Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

honajz2

A pak mi tvrďte, že Janákovy štědrovečerní pohádky byly opravdu tak špatné. Až na Princeznu a půl království sice nebyly nic moc, ale aspoň gradovaly, měly něco jako příběh a snahu zaujmout. A druhé Tajemství staré bambitky? To působí, jako by v něm všechny postavy právě prodělaly lobotomii, zápletka je jenom jednoduchoučký nápad roztahaný na 100 minut bez jakéhokoli zvratu nebo konfliktu, celé je to taky muzikál, kde co 10 minut zní nějaká mdlá a po čase i otravná písnička a všechny pokusy o humor působí tak křečovitě a pitvořivě, že to až působí, že to točil Troška v devadesáti letech po třech mrtvicích. A přitom tohle nevzniklo pro televizi, to by se pak něco (třeba chudičká výprava) dalo odpustit, jenže tohle šlo regulérně do kin, tak by člověk očekával něco kvalitnějšího, ale vůbec se tak nestalo a výsledek je mnohem horší, než lecjaká televizní pohádka. Jednička taky byla televizní a i když nebyla dokonalá, aspoň se na ni příjemně dívalo. Tohle uráží diváckou inteligenci úplně neskutečným způsobem, navíc i z projevů herců je vidět, jak všechny situace působí křečovitě a nuceně, jako by ani nikoho nebavilo v tom hrát. A fakt by mě zajímalo, jestli nad tím scénářem tvůrci vůbec přemýšleli. Vemte si situaci - jste královna a na hrad vám přijedou dva špinaví, špatně vypadající bezdomovci, kteří tvrdí, že jsou ve skutečnosti velevážení rádci. Co byste v takové situaci udělali? Vykoupali je, dali jim trochu jídla, aby tak nestrádali? Ano, proč ne. Jenže královnu tady napadne je okamžitě pasovat do role jejich vrchních rádců (!!) a to spustí takový kolotoč pitomostí, že člověk opravdu pochybuje nad inteligencí úplně, ale fakt úplně všech. Mohlo to dopadnout ještě hůř, proto odpad nedám, ale i tak to byla katastrofa. A přitom ta jednička docela ušla, takže moc nechápu, co se tady proboha stalo. 1* ()

Nach

Příjemná pohádková jednohubka, která mi na Štědrý večer skvěle sedla. Oproti jedničce jde ale přece jen o jeden až dva stupně kvalitativní sešup. Technické kvality jsou mnohem lepší. Chování postav stupidnější. Vtipnost na podobné úrovni jako posledně. Hudba o něco málo horší. Výsledek je na tři až čtyři slunce. S úctou kterou mám k původnímu dílu se přikláním ke třem hvězdám. 65% ()

C0r0ner

Klasická dvojka, která je prostě o level níž než jednička, ale pořád ještě je to fajn pohádka, kde je kadence kvalitních fórů lepší než v pěti českých "komediích" dohromady. K tomu zajímavé charaktery a nebýt těch otravných muzikálních vložek, mohlo to být i za plnou palbu. 80% ()

PavelVanekArt

Scenérie, kostýmy a podobný nafintěný sračky my umíme, to jo. Dá se na to tím pádem i dívat, nebo-li přetrpět, ale jinak je to jen další cliché českej pohádkovej výplach. 1* a.k.a 15% ()

zette

Jit na to do kina, byl bych zklamany. I na Stedry den mi ale prisla pohadka dost kycovita. Nicemu nepomohly ani nijak pekne pisnicky a desitky zapalenych svicek snad v kazde mistnosti. Ale dejove v pohode. Herecke vykony spise slabsi. Kdyz jsou ty Vanoce, pridam tedy hvezdicku. Tretiho pokracovani uz nas snad usetri. ()

necisty

Tato pohádka nestála na vykradených týpcích Vladykovi a Lábusovi, kteří kujou pikle už v Šíleně smutné princezně, nestojí ani na Klusovi, kterému fakt jde jen to zpívání a bohužel ani moc na ději. Stojí ale jednoznačně na dvojici Vetchý a Kubařová a na té malé princezně Valentýnce, která má podle mého opravdový talent. Jen ty pohádky prosím začněte dělat aspoň trochu lepší. ()

MJMilan

Několik pochval: 1. více Vetchého, méně Kluse.  2. Ondra Vetchý umí moc hezky zpívat 3. Jiří Lábus umí perfektně zpívat! ...což dokazuje zdařilým druhým hlasem v duetu s Vladykou. Celkově povedené, částečně reflektující. ()

otík

Štědrovečerní pohádka pro rok 2022. Poslední tři štědrovečerní pohádky natočil Karel Janák a i když to nebyly absolutně top pohádky, byly vtipné a pořád se tam něco dělo. Tato pohádka je pokračování už tak docela průměrné pohádky a tudíž nemohl vzniknout jiný než další průměrný film. Dokud se zpívá, je veselo a dobře. Jenže kromě písniček se toho až zas tak moc neděje a ačkoli všichni herci jsou příjemní a milí (až na toporného Kluse), nedokáže to překonat víc než hodinovou nudu uprostřed filmu. Co stojí za zmínku, je slušná výprava a skutečně příjemná hudba a písničky Václava Noida Bárty. Navíc jím samotným zpívaná písnička o kouzelných hrncích je absolutním vrcholem pohádky. A to je hodně málo. Doporučuji na Štědrý den návrat k Janákovi. ()

kocik1

Uplně nechápu, kde se vzalo image "úspěšné pohádky" u jedničky. Jednička celkem ušla a dvojka se od ní v ničem nelišila. Úplně se mi chtělo plakat ze spojení mimořádně hloupého nesamostatného krále a rázné akční královny, což je taková degradace tatínků v dětských očích, že to nemá obdoby. Stejně jako to, jak se rádci dostali hned znovu na královský dvůr. Ani trochu té lstivosti nemuseli projevit. 50% ()

Sabrewulf

Sice už tu oproti prvnímu dílu byla nějaká ta kouzla a taky více akce, ale stále zůstaly neřesti jako extrémně hloupé postavy (královna z vedlejšího království), či politické narážky, nemající v pohádce co dělat a moderní mluva s výrazy, které v pohádce ani nemohou existovat (celulitida). Písniček bylo moc a ty "videoklipy" k tomu jedno velké wtf. Co mi tu vadilo nejvíc, byl nezvládnutý kontrast věkového zaměření, takže v jednu chvíli se do děcek valí dospělé výrazy jako puč, aby v jiné scéně rádcové odcházeli po výprasku takovým tím maximálně infantilním způsobem pro pětileté školkáče. P.S: Když bambitka vystřeLÝÝ... ()

sir-dave

Hlavní role tu převzal Vetchý s Kubařovou a pohádce to spíše prospělo. Jejich linka i přes ten do očí bijící věkový rozdíl byla to nejlepší. Král s královnou zbyteční, dva rádcové trochu větší záporáci, ale nevím proč se tady muselo více zpívat. ()

HonzaBez

Oproti prvnímu dílu o něco horší písničky (ač třeba ta bojová "Heja hej" je poměrně chytlavá) a rozhodně horší příběh s řadou nelogičností (viz třeba vojenská intervence do věcí v jiném království).  Co zůstává, jsou docela vtipné politické hlášky. Úsměv na rtech vyvolá roztomilá malá princeznička a vcelku milá je i postava smolné královny v podání Veroniky Kubařové. Ale na víc než průměrné tři hvězdičky to tentokrát nestačí. ()

viperDavid

O poznání horší než jednička. Ta je mou oblíbenou českou pohádkou, ale tohle bylo víc utrpení než příběh. Scénárista si nedal moc práce a ani písně nejsou zrovna cool. Jediný co se mi líbilo byl Vetchý a malá princezna. Tomáš Klus byl ještě věčí tupec než v jedničce. Alespoň, že některé vtipy byly fajn ()

oveckaoa

O hvězdu slabší než jednička. Jednička měla přesah  a narážky, které jsou i v dnešní době aktuální u dvojky to chybí tady je navíc příběh hodně roztříštěný mezi určité epizody. Královna je hodně upozaděná a má málo prostoru ta nová královna je dobrá a i ta malá holka má něco do sebe. Písně jsou proti jedničce horší už úvodní je spíš taková říkanka pro malé děti  a jen tak zhruba 2 nebo 3 za něco stojí a to jsou ty kde zpívá Kubářová o lásce. 60 procent ()

noriaki

Začneme pozitivy. Hrajou tam dvě zrzky - jedné je sice devět let, ale budiž. Tím bysme taky mohli skončit, protože i když jsou někteří herci velice slušní a děj se snaží zalíbit nekonečnou kadencí narážek a pomrkávání, o bůhvíjakou zábavu se nejedná. V příběhu se téměř nic nestalo, ale i tak se ho režisérovi podařilo natočit zmateně. Písničky byly za trest a snaha přiživit se na Šíleně smutné princezně byla spíš k pláči, než k pochválení. Jít na to do kina, tak bych si zoufal. V televizi už jsem viděl daleko větší bídu, takže jsem rád, že se neopakoval otřesný zážitek s Kouzelníkem Žitem. ()

Master19

Nevím, jestli existuje plakát k filmu, který víc prozrazuje celý příběh filmu než plakát k druhé bambitce. Výpravnost je vlastně reprezentována jen vymazlenými záběry Jindřichohradeckého a Podbrdymniškovského zámku a to je celkem málo. Zábava tu je, ale "kudla z pudla" už mi lezla krkem. Přesto jsem se bavil a jediné co se opravdu vyloženě nepovedlo je hudba a písničky, které jsou oproti jedničce marné. Podle mě je úspěch jedničky dobře z poloviny postavený právě na písničkách a mám obavy, že další bambitka už nebude. Což je vlastně dobře. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!