Příšerné stíny

USA, 1927, 69 min

Tod Browning

Předloha:

Tod Browning (povídka)

V Lost Horizon byly fotografiemi nahrazeny části poškozené obrazové složky filmu. V Der var engang už to byla rovnou celá polovina filmu, ne-li více. Z London after midnight, z dochované rekonstrukce možná i zajímavého filmu s upírskou tematikou, bohužel pouze jen fotografie různé kvality. Škoda, ale třeba se přece jen ještě nějaká kopie najde:)(30.10.2011)

Unikátní fotorekonstrukce jednoho klasického němého detektivko-hororu, která je sice z dnešního pohledu na úrovni primitivní PPT prezentace, ale přeci jen neztrácí kouzlo díky síle fotografií, jejich poskládání i vážné muzice v pozadí. Zdejší přízrak Lona Chaneyho je geniální. Velká škoda požáru, mohlo to být v klidu dílo považované třeba na úrovni starého Fantoma Opery.(6.11.2014)

jj, tohle já můžu:-))) Jen je škoda, že není originální originál:-((8.7.2009)

Škoda kdyby se film neztratil mohlo to dopadnou daleko lépe, Chaney na fotkách působí neuvěřitelně parádně a strašidelně, věřím že to mohla být pecka jako Nosferatu ale z těch fotek jsem si to prostě neužil nějak extra a to i přes dobrou hudbu. Browning opět dokazuje že umí a umí parádně. Je opravdu škoda že se film ztratil.(20.5.2012)

Lon Chaney tradičně musel podávat skvělý výkon, to je patrné i z fotografií. Ten člověk byl děsivej i nenalíčenej, natož pak teprve ve všech svých převlecích a maskách. I zde jasně dokládá, že přízvisko Muž tisíce tváří mu patřilo právem. Netušit, že je to zbytečné, modlím se, aby se někde kopie London after midnight ještě objevila. A to nejen kvůli démonickému Chaneymu - příběh je napínavý, s celou řadou hororových prvků, krásnou Marceline Dayovou a překvapivým rozuzlením. Nedávná rekonstrukce navíc filmu dodala i vynikající hudbu, a tak ačkoli de facto jde jen o sled fotografií, musím dát pět hvězd a ani o jednu méně.(9.6.2013)

Bohužel se nedochovala kopie filmu, tak existuje pouze rekonstrukce pomocí fotografií. Ta je musím říct povedená, protože mě to i přes tuto neobvyklou prezentaci chytlo, což je i zásluha výborné podkresové hudby. I z fotografií je poznat, že Lon Chaney nebyl jen mistr přes masky, ale i výborný herec, což dokázal i v dalším Browningově díle - Alonzovi, muži bez rukou. Jeho uhrančivý pohled inspektora Scotland Yardu se nezapře ani v nepohyblivé pozici. Dalším kladem(co se dá poznat) je chytrý scénář, kdy nás film nechává až do závěru na pochybách a v napětí. Režii však zatím bohužel zhodnotit nemůžeme. Nezbývá než doufat, že se nějaká zapomenutá kopie najde v nějakém sklepě či na půdě.(11.1.2011)

Už z tohto z fotografií poskladaného celku srší hutná a strašidelná atmosféra. A čo potom, keby sa to rozpohybovalo? Len ma mrzí, že sa ( zatiaľ ) nedochovala žiadna kópia filmu a ešte, ale nechcem veľmi SPOILEROVAŤ, že zápletka nieje nadprirodzená.(26.2.2011)

Bylo by fajn kdyby se někdy někde ještě nějaká kopie filmu našla. Nebyla to špatná rekonstrukce filmu z dobových fotografií a celkem jsem si fotografický snímek užil! 75%(5.10.2016)

Ako ohodnotiť film ktorý sa považuje za stratený? Lon Chaney pôsobí na fotkách naozaj desivo, dej je zaujímavý s originálnym koncon a taktiež to že London after midnight je najvýnosnejším filmom Toda Browninga a Lona Chaneya napovedá že zhorením poslednej kópie najskôr zhorel aj cenný kus kinematografie. Rick Schmidlin odviedol dobrú prácu a ak vystihol aspoň z časti atmosféru filmu tak moje hodnotenie by mohlo ísť len hore.(8.2.2013)

ťažko to hodnotiť lepšie, ale ozaj pár opakujúcich sa obrázkov. A ten dej.... Matne som si spomínal, kde som už čosi podobné videl. A potom som si pri zozname režisérových všimol názov jedného jeho filmu,Mark of the Vampire. Ajhľa tak toto bol akýsi remake.(27.4.2019)

Galerie fotek, bohužel nedokáže nahradit film, což je obrovská škoda. 6/10(6.5.2019)