Královna barbarů (neoficiální název)

Barbarian Queen

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Argentina, 1985, 70 min

• SeBig

To byly muka tohle dokoukávat. Nesympatyš kozatky v hlavních rolích tam máchaj nýrkyks týrnyx mečem, pak nějakej jednookej týpek s hlasem jako Johny Bravo pak Zagarino jako gladijátor opět nezklamal ten se vždycky v nějaký tý sračce objeví.. má to 70 minut a pro mě to bylo něco neskutečně hroznýho. Otázka však zůstává.. zvládnu i dvojku?(25.9.2018)

Dávno předtím, než vyslal Tolkien bandu přiteplalých hobitů zničit jablonecké bižu, daroval Howard světu hezkou řádku nekompromisních zabijáků jako byli Conan, Bran Mak Morn nebo Kull z Atlantidy. Meč a magii uvedl na filmová plátna poprvé Conan. Po Conanovi přišel Deathstalker, který k tomu přidal ještě kozy. No a Barbarian Queen vypustila magii a nový subžánr "meč a kozy" byl na světě. Toporní herci, choreografie bitek k smíchu, ohraná šablona s pomstou, ale o tom to vlastně ani nebylo. Tohle béčko je o nadšení, lásce k žánru a hlavně a především o kozách. 70%(14.4.2014)

• corpsy

Osobne takéto barbarské fantasy ( aj keď tu toho fantasy ani niet ) zbožňujem. A s privretými očami aj všetky italo vykrádačky ( napr. séria ATOR, THE SWORD OF THE BARBARIANS, či THE THRONE OF FIRE ). Máloktoré takéto béčko, ale dosiahne ultimatívnej ´´guilty pleasure´´ zábavy ( ako napr. DEATHSTALKER, THE BARBARIANS ) a ide skôr o pokusy, ktoré chceli baviť, ale mysleli to až príliš vážne. Nevadí mi lacná výprava a ani to, že každá ženská práve vyšla z kaderníctva s osemdesiatkovým lookom a nepodobajú sa na drsné, vetrom a krvou ošľahané barbarky, ktoré v tej dobe žili ( ak žili ). Ide o to, že je to celé nezaujímavé, strohé a len s minimom svetlých chvíľok.(21.3.2019)

Poctivé echtovní béčko, v němž bloňďatá sexbomba (Lana Clarkson) se svou kamarádkou (Katt Shea) a sestrou (Dawn Dunlap) snaží pomstít zloduchovi, který vypadá jak mladší brácha Miloše Zemana, za to, že ji překazil svatbu, vyvraždil vesnici, ženy zprznil a snoubence odvlekl do otroctví... Pro milovníky béčkových fantasy ve stylu Barbar Conan vřele doporučuju.(16.4.2007)

Čekal jsem to horší, nicméně, jak už napsal kolega, jednalo se o poctivé řemeslně a velmi zručně natočené dnes už kultovní sandálové béčko, kterému se dostalo i pokračování Barbarian Queen II - The Empress Strikes Back v roce 89'. Jednoduchý děj založený na odplatě-pomstě, krásné sexy herečky (v tit. roli s prsatou Lanou Clarkson - zde si ji po úspěchu ve filmu Deathstalker opět vybral slavný producent a režisér Roger Corman), které uměly rozpálit chlapa nejen po bojové stránce, a samozřejmě spousta akčních scén, viz třeba konečné vzbouření lidu proti tyranovi..Ten zloduch (teď už opravdu nevím, jak se jmenoval) vypadal jako Miloš Zeman v mladých letech. Dále mě tam zaujala a hlavně pobavila postava nějakého obtloustlého buzny v harému a toho malého židovského obrýleného trýznitele:-) Podobné filmy: Barbar Conan, Ničitel Conan, Rudá Sonja, Deathstalker, Warrior Queen ap.(9.4.2009)