Vo svetle noci

• angličtina Light of the Night

Svetelné znečistenie uniká pozornosti médií, no ovplyvňuje prírodu i ľudí viac, ako si uvedomujeme... Celosvetový problém svetelného znečistenia exponenciálne narastá každým rokom, zatiaľ však nemá reálne riešenie. Problém, ktorý negatívne ovplyvňuje život zvierat i rastlín, prácu astronómov, no najviac ovplyvňuje zdravie každého z nás. Svetelné znečistenie je ďalším typom znečistenia planéty, no na rozdiel od plastového znečistenie alebo emisií CO2, nie je stredobodom pozornosti médií. (RTVS)

Marze

Dokument poukazuje na škodlivost tzv. světelného smogu. Zjistil jsem , že moc lidí nemá o melatoninu páru a většina nikdy nebyla v překrásné oblasti Národního parku Poloniny, o němž se v dokumentu říká, že je to nejtmavější místo Slovenska a střední Evropy. ()

kaposlav

Je smutné, že naše kvalitné a poučné dokumentárne filmy tu na čsfd majú aj po rokoch len pár hodnotení, ktoré sa maximálne rátajú na desiatky. Niektoré dobré dokumenty z tunajšej tvorby tu ani nie sú a človek musí zažiadať o ich pridanie napriek tomu, že sú staré roky. Ľudia radšej pozerajú slaboduché hovadiny z USA. 4* ()

Tomas_PO

Prekvapivo dobrý slovenský dokument, ktorého vydanie žiaľ veľa rozruchu nevzbudilo. Pritom je ako obsahovo, tak aj spracovaním, kamerou, zábermi, či účinkujúcimi výborný. A samozrejme poučný, zaoberajúci sa zatiaľ stále málo diskutovanou témou svetelného smogu v mestách a jeho škodlivosti ako na prírodu, tak aj na ľudský organizmus. Zároveň je hutný a v krátkych 40 minútach povie všetko potrebné. Toto by malo povinne chodiť na verejnoprávnych televíziách. ()