McLeodovy dcery (TV seriál)

• Austrálie

McLeod's Daughters

McLeodove dcéry

Austrálie, 2001–2008, 161 h 21 min (Minutáž: 42–45 min)

Aaron Jeffery, Rachael Carpani, Simmone Mackinnon, Lisa Chappell, Bridie Carter, Brett Tucker, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard, John Jarratt, Jessica Napier, Dustin Clare, Rodger Corser, Marshall Napier, Catherine Wilkin, Rachael Taylor, Luke Ford, Andy Whitfield, Craig Smith, Grant Bowler, Anna Torv, Kieran Darcy-Smith, Jay Laga'aia, Anita Hegh, Xavier Samuel, Richard Wilson, Liam Hemsworth, Daniel Feuerriegel, Brooke Harmon, Henry Nixon, David Bowers, Paul Hodge, Matt Passmore, Chris Haywood, Tasma Walton, Sandy Winton, Luke Arnold, Murray Bartlett, Ian Bliss, Zoe Naylor, Chloe Gardner, Todd Lasance, Chelsea Bruland, Sullivan Stapleton, Ben Milliken, Paul Gleeson, Alexandra Davies, Jonny Pasvolsky, Michelle Langstone, Josh Helman, Toby Schmitz, Andy McPhee, Melanie Camp, Alycia Debnam-Carey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Charlie Clausen, Abi Tucker, Gillian Alexy, Basia A'Hern, Ben Mortley, Greta Leslie Allen, Ruth Hessey, Steve Greig, Richard Sutherland, Luke Jacobz, John Schwarz, Belinda Bromilow, Jonathan Patrick Moore, Josef Ber, Frank Cwiertniak, Peter Cousens, Damien Garvey, Christopher Morris, Saxon Cordeaux, Carmel Johnson, Amy Schapel, Daniel Whyte, Glenda Linscott, Syd Brisbane, Robert Coleby, Nikki Coghill, David Hoflin, Wil Traval, Geneviève Picot, Nic Bishop, Peter Hardy, Ben Ainsworth, Andreas Sobik, Gabriella Maselli, Jeff Gannon, Don Bridges, Leah Purcell, Jacinta John, Ben Geurens, Adam Saunders, Jodie Dry, Anthony Hayes, Justin Rosniak, Celia Ireland, Sam Healy, Jerome Pride, Damian Hill, Dana Miltons, Craig Stott, Michael Piccirilli, Dean O'Gorman, Samantha Tolj, Richard Healy, Jeremy Lindsay Taylor, Kathryn Hartman, Inge Hornstra, Sarah Enright, Callan Mulvey, Sarah Vandenbergh, Damien Richardson (herec, a.z.), Siniša Čopič, Riley Smith, Leon Ford, Stephen Curry, Rachael Coopes, Eddie Ritchard, Max Cullen, Craig McLachlan, Gus Murray, Alex Cook, Khristina Totos, Gabby Millgate, Alan David Lee, Steven Vidler, Steve Turner, Peter Kowitz, Eddie Baroo, Daniel Roberts, Diarmid Heidenreich, John McNeill, Rob Carlton, Don Barker, Adrian Shirley

Posie Graeme-Evans

Dana Hughes

Scénografie:

Tony Cronin

Tenhle seriál mám prostě ráda. Nic náročného, naprostá odychovka. Málo kdy tomu sice věnuji 100% pozornost, většinou u toho stavím puzzle, ale i tak jsem ho zkoukla od začátku do konce a plánuji si ho jednou zkouknout znovu. Navíc seriál doprovází velmi pěkná a příjemná hudba. Navíc je celkem zajímavé sledovat život na farmě.(13.1.2013)

• Anderton

Nechcem byť k tomuto seriálu hnusný, pretože mi istý čas pomáhalo jeho sledovanie zaspať po nočnej službe. Došiel som o 5.15, zapol tento seriál a do pol hodiny som bol tuhý. Predtým som mal so spánkom dosť problémy. Seriál je to klasický nekonečný a preto mu vyčítať plytké zápletky a celkový o ničom feeling nemá zmysel. Prečo ale vždy, keď nejaký herec chce seriál opustiť, musí zomrieť? A prečo sa dejová prázdnota vyplňuje dramatickými autonehodami na prázdnych austrálskych vidieckych cestách?(10.10.2012)

Bylo by fajn, kdyby všechny oblíbené postavy neodstranili. Příjde mi, že McLeodovky mají ve světě ještě asi tisíc sestřenic, které na ten ranč stále přijíždějí v rozestupech (ano, určitě to ještě imaginárně stále funguje). Všechny jsou děsně statečné, blonďaté a s hnojem se nepářou. Ale vcelku milý seriál...(10.9.2012)

Dnes bych nejspíš tak průměrné a plus mínus dobré hodnocení nedala. Tři hvězdičky dávám hlavně kvůli dětským vzpomínkám. Měla jsem tuhle honičku za krávami a hádku o dědictví ráda. Pro osmileté dítě jsou zde jednoduché zápletky které může v klidu pochopit. Nedávno jsem se podívala na polovinu první série a kvůli tomu že chci na své naivní a nevinné období svého života vzpomínat v dobrém a nechci si ho ničit přestanu tu nudu sledovat.(3.9.2019)

Pokaždé, když jsem viděl nějaký australský film, představoval jsem si bush - divokou krajinu, drsné lidi, převážně rančery a klokana Skippyho a to je krajina, kde se odehrávají idilické příběhy jedné rančerské rodiny, podobné motivy jako u vás doma, jen kdyby seriál nebyl tak nekonečný, po třetí serii jsem se zaměřil jinam - asi filmaři nevědí, kdypřestat. McLeodovy dcery mi nabídly to, co jsem od seriálu očekával(17.1.2012)

• - Posie Graeme-Evans přišla na myšlenku McLeodových dcer na začátku roku 1990. Inspirací jí byly příběhy od přátel, kteří vyrůstali na venkově a také láska k Jižní Austrálii. (Zdroj: Wikipedia.cz)

• - Lisa Chappell, která v prvních třech řadách ztvárnila postavu Claire McLeodové, odešla ze seriálu v roce 2003, aby se mohla věnovat dalšímu rozvíjení své herecké a pěvecké kariéry. Její první deska nazvaná "When Then Is Now" vyšla v květnu roku 2006. (deepspace101)

• - Seriál vznikal na místě bývalé farmy blízko města Adelaide v Jižní Austrálii. Interiérové scény z Drovers Run byly natáčeny v původním 150 let starém domě. (deepspace101)