McLeodovy dcery (TV seriál)

• Austrálie

McLeod's Daughters

McLeodove dcéry

Austrálie, 2001, 224x45 min

Rachael Carpani, Lisa Chappell, Bridie Carter, Simmone Mackinnon, Brett Tucker, Aaron Jeffery, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard, John Jarratt, Jessica Napier, Dustin Clare, Rodger Corser, Marshall Napier, Catherine Wilkin, Rachael Taylor, Luke Ford, Andy Whitfield, Craig Smith, Grant Bowler, Anna Torv, Kieran Darcy-Smith, Jay Laga'aia, Anita Hegh, Xavier Samuel, Richard Wilson, Liam Hemsworth, Daniel Feuerriegel, Brooke Harmon, Henry Nixon, David Bowers, Paul Hodge, Matt Passmore, Chris Haywood, Tasma Walton, Sandy Winton, Luke Arnold, Murray Bartlett, Ian Bliss, Zoe Naylor, Chloe Gardner, Todd Lasance, Chelsea Bruland, Sullivan Stapleton, Ben Milliken, Paul Gleeson, Alexandra Davies, Jonny Pasvolsky, Michelle Langstone, Josh Helman, Toby Schmitz, Andy McPhee, Melanie Camp, Alycia Debnam-Carey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Charlie Clausen, Abi Tucker, Gillian Alexy, Basia A'Hern, Ben Mortley, Greta Leslie Allen, Ruth Hessey, Steve Greig, Richard Sutherland, Luke Jacobz, John Schwarz, Belinda Bromilow, Jonathan Patrick Moore, Josef Ber, Frank Cwiertniak, Peter Cousens, Damien Garvey, Christopher Morris, Saxon Cordeaux, Carmel Johnson, Amy Schapel, Daniel Whyte, Glenda Linscott, Syd Brisbane, Robert Coleby, Nikki Coghill, David Hoflin, Wil Traval, Geneviève Picot, Nic Bishop, Peter Hardy, Ben Ainsworth, Andreas Sobik, Gabriella Maselli, Jeff Gannon, Don Bridges, Leah Purcell, Jacinta John, Ben Geurens, Adam Saunders, Jodie Dry, Anthony Hayes, Justin Rosniak, Celia Ireland, Sam Healy, Jerome Pride, Damian Hill, Dana Miltons, Craig Stott

Scénografie:

Tony Cronin

Jako malá jsem tento seriál zbožňovala. Hlavně díky tématice koní a skvělým postavám jako například Jodi, Tess nebo Clare. Hodnocení tomuto seriálu dávám podle toho jak na mě zapůsobil když jsem byla mladší dnes bych asi hodnotila o dvě hvězdy méně. Přesto tento australský seriál mohu dodnes. Jinak plně souhlasím s komentářem od artemis2 :)(15.1.2012)

• Agatha

Tento seriál by se měl spíše jmenovat Kolotoč, protože se tu točí pořád všechno dokola. To by ale bylo Kolotočů, že by se v tom nevyznal nikdo:-) Z McLeodových dcer snad nakonec nezbude jediná a všechny jejich starosti jsou buď trapné, přehnané nebo vůbec žádné. Nápad s farmařením byl sice dobrý, ale je to takové jen na oko, bez chuti a bez zápachu:-) Herci až na pár výjimek nemožní, ale i pro ty výjimky sedí přezdívka plačky. Zachraňuje to sem tam nějaká vtipná hláška, narážka či scénka. Pro odpoledních 20 ideální :o)(29.9.2009)

Minuty strávené s tímhle seriálem byly pro mne vždy vytrhnutím z reality, sladká chvilka nicnedělání a pohody. Nádherné australské pláně, spousta koní a krav, hezcí chlapi, silné ženské, překrásná hudba (díky Rebecco Lavelle), sem tam vsuvka duchařiny. Jistě, jsou to samé vztahy, porody a umírání, smích i brek, nabalování a rozchody a pořád dokola. Ale když to všechno zasadíte do krásné krajiny a přidáte sympatické postavy a kukadla zviřátek, je to tak milé, že přehlédnete, že jsou hrdinky téměř vždy slušně oblečení a nastrojené jak na tancovačku ... sakra, vždyť je to oddychovka a pohádka, tak proč ne? :)(31.8.2011)

Tak trochu fušuju do chovu zvířat a takovou pohodu při práci na farmě jsem ještě neviděl. Mají tam někde okolo ticíc kusů dobytka(ovce, krávy) a hafo koní a jen občas je vidět jak čistí žlaby nebo sekají trávu a jinak řeší své osobní problémy a to jich je na celou farmu 2 a půl, to je pohoda no holt v Austrálii si to umějí zařídit. Při takovým množství práce co by na ty farmě byla a při počtu zaměstnanců by byly holky rády, kdyby si mohly jít tak na hodinku dáchnout. Prostě blbost, ale pobaví i když jinak než měli autoři zájem.(26.3.2010)

Ideální seriál na dlouhá, nudná brzká odpoledne a před spaním večerníček. Promotéři z ČT to mají zřejmě pořešeno, tak to vysílají výhradně v těchto timeslotech a já si nemůžu stěžovat. Můžete si stěžovat, že to je jakýs takýs Gilmore Girls pro vidláky, že se tam nic neděje a jen se plká, či se kameraman kochá krajinou. Ale zkuste se zamyslet i nad tím, že takovéto věci někteří lidé rádi sledují... Jediné, čeho je mi líto je dabing a tudíž absence australských přízvuků, to by mohlo být zajímavé. Ale i tak, na výplň času je to ideální seriál. Takže - dobrou chuť pokud právě obědváte a dobrou noc pokud právě usínáte.(9.6.2010)

• - Lisa Chappell, která v prvních třech řadách ztvárnila postavu Claire McLeodové, odešla ze seriálu v roce 2003, aby se mohla věnovat dalšímu rozvíjení své herecké a pěvecké kariéry. Její první deska nazvaná "When Then Is Now" vyšla v květnu roku 2006. (deepspace101)

• - Seriál vznikal na místě bývalé farmy blízko města Adelaide v Jižní Austrálii. Interiérové scény z Drovers Run byly natáčeny v původním 150 let starém domě. (deepspace101)