Francouzské „ministerstvo budoucnosti“ vyhlásí konkurz na výběr mladé dvojice, na které by vědečtí odborníci zkoumali, jak bude vypadat život průměrného francouzského páru ve 21. století. Vybráni jsou Jean-Michel (André Dussollier) a Claudine (Anémone) a jsou umístěni do experimentálního bytu s moderním futuristickými přístroji. Jsou nepřetržitě sledováni a analyzováni týmem psychologů a objeví se v živém televizním vysílání. Co zprvu oba berou jako hru na „hvězdy“ v reality show se časem promění na odpor proti experimentu. (curil)

Bernhardiner

Tohle by se mohlo líbit některým milovníkům zvrácených reality show, jako VyHulení nebo Velký brácha. Ale ta kvalita by tady měla být mnohem vyšší než ve zmíněných klenotech, ne? Nechci srovnávat tyto hromádky hnoje s tímto filmem, ale zdá se mi, jako kdyby měl režisér a scénárista v jedné osobě před sebou velmi dobré téma, jehož zpracování však bylo nad jeho síly. Dostal jsem film, který mě navzdory stále aktuálnějšímu tématu nijak nezaujal. Modelový pár ztvárněný Anemone a Dussolierem mi sice byl sice sympatický, ale je jediný opravdu výrazný klad této lehce experimentální komedie. Bohužel oni dva jsou navíc jediní, kteří se chovají celkem normálně. Vysypání jakési kapusty nebo hlávkového zelí hrdinům na hlavu vůbec nechápu, stejně jako záhadný teroristický konec. Navíc je mnohde vidět, že film nepracoval s velkým rozpočtem. Ale beru-li to jako nepodařený experiment, nevyznívá ten film koneckonců až tak špatně. 50% ()