Paul Tien (Paul Chun) je zdiskreditován svým podřízeným Little Monsterem (Biao Yuen) a jeho auto mu nabourá Lei Kung (Lowell Lo). Proto oba viníky dává společně dohromady, aby vyhledali Li Wei-Fenga (Charlie Cho), jenž u sebe má negativ snímků, které usvědčují Wang Ping-Tanga (James Tien) z jeho zločinů. Najít Li Wei-Fenga ale není jednoduché, a proto musejí přimět Rosu (Hsiao-Fen Lu), aby jim pomohla. To ovšem nebude tak snadné, jak se zdá. (Mol)

Lacike

Buddy komedia v americkom style s trochou akcie. Potom co policajneho kapitana (Paul Chun) nastvu rôznymi spôsobmi dvaja policajti (Biao Yuen, Lowell Lo), tak z nich urobi partakov a prideli ich na pripady rekonstrukcie zlocinov behom ktorych musia bolestivo hrat figuriny, aby sa zistilo ako obet zomrela. Potom im prideli pripad informatora Li Wei-Fenga (Charlie Cho), ktory zdrhol s väcsim mnozstvom penazi a jedinym voditkom je jeho priatelka Rosa (Hsiao-Fen Lu). Nanestastie po informatorovi ide aj gangster Wang (James Tien), ktoreho Li vyfotil pri jednom zlocine a snazil sa ho vydierat. Nakoniec sa cesty vsetkych zucastnenych stretnu. Medzitym sa este rozputa romanticky vztah medzi Biaom a sestrou Lowella Lo (Kara Hui.) Ustredna dvojka policajtov je vybrata velmi dobre, takze chemia medzi nimi funguje perfektne a humorne situacie su skutocne zabavne. Funguju aj romanticke linie medzi Biaom a Karou Hui a Lowellom Lo a Hsiao-Fen Lu. Napriek tomu kvôli obsadeniu akcnych borcov ako Biao Yuen a na strane goril hlavneho zaporaka (Dick Wei a Chung Fat) zamrzi, ze akcie vela nie je. Okrem skveleho finale plneho bitiek len 2 kratsie bitky. Ale ked na ne dôjde, tak je na co pozerat. Choreograficky su bezchybne a spickovo prevedene. Je to taky zabavny styl aky pouziva Jackie Chan. Takze aj ked sa rozdavaju tvrde rany, tak sa neraz zasmejete. Najlepsi je suboj medzi Biaom a Weiom, ktory sa skonci v mrazaku a pri bitke sa Biao snazi Weiovi odtrhnut co najviac casti odevu, aby si ho sam obliekol. Lo tu ma zase vtipnu bitku s Jamesom Tienom a pilou na krajanie mäsa. A nezabudne sa predviest ani Kara Hui, ktora zmasti Chung Fata. Finale ukazuje v jakej skvelej forme boli vsetci zucastneni a o to viac zamrzi, ze tu nie je viac akcie, vdaka ktorej by bol vysledok bezchybny buddy film za 4*. Bohuzial bez nej film obsahuje aj hluche miesta behom ktorych sa nic extra nedeje a tak je to len za solidne 3*. Fanusikovia hercov v hlavnych ulohach ale rozhodne nebudu lutovat, ze film uvidia. 6/10. ()

Epistemolog

Na komedii Rosa (1986) se akční režii podílí Wah Yuen, Biao Yuen, Yuen Mo (cameo policajta) a Ching Ying Lam. Ikdyž akce je pomálu, souboj ve skladišti v závěru je špičkový a skvělě se blýskne i Dick Wei! Snímek produkoval Sammo Hung a do režie kecal i známý akční choreograf Benz Kong. Ve scéně s jeepem hraje řidiče drsný kaskadér a akční režisér Blacky Ko známý i jako rekordman ve skocích na motorce. ()

raimi

Pouze pro ortodoxní fanoušky hongkongské kinematografie s velkou tolerancí pro asijský humor. Tohle je ryzí HK komedie, na jejíž vlnu nejsem naladěn. Pro mě to bylo utrpení ukoukat. Akce pomálu, ale ta závěrečná bitka, to je hongkongská akční škola na svém kreativním vrcholu, navíc obsahuje jedinej vtip u kterého jsem se od srdce zasmál. Ano, je to "oblíkací" fight v mrazáku. ()

Mol

Mno měly by do žánru přidat, že jde o komedii, protože správné Yuenovské akce se dočkáme, až na závěr filmu. O to víc stojí za to. Souboj v mražáku nebo James Tien nahánějící jednoho s našich hrdinů s pilou na půlení prasat je fakt nářez. I když nejsem zrovna příznivcem komedií z HK produkce, tak jsem se tu i zasmál a dost mi to připomínalo Aces go Places. Ovšem Aces go Places má teda lepší hudbu. Film stojí za pozornost. ()

rivah

Film plný nepřenosného čínského humoru. (video s čín. znaky uložil na youtube Dang Nhan, má délku 95min).(50%) ()

HKstars

Moc parťáckých komedií se v Hong Kongu netočí, ale po úspěchu Aces Go Places se někteří tvůrci nechali inspirovat a tak se v druhé polovině osmdesátých let začaly nezvedené policejní páry doslova sypat jeden za druhým. Rosa naštěstí patří k těm vydařeným a těží především z vychytaného obsazení. Hrdiny snímku jsou dva policisté, frajírek Hsia (Yuen Biao) a sukničkář (ovšem s nulovým skóre) Lei (Lowell Lo). Oba mají bohužel jisté resty u svého nadřízeného a tak jim začnou krušné časy, kapitán Tien je totiž pošle dělat policejní rekonstrukce (jedna z nejlepších částí filmu) neobjasněných vražd. Narozdíl od obětí to ale naši výtečníci přežijí a dokonce kápnou na velkou stopu. Policejní informátor Li Wei-Feng totiž vyfotil v akci známého překupníka šperků a negativ teď chce získat jak policie, tak zločinci. Jediným vodítkem je modelka Rosa, která je Wei-Fengovou známostí. Vyšetřování však poněkud zkomplikuje Rosin chladný přístup a především fakt, že se do ní Lei zamiluje, přidejte k tomu ještě jeho sestru, která se naopak velice líbí Hsiaovi a už tu máte pěkný lán pro sázení nejrůznějších gagů osolených špetkou romantiky. Pokud máte něco nakoukáno, určitě si Rosu užijete, protože jako by nestačil povedený scénář (gagů je tu tolik, že u některých je dokonce experimentálně použita "předehra ke gagu", což je něco nevídaného... v několika případech to sice vezme vtipu vítr z plachet, ale jindy to naopak funguje jako násobitel, uvidíte sami), a šťastný výběr hlavních hrdinů (Yuen Biao a Lowell Lo si padnou do rány a jejich kočkování spolknete i s návnadou), je tu navíc nekonečná řádka známých tváří od Chung Fata a Dicka Weie v rolích zločinců (oba si užijí své, Chung Fat má originální zbrojní arzenál, Dick Wei pak dovádí svého záporáka k dokonalosti při "oblékacím" souboji s Biaoem) přes vedlejšáky (informátora hraje Charlie Cho, známý jako slizký právník z prvních dvou Police Story) až po mrknutí na bystré diváky (Blacky Ko Sau-Leung, jeden z nejslavnějších automobilových kaskadérů tu hraje mizerného řidiče, dvojice policistů se jmenuje Roger a Moore apod.). Je milé vidět, že si tvůrci dovedou vyhrát s detaily a ještě příjemnější je, že přitom nezapomínají na celek. Kromě romantické mahjong vložky má film neuvěřitelný spád a i když se dočkáme jen dvou větších akčních scén (při nichž se humor nevytrácí, ale naopak graduje), je tu i pár nečekaných kaskadérských kousků, takže si tahle komedie rozhodně zaslouží přídomek "akční". Když odhlédnu od půvabů Lu Hsiao-Fen (hraje Rosu) je největším magnetem zcela bezkonkurečně dvojka Yuen Biao-Lowell Lo. Biao odvádí svůj standard a při některých smečích proti Lowellovi je přímo neodolatelný, u Lowella je zase škoda, že se v reálu věnuje víc skládání hudby než hraní (ale možná si ho pamatujete jako Youdu z Magnificent Warriors), vyšinuté komické postavičky rozhodně umí... Co ještě dodat? Rozhodně kupujte! Pod rouškou neznámého názvu se skrývá napumpovaná komedie, v níž se nešetří akcí a která z vás vydoluje upřímný smích rychleji než byste čekali. Příjemné překvapení a další úspěšný zářez (nejen) pro Biaoa. 70% () (méně) (více)