Apokalypsa: Hitlerův výpad na západ

• Česko Apokalypsa: Hitler míří na západ (více)
Francie, 2021, 1 h 46 min (Minutáž: 53 min, Alternativní 2x52, 2x43 min)

Epizody(2)

Devět měsíců po vyhlášení druhé světové války se Hitler rozhodl zaútočit na západ, konkrétně na Belgii, Nizozemsko, Francii a Velkou Británii... Ve Francii zavládl zmatek. Občané vyšli do ulic, snažili se utéct. Francouzská vláda podepsala příměří a Němcům připadla polovina země. (National Geographic)

sportovec

Připomenutí appeasementu-smiřovačství tady vyznívá zvlášť smradlavě v souvislosti s mnichovským teroristickým aktem. Někdy je politika zvláště odpudivá. ()

*CARNIFEX*

Bez ohľadu nato, že sériu dokumentov pod názvom APOKALYPSA považujem za jednu z najlepších vôbec, tak dve mini série, ako: “Hitler mieri na Západ / Východ”, je jedna z najslabších. Netvrdím, že sú zlé, no k danej téme, sú ďaleko lepšie. Z úcty a rešpektu (4) pre oba. ()

Arsenal83

Zaujímavá, hoci nie úplne najlepšia Apokalypsa. Má menej zaujímavých či nových faktov. Ale pekné kolorizované obrázky stále diváka viac pritiahnu k udalostiam druhej svetovej vojny ako k niečomu reálnemu, blízkemu. Dobre bolo poukázané aj na to, že kým Hitler nezaútočil na západ, tak ten s ním bol vo vojne len formálne, preto to Angličania nazvali čudnou vojnou, Francúzi smiešnou vojnou a Nemci vojnou posediačky. Na tento postoj západu by sa nemalo zabúdať. Kým im vyslovene nehorí pod zadkom, neurobia toho veľa. ()

Shakers

Ďalší dokument s cyklu Apokalypsa a musím uznať, že aj keď veľa informácii som o Hitlerovom ťažení na západ (Holandsko, Belgicko, Francúzsko) vedel, stále sa nájde niečo čo počujem prvý krát. Navyše toto je téma, ktorá je pre mňa vždy zaujímavá a archívne kolorované zábery tiež potešia. 85% - 4* ()

slunicko2

Hitlerovo tažení na západ na jaře 1940 přehledně a stručně. .                  .                .                                      .                                                                                                                  .                                                                 .                                                                                                        .                                                                                                     .                                                                                                       . ()