McLeodovy dcery (TV seriál)

• Austrálie

McLeod's Daughters

McLeodove dcéry

Austrálie, 2001–2008, 161 h 21 min (Minutáž: 42–45 min)

Aaron Jeffery, Rachael Carpani, Simmone Mackinnon, Lisa Chappell, Bridie Carter, Brett Tucker, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard, John Jarratt, Jessica Napier, Dustin Clare, Rodger Corser, Marshall Napier, Catherine Wilkin, Rachael Taylor, Luke Ford, Andy Whitfield, Craig Smith, Grant Bowler, Anna Torv, Kieran Darcy-Smith, Jay Laga'aia, Anita Hegh, Xavier Samuel, Richard Wilson, Liam Hemsworth, Daniel Feuerriegel, Brooke Harmon, Henry Nixon, David Bowers, Paul Hodge, Matt Passmore, Chris Haywood, Tasma Walton, Sandy Winton, Luke Arnold, Murray Bartlett, Ian Bliss, Zoe Naylor, Chloe Gardner, Todd Lasance, Chelsea Bruland, Sullivan Stapleton, Ben Milliken, Paul Gleeson, Alexandra Davies, Jonny Pasvolsky, Michelle Langstone, Josh Helman, Toby Schmitz, Andy McPhee, Melanie Camp, Alycia Debnam-Carey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Charlie Clausen, Abi Tucker, Gillian Alexy, Basia A'Hern, Ben Mortley, Greta Leslie Allen, Ruth Hessey, Steve Greig, Richard Sutherland, Luke Jacobz, John Schwarz, Belinda Bromilow, Jonathan Patrick Moore, Josef Ber, Frank Cwiertniak, Peter Cousens, Damien Garvey, Christopher Morris, Saxon Cordeaux, Carmel Johnson, Amy Schapel, Daniel Whyte, Glenda Linscott, Syd Brisbane, Robert Coleby, Nikki Coghill, David Hoflin, Wil Traval, Geneviève Picot, Nic Bishop, Peter Hardy, Ben Ainsworth, Andreas Sobik, Gabriella Maselli, Jeff Gannon, Don Bridges, Leah Purcell, Jacinta John, Ben Geurens, Adam Saunders, Jodie Dry, Anthony Hayes, Justin Rosniak, Celia Ireland, Sam Healy, Jerome Pride, Damian Hill, Dana Miltons, Craig Stott, Michael Piccirilli, Dean O'Gorman, Samantha Tolj, Richard Healy, Jeremy Lindsay Taylor, Kathryn Hartman, Inge Hornstra, Sarah Enright, Callan Mulvey, Sarah Vandenbergh, Damien Richardson (herec, a.z.), Siniša Čopič, Riley Smith, Leon Ford, Stephen Curry, Rachael Coopes, Eddie Ritchard, Max Cullen, Craig McLachlan, Gus Murray, Alex Cook, Khristina Totos, Gabby Millgate, Alan David Lee, Steven Vidler, Steve Turner, Peter Kowitz, Eddie Baroo, Daniel Roberts, Diarmid Heidenreich, John McNeill, Rob Carlton

Posie Graeme-Evans

Dana Hughes

Scénografie:

Tony Cronin

Kostýmy:

Noel Howell
  • Geralt66

Nádherné scenérie Austrálie, ale to je asi v každém australském filmu nebo seriálu. Holky jsou docela sympatické, v mnohém mi to připomíná třeba Dallas, nekonečné starosti s obrovským majetkem. Na naše poměry zajímavé, málokdo z nás asi takhle farmaří. Je to zajímavá exkurze. Sečteno, podtrženo - není to špatné. Není to však můj šálek kávy, takže končíme tak napůl.(10.7.2014)

Problém u tohoto seriálu je ten, že všechny řady nelze hodnotit jako celek. Po třetí sérii se z velké míry obměnilo osazenstvo hlavních rolí a seriál získal úplně jinou atmosféru. První tři série v porovnání s jinými seriály nebyly žádné geniální dílo, ale bylo to milé, nenásilné, postavy bylo snadné si oblíbit, atomosféra australské farmy příjemná. Takže první tři série pro mě 4*. Pak tu ale máme další série, u kterých boužel z mé strany seriálu uškodila i změna obsazení českého dabingu. Postavy se vyměnily - z převážně blond obsazení prvních sérií tu najednou máme rusovlásky a brunetky, zápletka začíná být čím dál tím víc násilná a překombinovaná. A tak začátkem 5. série už nemám ani malou chuť se koukat dál. Takže za 4. a začátek 5. série bych dala odpad. Ale první 3 série se mi prostě líbily :) a tudíž celkově 3*(13.9.2011)

Bylo by fajn, kdyby všechny oblíbené postavy neodstranili. Příjde mi, že McLeodovky mají ve světě ještě asi tisíc sestřenic, které na ten ranč stále přijíždějí v rozestupech (ano, určitě to ještě imaginárně stále funguje). Všechny jsou děsně statečné, blonďaté a s hnojem se nepářou. Ale vcelku milý seriál...(10.9.2012)

Nejsem seriálová. Ale tyhle holky si prostě jen nerada nechám ujít. Nejsou to Američanky ale Australanky - to je hned o hvězdu víc. Mají šmrnc, makaj, potěj se, žijou, milujou. Vždycky si myslím že už mě další série nebude bavit když v ní vlastně půlku lidí neznám , ale zase se chytnu... Jen nechápu kde se pokaždý tak zprasej :-)(9.10.2008)

Opět trošku vybočím z davu, ale já mám tento seriál rád. Příjemná oddychovka na všední odpoledne a momentálně jediný seriál,který se snažím sledovat. Zasazený do příjemného prostředí s koukatelným hereckým obsazením. Jasně..vše už je to několikrát viděné v jiných seriálech např. Dallas (i když toto po australsku)- svatby,rozchody,umrtí,narození,příchody,odchody..Ale, jak jsem řekl, mně se to prostě líbí..A to jsem začal, až třetí sérií..(26.5.2008)

• - Posie Graeme-Evans přišla na myšlenku McLeodových dcer na začátku roku 1990. Inspirací jí byly příběhy od přátel, kteří vyrůstali na venkově a také láska k Jižní Austrálii. (Zdroj: Wikipedia.cz)

• - Lisa Chappell, která v prvních třech řadách ztvárnila postavu Claire McLeodové, odešla ze seriálu v roce 2003, aby se mohla věnovat dalšímu rozvíjení své herecké a pěvecké kariéry. Její první deska nazvaná "When Then Is Now" vyšla v květnu roku 2006. (deepspace101)

• - Seriál vznikal na místě bývalé farmy blízko města Adelaide v Jižní Austrálii. Interiérové scény z Drovers Run byly natáčeny v původním 150 let starém domě. (deepspace101)