Královna barbarů (neoficiální název)

Barbarian Queen

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Argentina, 1985, 70 min

Čekal jsem to horší, nicméně, jak už napsal kolega, jednalo se o poctivé řemeslně a velmi zručně natočené dnes už kultovní sandálové béčko, kterému se dostalo i pokračování Barbarian Queen II - The Empress Strikes Back v roce 89'. Jednoduchý děj založený na odplatě-pomstě, krásné sexy herečky (v tit. roli s prsatou Lanou Clarkson - zde si ji po úspěchu ve filmu Deathstalker opět vybral slavný producent a režisér Roger Corman), které uměly rozpálit chlapa nejen po bojové stránce, a samozřejmě spousta akčních scén, viz třeba konečné vzbouření lidu proti tyranovi..Ten zloduch (teď už opravdu nevím, jak se jmenoval) vypadal jako Miloš Zeman v mladých letech. Dále mě tam zaujala a hlavně pobavila postava nějakého obtloustlého buzny v harému a toho malého židovského obrýleného trýznitele:-) Podobné filmy: Barbar Conan, Ničitel Conan, Rudá Sonja, Deathstalker, Warrior Queen ap.(9.4.2009)

• SeBig

To byly muka tohle dokoukávat. Nesympatyš kozatky v hlavních rolích tam máchaj nýrkyks týrnyx mečem, pak nějakej jednookej týpek s hlasem jako Johny Bravo pak Zagarino jako gladijátor opět nezklamal ten se vždycky v nějaký tý sračce objeví.. má to 70 minut a pro mě to bylo něco neskutečně hroznýho. Otázka však zůstává.. zvládnu i dvojku?(25.9.2018)

• majo25

Fantasy-akčné béčko, v ktorom sa paradoxne fantasy prvok (kúzla ani nič podobné) nevyskytuje. Príbeh je jednoduchučký - pomsta a zároveň záchrana svojich druhov. Súboje, teda to, čo malo popri polonahých teenkach nalákať najviac, sú tu totálne sfušované až hrôza a skôr by sa dali prirovnať k jemnému a pomalému baletu. Pripravte sa na to, že chudučké 40-kilové teenky tu pomaly hravo zvládajú 100-kilových chlapov, samozrejme sú pritom plne upravené a odchlpené (k tomu ešte aj málo vyvinuté). V 80. rokoch, čiatočne aj v 90. rokoch sa podobných filmov točily stovky a tento pokojne môže ležať prachom. Nemá ani na podobné béčka typu Deathstalker. Hodnotenie: 25%(19.3.2014)

Totalní béčko, které boduje záporákem takřka Zemanovského rázu, sličnými (často poněkud nahými) bojovnicemi a velmi příjemnou délkou. Proto za tři. Ten konec, kdy Zeman veme meč do roku a jde si to rozdat s hlavní (výjmečně oblečenou) geroj-bábou je k nezaplaení. A taky hodne fajnové znásilnění, kde ženská donutí svého trýznitele uvolnit pouta skrípnutím jeho ... ehm ... nástroje. No neberte to :)(1.2.2015)

• salahadin

Nemělo by to být naopak? Nebo zažily feministky v 80. letech skutečně velký boom? Tak či onak - ženy tu zachranují muže, bojují s mečem jako stokiloví nabušenci, protivníky jsou schopny nohou odkoupnout jako fotbalový balon, vedou povstání proti zlému předsedovi SNB a ještě k tomu záměrně odhalují dekolt a stehna, aby vypadaly dostatečně hot. Souboje jsou vůbec "úžasné", v bitevní vřavě jsem občas viděl chlápky, jak nevěděli, co mají dělat. Místo aby ty polonahé ženské rozsekali jak ve šrotovačce, tak dělají nesmyslné pohyby a věci. Totální hovadina nestojící na vidění. To jsem ale před projekcí nevěděl.(16.8.2012)