatně nepustil. Co se příběhu týče - ten popis: "neurazí nenadchne" asi sedí nejlépe. Jednoduchý, místy hodně zkratkovitý (i když plán Ference a Lorence mi nepřišel vlastně ani tak hloupý), s ne nutně špatnými poselstvími, které mi tu ale chvílemi přišly už trochu tlačené na sílu. Kubařové s Vetchým to sedlo na maximum, nejen že jim to slušelo, ale celý film na nich v podstatě stojí a oni to zvládají utáhnout. Shrnuto: nebude to asi moje oblíbená pohádka, ale jednou za čas, proč ne. ()

Dusty56

Očekával jsem víc, jednička totiž nasadila látku hodně vysoko. Tohle byla jen takový průměr. Největší rozdíl oproti jedničce mi přišel ve výběru písniček, tam mě sedli všechny, tady možná jedna. Příběhově to také není tak silný, trochu chaotický a v mém okolí převládal názor, že to byla spíš pohádka pro starší než pro děti. Problémem děje bylo, že vše, co se děje v domácím království bylo hodně nezajímavé, taková výplň. A upřímně ani ve druhém království se ten děj nemohl rovnat ději jedničky. Co se týká hereckých výkonů, tak ta malá holka docela bavila, vlastně v domácím království to stalo celé na ní. Vetchý hrál obstojně, rádcové minulého výkonu nedosáhli a Khek má alespoň nakažlivý úsměv, který vždycky potěšil (ze začátku mě v tý roli neseděla - třeba ta první písnička byla hrozná, pak mě přece jen začala docela bavit). Celkově pohádka byla taková nahoru, dolů. Občas tam byl dobrý gag a já se bavil, i nahlas smál, jenže pak následovala slabší pasáž, kdy to byla nuda. Možná si to znova pustím, protože sledovat Khek a Vetchýho v páru bylo občas docela vtipný, ale vždycky budu preferovat jedničku, to byla pohádka, tohle připomínalo spíše parodii. ()

Sfaxia odpad!

Hudba jako oslí můstek, hlasitá hudba přes dialogy, naprosto debilní písničky. Sakra proč se z každé nové pohádky snaží tvůrce udělat muzikál nebo "symfonii" s pohyblivými postavami? Celý muzikálový patlal Noid ať jde do zadele, stejně tak režisér. Když budu chctít koncert, půjdu na koncert, když budu chtít muzikál, půjdu na muzikál, já chci pohodovou pohádku a ne hlučný fidlající paskvil, kde je víc rambajzu než dialogů. Vypínám. ()

quokam

Videno cca prvnich 30 minut. Jedine, co lze pochvalit, je vykon male Johanky, jinak prihloupnost na prihloupnost. Predcasne prepnuto. 2/10 ()

Nick321

Natáčet pokračování pohádek fakt není dobrý nápad . Jen vyjímečně se to povede. Řekněte si sami upřímně , dokázali byste si představit například pokračování Zlatovlásky? Asi těžko , natož pohádka tohoto typu. Dějově nudné, zase plné písniček, které sotva diváka osloví. Z děje je asi nejzajímavější zločinecký comeback dvou intrikánů Ference a Lorence. ()

JB001

Říká se, že in vino veritas, a tak musím konstatovat, že viděno 24.12.2022 bylo pro mne velké zklamání. Horší než jsem čekal a mnohem horší než jednička. Zlatá Šíleně smutná nebo Anděl Páně jedna nebo dvě. Tohle šlo mimo mne. Vetchý a Kubařová? To jako vážně? ()

Bohdy67

Asi jako pro spoustu lidí to nebylo tak hrozné jak se čekalo. Jako do kina bych na to vážně nešel, ale toho 24. prosince se to dalo vydržet. Nebylo to tak dobré jako první díl a ani hlášek nebylo tolik. Škoda menšího prostoru pro pány Lábuse a Vladyku, protože ti opravdu v jedničce excelovali. No i to, že si pětatřicítka Kubařová nabrkne šedesítiletého Vetchého dědka bylo trochu mimo.  (Ne, ikdyž musím uznat, že Ondra pořád vypadá tak na 45 :) ) Příběh možná o něco propracovanější a více postav, ale prostě to neylo úplně ono :) I tak ale slušné 49% ()

Wojdas

Ten, kdo napsal tuto "pohádku", tak si asi taky dal pořádný odvar z makovic. Dala by se z toho udělat dobrá drinking game, kde si dáte panáka pokaždé, když začnou zpívat. 104 minut promarněného života, které mi už nikdo nikdy nevrátí. ()

mia.com

Pohadka je fajn, mene vtipna nez prvni dil, porad stejne mila, jsou tam fajn herci. Proste neurazi, ale extra nenadchne. Kazdopadne davat dohromady Vetcheho a Kubarovou, to je teda na pohadku fakt ulet, to na me bylo moc. Mohli tam proste dat starsi herecku, ktera by nebyla ve veku jeho dcery. ()

Berta

Pohádka mi přišla dost umělá, jako by každý dělal kvalitní maximum, ale dohromady se to nepropojilo. Písničky jsou sice hezké ale v pohádce na mne působily moc prvoplánové tak nějak z povinnosti. Nepostřehla jsem, že by se melodie písniček už ozývala na pozadí. Takže to tam bylo tak trochu jako pěst na oko. Jinak snaha všech podat co nejlepší výkon ale bohužel celkově to působilo jak různorodé vtipné scénky. ()

Ttalgi

Pokračovaní, kde se snad ani nic nestalo. Největším plusem byla Bečková, která je neskutečně roztomilá a líbí se mi, jak hraje. Za par let ji vidím úplně v roli dospělé princezny q konečně snad zase budeme mít pěkné princezny v pohádkách. Klus byl dále za hlupáka, Lorenc a Ferenc ztratili to kouzlo z jedničky, teď mi přišli takovi nemastni, neslaní.  Slabý podprůměr, mohli z toho určitě vytřískat mnohem více. ()

kameny

I když určitá předvídatelnost se u filmů pro nejmenší odpouští, slátání několika zrecyklovaných zápletek do hodiny a půl si žádnou velkou chválu nezaslouží. Ve filmu nás nečeká žádné překvapení, natož originální nápad. Výprava, která měla obrovský potenciál, bolestivě průměrná, naopak kostýmy si udržely úroveň od prvního dílu z roku 2011. Naopak hudba je kapitolou sama pro sebe. Z prvního dílu vzešlo spoustu populárních písniček, které malí milovali a dospělí dokázali snést. Tentokrát se hudební produkce ujal Václav Noid Bárta a očividně šlo o krok vedle. Hudební část vypadá v filmu naprosto nepřirozeně a do kontextu vůbec nesedí. Překvapil mě motiv královny, která vládne sama. To se do českých pohádek dostane jen zřídka. Už bych pomalu jásala za feministickou propagandu. Bohužel už od začátku víme, že královna Khek Kubařová je zobrazena jako hloupoučká žena, která je na vládnutí moc slabá, takže okamžitě naletí ,divákovi známým, postavám Ference a Lorence. Její jediným životním cílem je najít si silného muže, jenž by mohl vládnout místo ní a ona by se nemusela starat o tak náročné a intelektuální záležitosti, které přeci ženský mozek nikdy nemůže pochopit. Jako televizní pohádka si pravděpodobně na Štědrý den našla svojí cílovou skupinu dává smysl. Ale vyslat ji kin? To je celkem out of place ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!