Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

Gwaihir

Ačkoli, stejně jako vyprávění předchozí, nastavuje i jeho pohádkové pokračování zrcadlo skutečnému světu, nemá zdaleka již takové kouzlo, zřejmě proto, že se zčásti vytratil potřebný nadhled, humor míří někdy poměrně vedle, romantický nádech se téměř rozplynul, některé postavy ztratily příznačnou komičnost, písničky s jednou výjimkou postrádají šmrnc a děj se místy odvíjí poněkud křečovitě. A to nedokáže úplně zachránit ani bambitka v barvě trochu shnilého banánu, ani sympatická královna provázená smůlou nebo roztomile vtipná dcera královská. 50 % ()

tomeš

Jak mám Veroniku Khek Kubařovou rád, tak tady mě její výkon zklamal, ostatně jako celá Bambitka, kterou jsem víceméně protrpěl. Ale světlej okamžik byla vtipná hláška Karaby (jíž utnul královnu), že není nic divnýho na tom, když se dva vojáci drží za ruce. Thumbs up! ()

Krt.Ek

A já byl, kudla z pudla, s letošní štědrovečerní pohádkou spokojen (přiznávám, málokdy bývám zklamán)! Tomáš Klus a Kamila Janovičová, Ondřej Vetchý a Veronika Khek Kubařová, Miroslav Vladyka a Jiří Lábus, všechno sympaťáci, které byste neváhali pozvat k štědrovečerní večeři (ano, tak trochu si vánoční pohádkou kompenzuju, že jsem nepovečeřel a nerozbalil si dárečky s nikým slavným). Písně pěkné, malá Anička šikovná, opět se hláškuje jako o život. I tak si ale myslím, že do třetí Bambitky by se nikdo neměl pouštět, ta sestupná tendence je očividná (uznávám, že děj této pohádky byl poněkud nanicovatý). Ale proto jsem tu čtvrtou hvězdičku neodebral, mám-li zachovat alespoň jakés takés zdání serióznosti, tj. nadále předstírat, že na (mých) hodnocení záleží, po uznání, že pohádka na Boží hod byla kvalitativně někde jinde, musím druhou Bambitku odložit do průměru. 60 % ()

zdepapepa

Zábava, nad kterou by se nemělo raději příliš přemýšlet. Jakmile se člověk zamyslí nad dějem, začnou se objevovat trhliny, nad kterými je lepší mávnout rukou. Koneckonců je to pohádka se vším, co k tomu patří - strany dobra a zla, hlášky, písničky, adekvátní lokace. A to všechno je super. Zejména pak herci a herečky (zde září nejvíce Veronika Kubařová), byť teda jestli bude někdy "trojka", obešel bych se bez už trochu ohraných postav Lábuse a Vladyky (zde člověk trochu zasmutní, že v pohádkách je maximálně exil nebo rány na zadek, takže návrat možný je). ()

Lukrecie

Moc pěkná laskavá pohádka, mile mě překvapily písničky, Veronika K.K. velmi krásně zpívá, záporáci Lábus s Vladykou výborní a Valentýna Bečková skvělá, celkově podařené obsazení, kvalitní scénář a fajn humor. Pohádka velmi aktuální: např. "Dáme mu funkci a on bude dělat špinavou práci za nás." ()

Pierre

První díl Tajemství staré bambitky patří k mým oblíbeným pohádkám, ke které mám navíc určitou nostalgii. Mám z ni moc rád i písničky (daně vedou!), které jsou ve dvojce (až na závěrečnou) daleko hůře poslouchatelné. Linka s  Klusem vs.podvodníky taková nadbytečná, aby se Klusovi z prvního dílu přidalo prostoru (a ti vesniční balíci jsou občas až nesnesitelní.) Mnohem více by prospělo větší zaměření na další  plán Ference  a Lorence, protože tohle zženštilé duo padouchů prostě jede (a daně jedou) a pro Lábuse mám zkrátka velkou slabost. Škoda, té roztříštěnosti, přičemž to ale vlastně není dostatečně dramatické a délka přes 90 minut mi přišla na takový materiál (a vlastně pohádkový žánr) celkově moc dlouhá. Prostor pro Lábuse+Vladyku zase moc krátký. Snad se po Vlastních ještě najde nějaký film, který naplno využije Lábusův skvělý komediální talent mimo legendární scénky s Kaiserem. Hodně prostoru dostal Vetchý s Kubařovou, kteří jsou příjemní, ale ten věkový rozdíl mezi nimi působí trošku zvráceně (stejně jako mezi komoří a generálem.)  Anička hrníčka už se v tom celkově trochu ztratila a co se mi minule  líbilo (mladistvá romantika) tady prostě už není. Nemůžu si pomoct, celkově mě to nenadchlo víc než průměrně.  Jinak já  se ale rád kouknu na novou pohádku a tahle byla alespoň důstojná, působila poměrně roztomile a mile. Nemůžu se zbavit pocitu jisté nastatované kaše a toho, že bych se bez návratu hrdinů (minimálně v takovém podání) asi obešel (trochu mi to připomíná Zidiho natahování Prohnilích..DDD) Ale tohle je přesná definice takového toho, co nenásilně prošumí, děti může potěšit (sourozenci byli spokojení, což bylo fajn) , zbytek diváctva  asi nějak zvlášť nenadchne, ale neurazí a i ždibec pěkných nápadů a vtipných trefných hlášek zůstalo.  Kdo lže, ten hrabe. ()

UncleG

Když se ti před jedenácti lety náhodně vygenerovala celkem dobrá televizní pohádka, tys od té doby nic lepšího nenatočil a teď chceš ze všech sil zopakovat úspěch prvního dílu. Aniž bys ale věděl, proč a v čem ta jednička byla vlastně dobrá a silná. Bambitka 1 totiž měla kromě pár povedených frků a funkční romance i zcela funkční a uvařený dramatický oblouk - takže nějaké to další "po dvaceti letech a pěti dětech" nutně musí působit jen jako zbytečné mlácení prázdné slámy. A taky působí. Vtipná a nechtěně zábavná je tu jen autorská snaha po vzoru jedničky za každou cenu zalátat do příběhu nějaké další "palčivé společenské téma" - co bychom si tak, soudruzi, v té naší komunální satiře vzali na paškál tentokrát..? Tak třeba šmejdy a jejich hrnce. Ehm, díky, ne. Výsledek je odvozený, slabý, neinvenční a polovičatý. Špatná story, velký špatný písničky, špatná romantika. Mělo to skončit tím, že si princ vzal hrčířovu dceru a žili spolu šťastně až na věky. Kudla! ()

blackrain

Škoda, nenadchlo a ani neurazilo. Je to takový průměr, nic převratného. Poměrně jednoduchý příběh. Opakuje se tu příběh z prvního dílu. Ještě, že tato pohádka měla tak hezké obsazení. ()

topi

Když jsem pohádku viděl koutkem oka během večeře u štědrovečerní tabule, zle jsem zlořečil a nadával, co že je to zase za tragédii, nevtipnou a tupou slátaninu. Skoro jako každý rok v ten stejný den, v ten stejný podvečer, už několik let za sebou. Druhý den byla repríza a ani nevím pořádně proč, dal jsem si bambitku podruhé, v klidu a tichu. A hle, normálně jsem se přistihnul, že se bavím, dokonce i směji hlasitě! Nejvíce to táhnou Jiří Lábus s Miroslavem Vladykou, jejichž hefty, narážky a poznámky jsou trefné, hodící se v každé době a též nápadně připomínající situaci v naší milované zemičce dnes. Veronika Kubařová je sympaťanda jako vždycky, Ondřej Vetchý hraje sice dobře, ale pořád stejně, chtělo by to nějakej progres. Jejich vztah mezi sebou vypadal spíše na vztah otce a dcery, než na dvojici milenců, ale budiž. Co mě však vůbec nebavilo a vadilo, byly nehezké a toporné písničky Tomáše Kluse, tak i jeho hrůzostrašné (ne)herectví, kteréž věci pohádku prznily a škodily jí. Když se od těchto výtek oprostím, musím uznat, že na druhý pokus tedy dobrý, určitě lepší, než většina fantasmagorických výplodů Karla Janáka. ()

slunicko2

Pro děti s IQ <70. 1)  Nejvíce "zaujmou" vpravdě hloupé dialogy._____ 2)  Hlouposti scénáře pak vycházejí vstříc nijaké písničky._____ 3)  Ani totálně asexuální oblečení chlapů u mě nevybudí kladný ohlas._____ 4)  Nejzajímavější pro mne je pak fakt, že ve filmu účinkovalo 8 koní, 25 slepic, 16 hus, neurčité množství koz a ovcí, 1 velbloud a 1 papoušek. ()

rt12

Dvě za Vetchého a Kubařovou, přestože nemají skoro žádnou látku, ušili z ní slušné šaty. Za zmínku stojí i postava služebné. Ostatní  stálo za starou Bélu v čele s přechytralou princezničkou, stále stejně hrající rádci a stáĺe stejně nehrající hlavy pomazané. Zděšením byl pro mě závěrečný revoluční pochod Sluníčkáře s Husity za zády , fakt hnůj. ()

L_O_U_S

Asi ne tak výrazně zapamatovatelné jako jednička, ale i tak beru jako plus, že mě tahle pohádka neurazila. Kubařové s Vetchým jsem docela fandil. Je ale vidět, že Klus s Janovičovou i přes vlastní podzápletku hrajou už jen druhé housle – co taky v pohádce s párem, který už jen dožívá „šťastně až na věky“. (1 417.) ()

kajas

Na Vánoce roku 2011 měla na ČT premiéru nenápadná pohádka, která tehdy zastínila hlavní štědrovečerní pohádku a kterou si od té doby nenechám ujít při žádné repríze. Sešlo se v ní totiž skvělé herecké obsazení, hezké písničky i jemný humor. Nemáme mnoho pohádek, které by si vysloužily pokračování, už vůbec ne televizních. Bambitka to ale dokázala a letos její druhý díl doputoval na velké plátno. S filmovějším vizuálem, novými postavami (malé Valentýnce Bečkové už se přezdívá Tomáš Holý v sukni, Verunka Kubařová taky nikdy nezklame), ale taky s výrazně slabším scénářem a nepříliš chytlavými písničkami. Pokud se vám první díl líbil opravdu hodně, nebudete zklamáni, nadšením skákat do stropu ale asi taky nebudete. ()

kinderman

Když nám ředitel oznámil, že půjdeme na konci školního roku do kina na Tajemství staré bambitky 2, domníval jsem se, že to bude žertovný film o jedné bývalé kolegyni. Ale místo toho jsme zhlédli pohádku s podivnými písničkami, "aktuálními" satirickými šlehy a Tomášem Klusem v roli vladařsky zcela impotentního krále. Děje to mělo asi jako kudla z pudla, což je hláška, která mi doteď vrtá hlavou, stejně jako věkový rozdíl páru, o jehož svatbu v celém tom dílku vlastně šlo (protože o bambitku rozhodně ne). Budu si muset doplnit vzdělání a podívat se i na jedničku. ()

Kosmik

Příběh OK, ale výprava zřejmě bojovala s volným časem jednotlivých herců a zároveň dala natáčecí dny do jara, kdy jde příroda do rozpuku. Takže královna Julie spadne u včelaře do sudu , všude kolem olistěné stromy, vrostlá tráva a kvetoucí pampelišky, aby se skutálela do předjaří, kde jsou na stromech pupeny k prasknutí. Loupežník Karaba ji s vnučkou Aničkou odnesou k sobě do chalupy, kde si Aničku vyzvedne ze zámku kuchař a v okolí jsou ještě úplně spící stromy někdy na začátku března. ()

kagemush

První Tajemství jsem neviděl. Druhé jen jedním okem vleže na gautchi. Do druhýho mě furt někdo sypal drobky z cukroví, šťouchal, nebo prskal. Okolo pobíhali a pištěli cizí děti. Dospělí dopíjeli mé zásoby. Nikoho to nebavilo. ()

rakovnik

Povedené pokračování pohádky, které jsem si v kině užil. Až na chrastění sáčky a křupání, fakt blbý a neohleduplný zvyk, jíst v kině! Příběh byl jednoduchý, ale milý, navíc Ondřej Vetchý snad nestárne a ve filmu byl ultrasympatickým opravdovým chlapem. Potěšilo mě obsazení jako celek (byť slabší, než v televizním předchůdci), pobavil Lorenc a Ferenc a Veronika Kubařová je hezká v jakékoli roli a kostýmu. Některé dějové zvraty trochu šustily papírem, ale jedná se o pohádku a děti se nezdály být nespokojené. ()

William_

5/10. Duo Lábus/Vladyka táhnou film hodně nahoru. Nebýt jich, jednalo by se o lehce podprůměrnou pohádku. Vetchý je opět přesvědčivý, ale první díl mě bavil asi o chlup více. Nejvíc film trpí na zbytečně dlouhých zpívajících scénkách, tentokrát v notě Vaška Noida Bárty, který si zde zahrál v menší roli ve filmu. Za mě nesprávný krok, je to otravné a když to srovnám s nějakou novou pohádkou třeba s Andělem Páně 2, tak je bambitka propadák. ()

M.i.k.e

dvojka působí větším dojmem, ale je o poznání horší. Osobně mi nevadí ona pohádková naivita, ani to, že království v českých pohádkách jsou většinou o jednom zámku, jedné vesnici a dohromady asi tak padesáti lidech, ale moc mě nebaví, když ze mě ta pohádka dělá blbce tím, že se v ní všichni chovají jako po lobotomii a to je přesně tenhle případ. Jediný kdo v tomhle směru jakž takž obstojí jsou padouši Lábus a Vladyka a jejich (ne)vědomé trefování se do Babiše. Spojení Veroniky Khek Kubařové a Ondřeje Vetchého mi pak přišlo celkem moc, ale na druhou stranu v rámci pohádky to asi až tak nevadí...40% ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!