McLeodovy dcery (TV seriál)

• Austrálie

McLeod's Daughters

McLeodove dcéry

Austrálie, 2001, 224x45 min

Rachael Carpani, Lisa Chappell, Bridie Carter, Simmone Mackinnon, Brett Tucker, Aaron Jeffery, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard, John Jarratt, Jessica Napier, Dustin Clare, Rodger Corser, Marshall Napier, Catherine Wilkin, Rachael Taylor, Luke Ford, Andy Whitfield, Craig Smith, Grant Bowler, Anna Torv, Kieran Darcy-Smith, Jay Laga'aia, Anita Hegh, Xavier Samuel, Richard Wilson, Liam Hemsworth, Daniel Feuerriegel, Brooke Harmon, Henry Nixon, David Bowers, Paul Hodge, Matt Passmore, Chris Haywood, Tasma Walton, Sandy Winton, Luke Arnold, Murray Bartlett, Ian Bliss, Zoe Naylor, Chloe Gardner, Todd Lasance, Chelsea Bruland, Sullivan Stapleton, Ben Milliken, Paul Gleeson, Alexandra Davies, Jonny Pasvolsky, Michelle Langstone, Josh Helman, Toby Schmitz, Andy McPhee, Melanie Camp, Alycia Debnam-Carey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Charlie Clausen, Abi Tucker, Gillian Alexy, Basia A'Hern, Ben Mortley, Greta Leslie Allen, Ruth Hessey, Steve Greig, Richard Sutherland, Luke Jacobz, John Schwarz, Belinda Bromilow, Jonathan Patrick Moore, Josef Ber, Frank Cwiertniak, Peter Cousens, Damien Garvey, Christopher Morris, Saxon Cordeaux, Carmel Johnson, Amy Schapel, Daniel Whyte, Glenda Linscott, Syd Brisbane, Robert Coleby, Nikki Coghill, David Hoflin, Wil Traval, Geneviève Picot, Nic Bishop, Peter Hardy, Ben Ainsworth, Andreas Sobik, Gabriella Maselli, Jeff Gannon, Don Bridges, Leah Purcell, Jacinta John, Ben Geurens, Adam Saunders, Jodie Dry, Anthony Hayes, Justin Rosniak, Celia Ireland, Sam Healy
  • Agatha

Tento seriál by se měl spíše jmenovat Kolotoč, protože se tu točí pořád všechno dokola. To by ale bylo Kolotočů, že by se v tom nevyznal nikdo:-) Z McLeodových dcer snad nakonec nezbude jediná a všechny jejich starosti jsou buď trapné, přehnané nebo vůbec žádné. Nápad s farmařením byl sice dobrý, ale je to takové jen na oko, bez chuti a bez zápachu:-) Herci až na pár výjimek nemožní, ale i pro ty výjimky sedí přezdívka plačky. Zachraňuje to sem tam nějaká vtipná hláška, narážka či scénka. Pro odpoledních 20 ideální :o)(29.9.2009)

Pokaždé, když jsem viděl nějaký australský film, představoval jsem si bush - divokou krajinu, drsné lidi, převážně rančery a klokana Skippyho a to je krajina, kde se odehrávají idilické příběhy jedné rančerské rodiny, podobné motivy jako u vás doma, jen kdyby seriál nebyl tak nekonečný, po třetí serii jsem se zaměřil jinam - asi filmaři nevědí, kdypřestat. McLeodovy dcery mi nabídly to, co jsem od seriálu očekával(17.1.2012)

• Geralt66

Nádherné scenérie Austrálie, ale to je asi v každém australském filmu nebo seriálu. Holky jsou docela sympatické, v mnohém mi to připomíná třeba Dallas, nekonečné starosti s obrovským majetkem. Na naše poměry zajímavé, málokdo z nás asi takhle farmaří. Je to zajímavá exkurze. Sečteno, podtrženo - není to špatné. Není to však můj šálek kávy, takže končíme tak napůl.(10.7.2014)

Koně, farma, dřina, pot, ovce, práce, neopravené ploty, problémy s vodou... jakobych byla zase doma a pokaždý mám nostalgický pocit svého dětství a mám chut jet z toho velkoměsta, osedlat oře a vyjet si do přírody... mno, jinak je to nekonečná telenovela...(následující komentář již obsahuje spoilery, kdo ještě neviděl)... po smrti Claire seriál trochu ztratil na lesku a slávě, ale po čtvrté serii, kerá byla dost slabá, se zase vzpamatoval, seriál měl skončit v momentě odjezdu Jodi a vytvoření vztahu Alexe a Stevie, na konci šesté, pak už ta úroven jde zase dolů, protože nechali nesmyslně odjet nebo umřít až mnoho dobrých postav.(20.10.2013)

• Biff

Tak na tenhle seriál nikdy nezapomenu. Školní výlet v Praze, asi tři hodiny ráno, v pokoji neprostupný alkoholový opar. Někdo pouští televizi. Co čert nechce - běží McLeodovy dcery. Jedna z těch dcer pronáší osudovou větu: "Fabio má nemocnou nohu!" Je to už hezká řádka let, ale já tu větu pořád nemůžu dostat z hlavy.(13.7.2011)

• - Lisa Chappell, která v prvních třech řadách ztvárnila postavu Claire McLeodové, odešla ze seriálu v roce 2003, aby se mohla věnovat dalšímu rozvíjení své herecké a pěvecké kariéry. Její první deska nazvaná "When Then Is Now" vyšla v květnu roku 2006. (deepspace101)

• - Seriál vznikal na místě bývalé farmy blízko města Adelaide v Jižní Austrálii. Interiérové scény z Drovers Run byly natáčeny v původním 150 let starém domě. (deepspace101)