McLeodovy dcery (TV seriál)

• Austrálie

McLeod's Daughters

McLeodove dcéry

Austrálie, 2001–2008, 161 h 21 min (Minutáž: 42–45 min)

Aaron Jeffery, Rachael Carpani, Simmone Mackinnon, Lisa Chappell, Bridie Carter, Brett Tucker, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard, John Jarratt, Jessica Napier, Dustin Clare, Rodger Corser, Marshall Napier, Catherine Wilkin, Rachael Taylor, Luke Ford, Andy Whitfield, Craig Smith, Grant Bowler, Anna Torv, Kieran Darcy-Smith, Jay Laga'aia, Anita Hegh, Xavier Samuel, Richard Wilson, Liam Hemsworth, Daniel Feuerriegel, Brooke Harmon, Henry Nixon, David Bowers, Paul Hodge, Matt Passmore, Chris Haywood, Tasma Walton, Sandy Winton, Luke Arnold, Murray Bartlett, Ian Bliss, Zoe Naylor, Chloe Gardner, Todd Lasance, Chelsea Bruland, Sullivan Stapleton, Ben Milliken, Paul Gleeson, Alexandra Davies, Jonny Pasvolsky, Michelle Langstone, Josh Helman, Toby Schmitz, Andy McPhee, Melanie Camp, Alycia Debnam-Carey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Charlie Clausen, Abi Tucker, Gillian Alexy, Basia A'Hern, Ben Mortley, Greta Leslie Allen, Ruth Hessey, Steve Greig, Richard Sutherland, Luke Jacobz, John Schwarz, Belinda Bromilow, Jonathan Patrick Moore, Josef Ber, Frank Cwiertniak, Peter Cousens, Damien Garvey, Christopher Morris, Saxon Cordeaux, Carmel Johnson, Amy Schapel, Daniel Whyte, Glenda Linscott, Syd Brisbane, Robert Coleby, Nikki Coghill, David Hoflin, Wil Traval, Geneviève Picot, Nic Bishop, Peter Hardy, Ben Ainsworth, Andreas Sobik, Gabriella Maselli, Jeff Gannon, Don Bridges, Leah Purcell, Jacinta John, Ben Geurens, Adam Saunders, Jodie Dry, Anthony Hayes, Justin Rosniak, Celia Ireland, Sam Healy, Jerome Pride, Damian Hill, Dana Miltons, Craig Stott, Michael Piccirilli, Dean O'Gorman, Samantha Tolj, Richard Healy, Jeremy Lindsay Taylor, Kathryn Hartman, Inge Hornstra, Sarah Enright, Callan Mulvey, Sarah Vandenbergh, Damien Richardson (herec, a.z.), Siniša Čopič, Riley Smith, Leon Ford, Stephen Curry, Rachael Coopes, Eddie Ritchard, Max Cullen, Craig McLachlan, Gus Murray, Alex Cook, Khristina Totos, Gabby Millgate, Alan David Lee, Steven Vidler, Steve Turner, Peter Kowitz, Eddie Baroo, Daniel Roberts, Diarmid Heidenreich, John McNeill, Rob Carlton, Don Barker, Adrian Shirley, Dan Paris, Rachael Wegener, Checc Musolino

Tenhle seriál mám prostě ráda. Nic náročného, naprostá odychovka. Málo kdy tomu sice věnuji 100% pozornost, většinou u toho stavím puzzle, ale i tak jsem ho zkoukla od začátku do konce a plánuji si ho jednou zkouknout znovu. Navíc seriál doprovází velmi pěkná a příjemná hudba. Navíc je celkem zajímavé sledovat život na farmě.(13.1.2013)

Tak trochu fušuju do chovu zvířat a takovou pohodu při práci na farmě jsem ještě neviděl. Mají tam někde okolo ticíc kusů dobytka(ovce, krávy) a hafo koní a jen občas je vidět jak čistí žlaby nebo sekají trávu a jinak řeší své osobní problémy a to jich je na celou farmu 2 a půl, to je pohoda no holt v Austrálii si to umějí zařídit. Při takovým množství práce co by na ty farmě byla a při počtu zaměstnanců by byly holky rády, kdyby si mohly jít tak na hodinku dáchnout. Prostě blbost, ale pobaví i když jinak než měli autoři zájem.(26.3.2010)

Problém u tohoto seriálu je ten, že všechny řady nelze hodnotit jako celek. Po třetí sérii se z velké míry obměnilo osazenstvo hlavních rolí a seriál získal úplně jinou atmosféru. První tři série v porovnání s jinými seriály nebyly žádné geniální dílo, ale bylo to milé, nenásilné, postavy bylo snadné si oblíbit, atomosféra australské farmy příjemná. Takže první tři série pro mě 4*. Pak tu ale máme další série, u kterých boužel z mé strany seriálu uškodila i změna obsazení českého dabingu. Postavy se vyměnily - z převážně blond obsazení prvních sérií tu najednou máme rusovlásky a brunetky, zápletka začíná být čím dál tím víc násilná a překombinovaná. A tak začátkem 5. série už nemám ani malou chuť se koukat dál. Takže za 4. a začátek 5. série bych dala odpad. Ale první 3 série se mi prostě líbily :) a tudíž celkově 3*(13.9.2011)

Dnes bych nejspíš tak průměrné a plus mínus dobré hodnocení nedala. Tři hvězdičky dávám hlavně kvůli dětským vzpomínkám. Měla jsem tuhle honičku za krávami a hádku o dědictví ráda. Pro osmileté dítě jsou zde jednoduché zápletky které může v klidu pochopit. Nedávno jsem se podívala na polovinu první série a kvůli tomu že chci na své naivní a nevinné období svého života vzpomínat v dobrém a nechci si ho ničit přestanu tu nudu sledovat.(3.9.2019)

Opět trošku vybočím z davu, ale já mám tento seriál rád. Příjemná oddychovka na všední odpoledne a momentálně jediný seriál,který se snažím sledovat. Zasazený do příjemného prostředí s koukatelným hereckým obsazením. Jasně..vše už je to několikrát viděné v jiných seriálech např. Dallas (i když toto po australsku)- svatby,rozchody,umrtí,narození,příchody,odchody..Ale, jak jsem řekl, mně se to prostě líbí..A to jsem začal, až třetí sérií..(26.5.2008)

• - Seriál vznikal na místě bývalé farmy blízko města Adelaide v Jižní Austrálii. Interiérové scény z Drovers Run byly natáčeny v původním 150 let starém domě. (deepspace101)

• - Posie Graeme-Evans přišla na myšlenku McLeodových dcer na začátku roku 1990. Inspirací jí byly příběhy od přátel, kteří vyrůstali na venkově a také láska k Jižní Austrálii. (Zdroj: Wikipedia.cz)

• - Lisa Chappell, která v prvních třech řadách ztvárnila postavu Claire McLeodové, odešla ze seriálu v roce 2003, aby se mohla věnovat dalšímu rozvíjení své herecké a pěvecké kariéry. Její první deska nazvaná "When Then Is Now" vyšla v květnu roku 2006. (deepspace101)