70%(18.11.2009)

• mortak

Naivně amorální a nepřirozeně barevné a rozjásané. A spíše uráží, jak scénář vykresluje barvotiskově život v Paříži. Ovšem vzhledem k tomu, že to je předělávka francouzského muzikálu, je jasné, že měšťácký život v ctnostném a nábožensky přijatelném manželství potřebuje ventilaci v podobě takových hloupostí, jak v Americe, tak ve Francii.(1.1.2012)

Jack Lemmon nikdy nebyl můj oblíbený herec a v roli pasáka... to je vážně příšerný casting. Vše ale vynahradí Shirley, která je úchvatná, jednou veselá, podruhé smutná, naivní i intrikující. A ať má na sobě cokoli , je vážně rajcovní...(16.2.2015)

Láska umí divy... Stejně tak Billy Wilder.(17.6.2012)

Film, který se chvílemi snaží být vážný, ale jinak je to opravdu vše postavené na tom, aby se divák bavil. Moc smysluplnosti tu nelze pohledávat, ale na zabití dvou hodin je to fajn a bonusem je roztomilý Lemmon.(29.1.2014)

He is so different these days... I mean, so indifferent...:)(18.8.2007)

WHO WANTS TO BE A STRAY DOG? YOU GOT TO BELONG TO SOMEONE, EVEN IF HE KICKS YOU ONCE IN A WHILE. Nevím co k tomu říct.. Shirley měla to kouzlo, ale strašně jsem soucítil s Jackem. On jí prostě miloval a věděl, že mu na ní šahají jiní. A když to konečně vypadalo na šťastnej konec, tak se objevil on. Mám z toho filmu zvláštní pocity. Natočený to bylo dobře, ale dost mě to emočně vyčerpalo, protože já žárlit umím. Hned bych si s Nestorem sedl na bar a dal něco k pití na zapomenutí.(14.2.2016)

Vtipné, neobyčejné, vybarvené, krásné, zamotané. Tak tohle byla klasika. A pěkná, musím podotknout. Komedie z prostředí ulice, prostitutek a jejich pasáků, kdo by řekl, že se tak krásně pobaví. Ve chvíli kdy se vložil do děje Lord X nabyl celý film ještě větších obrátek a zamotávalo se to čím dál tím víc. Jen mě překvapilo jak byl ten film dlouhý, vůbec mi to totiž nepřišlo. "..a to je zase jiný příběh.."(27.8.2009)

Jack Lemmon vs Shirley MacLaine podruhé a pro změnu v barvě. Po obrovském úspěchu Bytu sáhl Billy Wilder po osvědčené dvojici a znovu natočil romantickou komedii, tentokrát mnohem ambicióznější. Postavy se změnily, zápletka též, ale podstata zůstala stejná. Režisér se pořád ptá, co všechno je zamilovaný muž ochotný udělat pro lásku. A ptá se se svou typickou lehkostí a vtipem. Je bohužel pravda že Irma la Douce neodsýpá tak přirozeně jak bylo asi zamýšleno. Nelze se ubránit dojmu že si Wilder ukousl příliš velké sousto. Přes dvě hodiny stopáže nejsou adekvátně využity a především v první polovině se najde až příliš hluchých míst. Zajímavý děj a chemie mezi postavami naštěstí zakrývá ty největší nedokonalosti a film ani omylem nenudí. V rámci mistrovy tvorby jde o slabší kousek, přesto je to pořád vysoce nadprůměrná úsměvná komedie.(3.9.2012)

Dobrá komédia, ktorá neurazí... Mám rád tento film aj preto, že tu hrajú moji obľúbený , J.Lemmon a S. McLaineová... 80%.(21.2.2007)

14. 04. 2009 (116.); Irma La Douce je opravdu sladká(14.4.2009)

Těžce přepálená délka snižuje už tak nepříliš vysokou kadenci vtipů a těch pár hlášek se ve 140 minutách rozpustí jako máslo na pánvi. Úplná hrůza to není, tu a tam jsem se zasmál a celkově to vzásadě je příjemné pokoukání, na nějaké lepší Wilderovi komedie to ale určitě nemá. Shirley je svým netradičním způsobem roztomilá (celý film jsem nemohl přijít na to jestli se mi líbí velmi nebo vůbec). Jack Lemmon se mi tu moc nepozdával, nevím jestli je to rolí nebo jeho prezentací. Stejně jako veletoč z poctivého policajta na pasáká působí nuceně, u hodně scén jsem měl pocit, že by z toho šlo vytěžit více.(22.2.2011)

Podle Francise Vebera by komedie neměla trvat déle než 90 minut. Tahle komedie má sice přívlastek romantická, ale i ta běžně netrvá 2 hodiny a čtvrt. Děj filmu není nezajímavý, ale divák se musí obranit trpělivostí, protože tempo je v některých místech příliš pomalé. Snímek by rozhodně bylo možné sestříhat minimálně o půlhodinu. Naštěstí tu ale máme skvěle hrající herce - Shirley MacLaine je jako prostitutka skvělá a Jack Lemmon ji celkem zdatně sekunduje. Nejsem si však úplně jistý, jestli někdy nějaký pasák vypadal jako on. Vhodně vybraný je i herec ztvárňující barmana. 80%(3.2.2014)

Neviděla jsem zatím film, který by takovýmto způsobem vypovídal o "řemeslu nejstarším" :D Natož z šedesátých let :D :D Jelikož mám MacLaine opravdu hodně ráda - ten film jsem si sehnala právě kvůli ní a byla jsem příjemně překvapena Lemmonem :) :) Dvojice mi k sobě sedla, ovšem role pasáka pro Lemmona již ne. Je to vtipné, úsměvné - Lemmon je prostě oddán, Irma mi přišla jako silná lehkovážná žena, která to prostě opravdu má jako práci a ta pasáž, kdy o tom opravdu zatvrzele vypráví - jí to prostě věříte, že to bylo náročné se vypracovat jako ona a nemůže prostě přestat, protože jak jinak by se živila? A dalo ji to velkou práci se dostat tak vysoko jako je :D :D Krásné barvy, tak o 20minut bych to zkrátila a ten závěr? :) To je již jiný příběh :D(21.8.2017)

Jack Lemmon opět ve výborné formě, škoda že je ten film tak strašně dlouhý(4.3.2013)

Rozvláčná, těžkopádná komedie, která má neskutečné množství scén, které jsou k ničemu. Situační humor je vzhledem ke stopáži strašně nudný už po první třetině a jiný tu prakticky není. Pro mě nejnudnější komedie Billyho Wildera vůbec. I mistr tesař se někdy utne. 50%(24.8.2014)

90 %. Sice to není tak dobré jako "Byt" nebo "Nebožtíci přejí lásce", ale stále se jedná o výrazný nadprůměr, zvlášťe ve srovnání se současnými romantickými komediemi. O skvělých hereckých výkonech Jacka Lemmona a Shirley MacLaineové není třeba se zmiňovat.(10.2.2006)

• winstonik

Táto komédia neprináša nič nového a navyše po celý čas akosi "škrípe": vyzerá to ako Wilderovi vnútený kšeft, čisto remeselná robota bez citu. Wilder si zopakoval niektoré svoje scény (nemožno nevidieť príliš častú podobnosť s kultovým Some like it hot), ale naozaj nič moc.(25.12.2007)

Tak ani nevím jak hodnotit?Skoukáno v sedmdesátých letech-byla to bomba.Skoukáno dnes-už to není bomba.Pokud mám však tendlenc filmík doporučit,pak určitě ano pro všechny,kteří se chtěj zasmát.J.Lemmon prostě umí a Shirley je zeleňoučce rozkošná.Taková klasika ze sedmdesátých let,která určitě není ztrátou času.(9.6.2010)

Scéna s hledáním Nestora byla hodně povedená, jinak je to jedna ze slabších Wilderových komedií.(16.6.2012)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 9.9.1971 (U Hradeb)(15.1.2013)