poster

McLeodovy dcery (TV seriál)

 • Austrálie

  McLeod's Daughters

 • Slovensko

  McLeodove dcéry

Drama

Austrálie, 2001–2008, 161 h 21 min (Minutáž: 42–45 min)

Hrají:

Aaron Jeffery, Rachael Carpani, Simmone Mackinnon, Lisa Chappell, Bridie Carter, Brett Tucker, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard, John Jarratt, Jessica Napier, Dustin Clare, Rodger Corser, Marshall Napier, Catherine Wilkin, Rachael Taylor, Luke Ford, Andy Whitfield, Craig Smith, Grant Bowler, Anna Torv, Kieran Darcy-Smith, Jay Laga'aia, Anita Hegh, Xavier Samuel, Richard Wilson, Liam Hemsworth, Daniel Feuerriegel, Brooke Harmon, Henry Nixon, David Bowers, Paul Hodge, Matt Passmore, Chris Haywood, Tasma Walton, Sandy Winton, Luke Arnold, Murray Bartlett, Ian Bliss, Zoe Naylor, Chloe Gardner, Todd Lasance, Chelsea Bruland, Sullivan Stapleton, Ben Milliken, Paul Gleeson, Alexandra Davies, Jonny Pasvolsky, Michelle Langstone, Josh Helman, Toby Schmitz, Andy McPhee, Melanie Camp, Alycia Debnam-Carey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Charlie Clausen, Abi Tucker, Gillian Alexy, Basia A'Hern, Ben Mortley, Greta Leslie Allen, Ruth Hessey, Steve Greig, Richard Sutherland, Luke Jacobz, John Schwarz, Belinda Bromilow, Jonathan Patrick Moore, Josef Ber, Frank Cwiertniak, Peter Cousens, Damien Garvey, Christopher Morris, Saxon Cordeaux, Carmel Johnson, Amy Schapel, Daniel Whyte, Glenda Linscott, Syd Brisbane, Robert Coleby, Nikki Coghill, David Hoflin, Wil Traval, Geneviève Picot, Nic Bishop, Peter Hardy, Ben Ainsworth, Andreas Sobik, Gabriella Maselli, Jeff Gannon, Don Bridges, Leah Purcell, Jacinta John, Ben Geurens, Adam Saunders, Jodie Dry, Anthony Hayes, Justin Rosniak, Celia Ireland, Sam Healy, Jerome Pride, Damian Hill, Dana Miltons, Craig Stott, Michael Piccirilli, Dean O'Gorman, Samantha Tolj, Richard Healy, Jeremy Lindsay Taylor, Kathryn Hartman, Inge Hornstra, Sarah Enright, Callan Mulvey, Sarah Vandenbergh, Damien Richardson (herec, a.z.), Siniša Čopič, Riley Smith, Leon Ford, Stephen Curry, Rachael Coopes, Eddie Ritchard, Max Cullen, Craig McLachlan, Gus Murray, Alex Cook, Khristina Totos, Gabby Millgate, Alan David Lee, Steven Vidler, Steve Turner, Peter Kowitz, Eddie Baroo, Daniel Roberts, Diarmid Heidenreich, John McNeill, Rob Carlton

Producenti:

Posie Graeme-Evans

Střih:

Dana Hughes

Scénografie:

Tony Cronin

Kostýmy:

Noel Howell
(další profese)
 • Anderton
  **

  Nechcem byť k tomuto seriálu hnusný, pretože mi istý čas pomáhalo jeho sledovanie zaspať po nočnej službe. Došiel som o 5.15, zapol tento seriál a do pol hodiny som bol tuhý. Predtým som mal so spánkom dosť problémy. Seriál je to klasický nekonečný a preto mu vyčítať plytké zápletky a celkový o ničom feeling nemá zmysel. Prečo ale vždy, keď nejaký herec chce seriál opustiť, musí zomrieť? A prečo sa dejová prázdnota vyplňuje dramatickými autonehodami na prázdnych austrálskych vidieckych cestách?(10.10.2012)

 • artemis2
  ****

  Ako tak pozerám,tak budem jedna z mála, ktorá vybáča z radu negatívnych hodnotení.Je pravda, že tento seriál môže niekoho nudiť a zdať sa nezaujímavý,ale pre mňa znamená niečo úplne iné. Aj popri všetkých akčňákoch, romantických a podobných žánroch ponúka niečo úplne iné - veď tradičná farmárska problematika sa už vo filmovom prostredí vyskytuje len zriedkavo. Pre niekoho je akcia napríklad naháňačka na autách plná výbuchov, pre hrdinov tohto seriálu to je každodenný boj o prežitie nie prostredníctvom zbraní, ale tvrdou prácou. Boj o prežitie tu je záchrana majetku, pôdy, tradície, rodiny.To nádherné prostredie a atmosféra, do ktorej je dej zahrnutý, spolu s príbehmi jeho aktérov vo mne vyvoláva veľmi pozitívne pocity. Celkom som sa do života tíchto rančeriek vžila a nenechám si ujsť ani jeden diel.(14.2.2008)

 • Minoka
  ***

  Bylo by fajn, kdyby všechny oblíbené postavy neodstranili. Příjde mi, že McLeodovky mají ve světě ještě asi tisíc sestřenic, které na ten ranč stále přijíždějí v rozestupech (ano, určitě to ještě imaginárně stále funguje). Všechny jsou děsně statečné, blonďaté a s hnojem se nepářou. Ale vcelku milý seriál...(10.9.2012)

 • Rosarka
  *****

  Tenhle seriál mě naprosto uchvátil a dokážu si ho pouštět´stále dokola, ikdyž vím, jak co dopadne. Seriál je natočený na nádherném australském místě, v prostorách nádherných farem a dokonalé přírody, jednou bych si tam přála být. Ikdyž je seriál především o farmaření, nezbytné jsou samozřejmě vztahy mezi farmáři. Děje, příhody a příběhy, které se zde odehrávají jsou neskutečné, někdy přehnané a někdy naprosto reálné. Tolikrát jsem si ještě nikdy u seriálu nepobrečela. Pro mě osobně byly nejlepší série od 1 do 5 protože potom to už nebylo ono. Přicházely nové a nové postavy a ty už tam tolik nezapadaly, nebo se příběhy zamotávaly a staré a původní postavy odjížděly a odcházely a už se mi to tolik nelíbilo. Nejvíc ze všeho se mi nelíbilo, že Luke, už se nikdy nevrátil, akčoliv jsem si strašně přála, aby se tam za Jodi vrátil. Do posledního dílu, jsem čekala jeho návrat.(26.5.2018)

 • Moly
  odpad!

  První řady ještě ujdou, ale ve chvíli, kdy umře poslední postava z původní sestavy a zbydou jen samí přistěhovalci, kteří s McLeodovými sestrami nemají moc společného (a poté, co se vyspí každý s každým), je to na jednoznačný odpad. Seriál působí přes všechen ten hnůj v něm příliš sterilně. P.S. Srovnání s Gilmore Girls je více než zavádějící. Vlastně absolutně a úplně mimo.(7.6.2012)

 • - Seriál vznikal na místě bývalé farmy blízko města Adelaide v Jižní Austrálii. Interiérové scény z Drovers Run byly natáčeny v původním 150 let starém domě. (deepspace101)

 • - Lisa Chappell, která v prvních třech řadách ztvárnila postavu Claire McLeodové, odešla ze seriálu v roce 2003, aby se mohla věnovat dalšímu rozvíjení své herecké a pěvecké kariéry. Její první deska nazvaná "When Then Is Now" vyšla v květnu roku 2006. (deepspace101)

 • - Posie Graeme-Evans přišla na myšlenku McLeodových dcer na začátku roku 1990. Inspirací jí byly příběhy od přátel, kteří vyrůstali na venkově a také láska k Jižní Austrálii. (Zdroj: Wikipedia.cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace