Tahle predelavka francouzskyho muzikalu ma pomerne dlouhou stopaz, prestoze se v ni vlastne vubec nezpiva. Jedinym hudebnim cislem je oslavny tanecek na kulecnikovym stole, ale to snad ani nestoji za zminku... Bez pisnicek a tanecku, porad tu mame dve a pul hodiny puvodni story postaveny na hlavu, ktera chvilemi pusobi zabavne a chvilemi naopak trapne. Lord X v podani Lemmona byl vcelku vydareny stramak, naopak jako policista a pasak byl spis trapny. Shirley MacLaine byla sladka, Lou Jacobi vyborny. Misty zabavne a misty nikoliv, celkovo vzato mirny nadprumer.(6.10.2017)

• Houdini

Oscar 1 : Hudba - A + 2 nominace: Herečka HR - Shirley MacLaine, Kamera(8.3.2004)

• Matty

Billy Wilder se málem utopil ve vlastnoručně vykopaném rybníku. Dlouhá, „velká“ komedie uvozená monologem vypravěče, o věcech nemravných a přesto nesoucí mravní ponaučení, hodně užvaněná, velmi vtipná. Sladká Irma má kromě posledního všechny zmíněné aspekty. Wildera asi opustila múza, jinak si vznik téhle rozvláčné historky z pařížského „skoro-podsvětí“ vysvětlit nedokážu. Pokusů o konverzační humor je mnoho, šíp však ani jednou (ani jednou!) nezasáhne cíl a tak není ani tolik udivující občasný odklon k humoru situačnímu. Ten ovšem Wilder jako ryze „statický“ režisér vůbec nezvládá (příliš dlouhá a nepříliš vtipná hospodská bitka). Z komerčního (nikoliv z praktického) hlediska protřelým tahem bylo po Bytu opětovné obsazení Jacka Lemmona a Shirley MacLaineové. Zatímco MacLaineová roli roztomilé prostopášnice ještě jakž takž zvládá (nedá se říct, že by ji třímala pevně v otěžích), Lemmonovy groteskní poloha nesvědčí. Jeho proměna z poctivého strážce zákona v prvotřídního pasáka není věrohodná a coby britský lord ošklivě přehrává (pokud to byl účel, neposvětil prostředky). Musel bych hodně namáhat paměť, abych si vzpomněl alespoň na jednu scénu, na jeden okamžik, který mě rozesmál a stejně si nejsem jistý, jestli bych z ní něco vydoloval. Nesmál jsem se, nudil jsem se a jelikož jde o komedii, nikoliv švédské psychodrama, někde bude problém. 50%(14.8.2007)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $25,246,588Tržby Celosvetovo $-(6.9.2009)

Bez nadsázky miláček publika, jemuž Wilder vdechl tolik ze své frivolnosti, inteligentní a svižné komiky a citu pro odvážnější romantickou komedii. Příběh jednoduše musel být zasazen do bezstarostné a odvázané Paříže, která tu reprezentuje ten typický americký romantický obrázek toho, jak to v městě nad Seinou funguje. Snímek nabízí spoustu procítěné groteskčnosti a neméně vytříbené prvky parodie, nijak zvlášť nepolevuje v tempu, zdařile graduje a jako hlavními přednostmi se může pochlubit skvělou hudbou, kamerou a vynikajícím ústředním párem Lemmon - MacLaine.(13.7.2007)

Za normálních okolností se čestný polda těžko ze dne na den stane zamilovaným pasákem žárlícím sám na sebe, vrahem a nosičem masa na tržnici. Jenže v tomto snímku je těžké normálnost hledat, když i vševědoucí barman Kníráč je vlastně voják, tedy spíš ekonom, právník a porodník, ale to jiná historie. Absurdita tohoto snímku je zkrátka dokonalá a i když to všechno byla vlastně hrozná blbost, tak mne připitomělý úsměv opouštěl pouze ve chvílích, kdy jsem se hlasitě smál. A to pro komedii rozhodně není špatná vizitka.(7.1.2015)

AK už kvôli ničomu inému, tak aspoň za premiérový, priam až prevratový nápad so zápletkou, sympatických hercov a neklišovitý záver sa oplatí film vidieť. Aj keď asi stačí raz, podobných nenanútených milých filmov sa nenájde veľa. Ale presladený a prenaťahovaný scenár a pár nehodiaco-trapných scén mi tie pocity trošku skresľoval. Takisto ani hudba si toho až tak nezaslúžila, aj keď nevravím, že by mi vadila. 70%.(29.8.2007)

První půlka byla vážně nuda, Jacku Lemmonovi by proměnu v pasáka opravdu někdo uvěřil jen těžko, ale ta druhá půlka mě celkem bavila...(18.4.2009)

Velmi příjemná komedie s obrovskou atmosférou a řadou vynikajících momentů. Námět je zajímavý a poutavý, herecké výkony na komedii velmi dobré (tj. nezavání trapností) a celkový dojem ze snímku je velice pozitivní. Jen mohla být Sladká Irma o něco kratší. I tak se ale jedná o nadprůměrnou komediální záležitost.(27.7.2012)

70%(18.11.2009)

Na romantickou komedii opravdu dlouhé, navíc toho pasáka bych mu nikdy neuvěřila.(6.8.2009)

Parádna komediálna wilderovka so všetkým čo od nej očakávate.Vynikajúce dialógy, chytľavý príbeh, super hercov na čele s duom z Bytu. Má to jedinú chybu - je to šialene dlhé.(26.12.2015)

Ať mi nikdo neříká, že toto není předobraz funesovských četnických filmů. Wilder navíc vzešel i z předválečné kultury francouzské (vedle domovské rakouské), zůstává jí věren a nebanalizuje ji, zároveň zůstává ironikem do morku kostí. A to zapomínám na výtvarnou stránku, jež pojala Paříž z parodického hlediska ve všech ohledech (nejen Zola a Břicho Paříže).(3.3.2014)

S tímhle filmem mám stejný problém jako s Odpolední láskou. Na Wildera prostě slabý průměr - v tomto případě je pak hlavní potíží přehnaná stopáž, mající na svědomí, že se nějak nedostává lehkosti a švihu lepších Wilderových komedií. Nicméně oba hlavní protagonisté jsou skvělí a přímo geniální je postava prolhaného barmana, hraná Louem Jacobim.(29.5.2006)

Je to fakt zbytečně dlouhé, chvílemi roztahané, ale je to Wilder, je to Lemmon a je to Shirley MacLaine. Tohle trio prostě funguje, i když se dá na celé Irmě najít hodně chybiček. Objektivně spíše na 3 hvězdy, ale díky výše zmíněnému a díky atmosféře a vtipům, které by stěží napsal někdo jiný, než sám Billy Wilder jdu výš. 7/10(30.1.2017)

Billy Wilder opět příjemně překvapil. Shirley MacLaine a Jack Lemmon je bezchybné spojení. Kdo viděl Byt, ten o tom jistě nepochybuje. Humor je opět dobře gradovaný a prostředí pařížské galérky je pro nesmělého idealistického troubu Lemmonova formátu jako stvořené. Shakespearovská "komedie omylů" v tomhle prostředí ožívá novým životem a Lou Jacobi jako barman v roli právníka, komplice a porodníka zdatně přikládá pod kotel. "Ale to je jiný příběh..."(18.2.2012)

"Neměl jsem jenom jednu ženu." "A kolik jsi jich teda měl? Tři?" "No, tolik zase ne." Čekal bych od toho trochu víc, každopádně Shirley a "tygr" Jack Lemmon jsou neodolatelní. Jenom škoda, že jsem to neviděl s dabingem Vladimíra Brabce, na něj prostě Jan Šťastný nemá.(21.2.2007)

Největším problémem tohoto filmu je jeho délka. Je to o to větší problém, že se jedná o přepis divadelní hry, čili akce je tu pomálu. Takže se to dost táhne a místy je to nuda. Omluvám se všem příznivcům Billyho Wildera, já jsem také jedním z nich, ale bohužel na tom musím trvat. Místy je to ale docela sranda.(21.2.2007)

• kaylin

Moc dlouhé a moc o ničem, za mě to nezachraňují ani velká jména.(28.8.2018)

Neni to komedie, ve ktere ma clovek salvy smichu. Ma vsak usmev na rtech od zacatku do konce. I pres svou delku dej filmu proudi s nebyvalou lehkosti. Zabery z trhu mi trochu pripomnely Amelii z Montmartu a scenky s pasaky zase Ctyri vrazdy staci, drahousku:-). I kdyz mam od Wildera nejradeji dramata, tak komedie mu sly taky paradne a jeho nejvetsi silou jsou scenare! Vyborna byla postava Barmana. Skoda, ze takoveto komedie se uz dnes netoci...(27.7.2008)

• danecek24

21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Shirley MacLaine + nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Jack Lemmon(11.1.2009)

<< předchozí 1 2 3