• IQ Tiqe
  ****

  Jean Arthur jako akurátní kongresmanka, součást komise, která má v americké části Berlína prošetřit morálku vojáků. Dobrý příběh, někdy vážný (v dobrém slova smyslu), zábavný sám o sobě, byť bez nějakých výbuchů smíchu. Romantická stránka je sice naivní, ale líbivá, nemyšleno v laciném slova smyslu. # [viděno: TV, 2.0->5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 3 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(11.8.2012)

 • vitekpe
  ****

  Dle meho velmi zdarily kousek. Ne ze bych se primo smal, ale usmival jsem se temer stale. Marlene Dietrich netreba hodnotit, ale prekvapenim pro mne byla Jean Arthur v nevdecne, ale presto s vtipem podane roli. Kdyz popisuje sve cerne vecerni saty jako "cirkusovy stan truchlici za mrtveho slona" tak na ni neco byt musi, ne? :-) Fajn zazitek....(30.9.2008)

 • zette
  ****

  Urcite se nejedna o vrcholne dilo genia Billyho Wildera. Neznamena to vsak, ze by film mel nejakym zpusobem stradat. Dej nas zavede do povalecneho Berlina, ktery se ocita v troskach a chudobe ( toto vyobrazeni se povedlo velmi dobre ). Film sice postrada vetsi mnozstvi gagu, na ktere uz jsme si u Wildera zvykli a scenar take neni nijak vybrouseny ( hlavne me trochu zklamal zaver ). Opet vsak mame moznost kochat se vybornou rezii a hereckym obsazenim. Sice jsem mel problem s postavou Phoebe, i kdyz ji Jean Arthur zahrala se cti, tak hlavni hvezdou filmu je Marlene Dietrich, kdy jeji osobnost vyzaruje z kazdeho zaberu. Jeji barove pisnicky jsou vyborne.(8.5.2011)

 • Hwaelos
  ****

  Wilder nezklamal. Paleta pozoruhodných a hlavně plastických charakterů dokazující, že i uprostřed rozbombardovaného Berlína je možné točit komedii, byť hořkou. Marlene Dietrich je famózní a její postava předznamenává jednotlivé typy, které se jí budou držet po zbytek kariéry. Mám najednou chuť znovu vidět Svědka obžaloby a Norimberský proces.(10.9.2015)

 • Volodimir2
  ****

  Bill Wilder, Žid narodený v Poľsku, postupne žijúci v Rakúsku a Nemecku, po nástupe Hitlera v roku 1934 odchádza do Francúzska. Odtiaľ potom do USA. Všetci jeho najbližší zomreli v nacistických koncentračných táboroch. A tak síce bolestne otváral tému 2. svetovej vojny, ale na druhej strane mu robilo potešenie, že to môže takýmto spôsobom Nemecku vrátiť. Vyžíva sa v autentických záberoch zbombardovaného Berlína, z čierneho trhu v Nemecku, ale zobral si na paškál aj korupciu v radoch amerických ozbrojených síl. Film je tragikomický príbeh, ktorý však vo svojej podstate vôbec nie je dôležitý. Väčšina scén bola natočená v ruinách Berlína. Film sa začal točiť v roku 1945 a opatrne sleduje hranicu komédie, melodrámy ale aj drámy. Dejová línia filmu sa točí okolo americkej republikánskej kongresmanky Phoebe Frost, ktorá má za úlohu preveriť morálku amerických jednotiek v Berlíne a postupne prichádza na to, že americkí vojaci sú morálne degradovaní, zabudli na rodinné hodnoty a prvoradé sú pre nich obchody ma čiernom trhu, ale aj telesné hodnoty nemeckých žien. Ako si s týmito závermi poradí nám ukáže v tomto výbornom filme.(27.7.2018)

 • - Přestože je postava kongresmanky (Jean Arthur) svobodná, má na ruce snubní prsten, který náleží právě její přestavitelce. (IQ Tiqe)

 • - Režisér Billy Wilder prohlásil o potížích s Marlene Dietrich a Jean Arthur: "Mám dvě dámy, z nichž jedna se bojí podívat do zrcadla a druhá by před ním stála celý den!" (IQ Tiqe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace