Látigo negro contra el ánima del ahorcado, El

Hanged Man's Soul Against the Black Whip

Dobrodružný / Mysteriózní / Akční / Horor

Mexiko, 1959, 80 min

• Oktavianus

Po vcelku působivé úvodní scéně popravy oběšením odsouzeného zločince se westernově laděný film poněkud zvrhne, když zločincovo tělo z oprátky zmizí a jeho "duch" se hodlá mstít. Jeden z mexických novodobých westernů (vedle na koních tam hrdinové jezdí i v džípu), kde akce, dobrodružství (a bohužel i tklivá hudební čísla různých vesničanů) a dobrodružství výrazně převyšuje nad stránkou tajemna (vůbec nemluvím o strachu, horor tu nikdo prosím nehledejte). Zvlášť když se ukáže, že není všechno takové, jako se zdálo, a na scénu přicházejí scény jako vystřižené z Jamese Bonda! (Padouch - nechci spoilerovat, bude-li se na tuhle šílenost kdokoli dívat, o čemž pochybuju, ale znovu říkám, že není vše, jak se zdá - v křesle, není mu vidět tvář, úplný Blofeld.) A pak už je to jen ujetější a ujetější, hrdina směšnější a směšnější, až uteče šestasedmdesát minut, po nichž jsem si řekl, že to zase jednou byla parádní ztráta času.(23.2.2015)