Reklama

Reklama

Recenze (7)

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z epizod, kde nebyl špatný rozjezd. Zajímavá vazba na druhou světovou válku (jak jinak, co čekat u Rusů). Jen jsem občas zvláštní záběry, ze kterých se člověku motá hlava. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak nějak mě napadlo, že bych si mohl prodloužit své ruské období, a po třech filmech jsem se pustil ještě do seriálu. Docela si totiž užívám pohyblivé obrázky bez povinných kvót; být to americký nebo unijní počin, určitě by byl jedním z důstojníků KGB člověk, na jehož životě záleží mnohem víc, a vyjímal by se tady jako kokos na sněhu. Doslova. První epizoda mě nachytala naprosto nepřipraveného a zaskočila mě (příjemně) svou kvalitou. Rusové to popadli za správný konec a dařilo se jim, na co sáhli. Vizuál, zvuk i střih mě velice bavily, díl měl výbornou atmosféru a já se těším na pokračování. Jediným, co mě příliš nepřesvědčilo, byl nekompromisní, ale spravedlivý a empatický major KGB. Nemyslím tím herecký výkon Pjotra Fjodorova (ten byl fajn), jde mi spíš o to, že je pro mě Kostinův charakter málo uvěřitelný. Ale upřímně, tohle byl v podstatě jen kosmetický detail. Zatím velká spokojenost. ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No... uvidím. Nevypadá to špatné, natočené je to naprosto dokonale, má to dost zajímavých scén a sem tam i mysteriózní atmosféru, ale místy je to zase zbytečně vleklé a ty flashbacky z druhé světové mi tam přijdou jaksi navíc, jakoby si to Rusáci nemohli aspoň protentokrát odpustit, to jejich oblíbené válečné téma. Působí to na mě hlavně dojmem, že se Rusko snaží o vlastní Blue Book (a nejen o to, ale o tohle především), protože indicií tam na to je dost, jen je prostě dost poznat ta inspirace a to, že to není úplně ono. Ten pilot je takový mírně nadprůměrný, slibující dost do budoucna, takže mu nedám vysoké hodnocení, ale na další díl se budu těšit. A doufám, že oprávněně. Silné 3* ()

lineker 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z doby tuhé Chruščovovi diktatury se nám soudruzi ze Sovětského svazu rozhodli předložit tajemné sci-fi o jedné ne zela zvládnuté výpravě mladých komsomolců. Když jsem se dostatečně vychechtal nad exteriéry, které by spíše zapadli do SSSR sedmdesátých let než do doby, kdy v zemi zaslíbené neznali pořádně ani toaletní papír a nad těmi ušlechtilými vztahy soudruhů z doby, kdy jedna špatně naformulovaná věta znamenala cestu na Sibiř, zkusil jsem vnímat samotný děj. Technicky se to dá vcelku zkousnout a je možné, že dějově se to ještě slušně rozjede, ale prozatím pociťuji jen silný copyright západní produkce obohacený o patos a určitou naivitu. Šanci tomu vzhledem k vysokému hodnocení ještě dám. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zaujimavy scenar. KGB major na scena a povestny rusky "respekt" k ich clenom je hmatatelny. Takisto zavan tajomna o grupe mladych turistov, co v tedy zomreli ma super atmosferu. Uz menej som pobral tanecky mladej patologicky a dumaveho agenta. Rozporuplne. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Hrad Wewelsburg, který tvůrci z neznámého důvodu umístili do Braniborska (ve skutečnosti je skoro na opačné straně Německa ve Westfálsku), nikdy z pochopitelných důvodů neobsadila Rudá armáda. Zde je navíc po odchodu nacistů zobrazen neporušený. Je přitom prokazatelné, že na jaře 1945, kdy se k hradu blížili spojenci, byl tento na přímý rozkaz Himmlera částečně (díky nedostatku výbušnin) vyhozen do povětří a zbytek byl významněně poničen následným požárem. Destrukci prováděl osobně Himmlerův asistent major Heinz Macher. (Hombre8)

Reklama

Reklama