Necrotongue

Jsem rád, že se tvůrci v epizodách s Ďatlovovou skupinou neomezili jen na zdlouhavé plahočení hlubokým sněhem a že uměli děj patřičně oživit. Setkání s pátracím oddílem výborně vystihovalo tehdejší poměry; bylo z toho úplně cítit, jak by to dopadlo, kdyby se veliteli cokoli znelíbilo. A z toho plyne, že se i tentokrát mohl díl pyšnit skvělou atmosférou i provedením. Nevěřil jsem, že kdy ocením hodiny povinné ruštiny na základní škole, ale po víc jak třech desetiletích ten moment přišel právě dnes. Titulky k šesté epizodě byly totiž přeloženy z angličtiny pomocí Google překladače, jen tak si totiž dokážu vysvětlit překlad slova chorošo jako studna a volání: "Kolja!" jako: "Nicku!" 4*+ ()

honajz2

Vata z rekonstrukce Ďatlovy výpravy. Čekal jsem, že to jejich příběh zakončí buď v sedmé nebo osmé epizodě, ale holt sem tvůrci dali ještě tohle "mezidobí", asi aby to vystačilo aspoň na osm dílů. A ano, i tahle epizoda je úžasně natočená a atmosférická, ale moc se v ní nestane a nezajímavější na tom všem je část se zlodějem, který uprchl z lágru (byť končí podivným způsobem lehce moralisticky). Za mě tedy zatím nejslabší epizoda a opět se musím pozastavit nad tím, že nechápu, proč museli předabovávat Mansijce, když by titulky bohatě stačily a ten ruský dabing se nedá poslouchat... 3* ()

Cheeter

Stejně si musím znova postesknout, že tyhle části se skupinou jsou slabší. Ať se na mě nikdo nehněvá, ale jsou. Navíc to dokola opakující se Mansijské proroctví, že jsou v podstatě mrtví. ()

janesX

Nie nadarmo sa hovorí "sto ľudí sto chutí", ja som si v tejto osemdielnej výprave obľúbil najviac tieto čiernobiele epizódy. Zároveň k tomu nemôžem nedoplniť, že spokojný som so seriálom celým. A prečo vlastne tieto čiernobiele epizódy? Toto totiž nie je Záhada Blairwitch, toto sú skutočné postavy, mladí, slušní a sympatickí ľudia, milujúci prírodu a vážiaci si priateľstvo. Nikomu neubližujú a dokonca ani zver nelovia a ťahajú so sebou konzervy. A títo ľudia majú pred sebou posledných osem hodín života, ktoré ja si so záujmom pozriem, aj keby to naozaj mala byť len bohapustá vata. 84%. ()