McLeodovy dcery (TV seriál)

• Austrálie

McLeod's Daughters

McLeodove dcéry

Austrálie, 2001 - 2008, 161 h 21 min (Minutáž: 224x42–45 min)

Alastair Ford

Aaron Jeffery, Rachael Carpani, Simmone Mackinnon, Lisa Chappell, Bridie Carter, Brett Tucker, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard, John Jarratt, Jessica Napier, Dustin Clare, Rodger Corser, Marshall Napier, Catherine Wilkin, Rachael Taylor, Luke Ford, Andy Whitfield, Craig Smith, Grant Bowler, Anna Torv, Kieran Darcy-Smith, Jay Laga'aia, Anita Hegh, Xavier Samuel, Richard Wilson, Liam Hemsworth, Daniel Feuerriegel, Brooke Harmon, Henry Nixon, David Bowers, Paul Hodge, Matt Passmore, Chris Haywood, Tasma Walton, Sandy Winton, Luke Arnold, Murray Bartlett, Ian Bliss, Zoe Naylor, Chloe Gardner, Todd Lasance, Chelsea Bruland, Sullivan Stapleton, Ben Milliken, Paul Gleeson, Alexandra Davies, Jonny Pasvolsky, Michelle Langstone, Josh Helman, Toby Schmitz, Andy McPhee, Melanie Camp, Alycia Debnam-Carey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Charlie Clausen, Abi Tucker, Gillian Alexy, Basia A'Hern, Ben Mortley, Greta Leslie Allen, Ruth Hessey, Steve Greig, Richard Sutherland, Luke Jacobz, John Schwarz, Belinda Bromilow, Jonathan Patrick Moore, Josef Ber, Frank Cwiertniak, Peter Cousens, Damien Garvey, Christopher Morris, Saxon Cordeaux, Carmel Johnson, Amy Schapel, Daniel Whyte, Glenda Linscott, Syd Brisbane, Robert Coleby, Nikki Coghill, David Hoflin, Wil Traval, Geneviève Picot, Nic Bishop, Peter Hardy, Ben Ainsworth, Andreas Sobik, Gabriella Maselli, Jeff Gannon, Don Bridges, Leah Purcell, Jacinta John, Ben Geurens, Adam Saunders, Jodie Dry, Anthony Hayes, Justin Rosniak, Celia Ireland, Sam Healy, Jerome Pride, Damian Hill, Dana Miltons, Craig Stott, Michael Piccirilli

Posie Graeme-Evans

Dana Hughes

Scénografie:

Tony Cronin

Kostýmy:

Noel Howell
  • Geralt66

Nádherné scenérie Austrálie, ale to je asi v každém australském filmu nebo seriálu. Holky jsou docela sympatické, v mnohém mi to připomíná třeba Dallas, nekonečné starosti s obrovským majetkem. Na naše poměry zajímavé, málokdo z nás asi takhle farmaří. Je to zajímavá exkurze. Sečteno, podtrženo - není to špatné. Není to však můj šálek kávy, takže končíme tak napůl.(10.7.2014)

Tenhle seriál mám prostě ráda. Nic náročného, naprostá odychovka. Málo kdy tomu sice věnuji 100% pozornost, většinou u toho stavím puzzle, ale i tak jsem ho zkoukla od začátku do konce a plánuji si ho jednou zkouknout znovu. Navíc seriál doprovází velmi pěkná a příjemná hudba. Navíc je celkem zajímavé sledovat život na farmě.(13.1.2013)

Ako tak pozerám,tak budem jedna z mála, ktorá vybáča z radu negatívnych hodnotení.Je pravda, že tento seriál môže niekoho nudiť a zdať sa nezaujímavý,ale pre mňa znamená niečo úplne iné. Aj popri všetkých akčňákoch, romantických a podobných žánroch ponúka niečo úplne iné - veď tradičná farmárska problematika sa už vo filmovom prostredí vyskytuje len zriedkavo. Pre niekoho je akcia napríklad naháňačka na autách plná výbuchov, pre hrdinov tohto seriálu to je každodenný boj o prežitie nie prostredníctvom zbraní, ale tvrdou prácou. Boj o prežitie tu je záchrana majetku, pôdy, tradície, rodiny.To nádherné prostredie a atmosféra, do ktorej je dej zahrnutý, spolu s príbehmi jeho aktérov vo mne vyvoláva veľmi pozitívne pocity. Celkom som sa do života tíchto rančeriek vžila a nenechám si ujsť ani jeden diel.(14.2.2008)

Pokud je Austrálie takhle krásná, tak tam jedu a už nikdy se nevrátím :-D. Trošku naivní honba za dobytkem - troufám si to tvrdit,jelikož nejsem nadšeným fanouškem farmaření, ale spíše přírody jako takové a jediná zvířata,která oceňuji v tomto seriálu jsou krom typicky domácích zvířátek koně, na které se pokaždé ráda mrknu.Neuvěřitelné zápletky v podobě tahanic o majetek nebo dobytek,lásky na jednu noc nebo na pět minut a nebo na celý život(to jsem u jednoho dílu dokonce i uronila slzu,když po svatbě umřel ten krásný farmář :-/)...Velice mi vadilo,když v řešení nějákého problému pro které by platilo - z komára velblouda - odběhli chytat třeba krávy nebo co se jim to splašilo.No není to nic co by mi nějak vadilo.Ráda se na tento seriál podívám.(3.7.2012)

• Moly

První řady ještě ujdou, ale ve chvíli, kdy umře poslední postava z původní sestavy a zbydou jen samí přistěhovalci, kteří s McLeodovými sestrami nemají moc společného (a poté, co se vyspí každý s každým), je to na jednoznačný odpad. Seriál působí přes všechen ten hnůj v něm příliš sterilně. P.S. Srovnání s Gilmore Girls je více než zavádějící. Vlastně absolutně a úplně mimo.(7.6.2012)

• - Seriál vznikal na místě bývalé farmy blízko města Adelaide v Jižní Austrálii. Interiérové scény z Drovers Run byly natáčeny v původním 150 let starém domě. (deepspace101)

• - Lisa Chappell, která v prvních třech řadách ztvárnila postavu Claire McLeodové, odešla ze seriálu v roce 2003, aby se mohla věnovat dalšímu rozvíjení své herecké a pěvecké kariéry. Její první deska nazvaná "When Then Is Now" vyšla v květnu roku 2006. (deepspace101)