McLeodovy dcery (TV seriál)

• Austrálie

McLeod's Daughters

McLeodove dcéry

Austrálie, 2001 - 2008, 161 h 21 min (Minutáž: 224x42–45 min)

Aaron Jeffery, Rachael Carpani, Simmone Mackinnon, Lisa Chappell, Bridie Carter, Brett Tucker, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard, John Jarratt, Jessica Napier, Dustin Clare, Rodger Corser, Marshall Napier, Catherine Wilkin, Rachael Taylor, Luke Ford, Andy Whitfield, Craig Smith, Grant Bowler, Anna Torv, Kieran Darcy-Smith, Jay Laga'aia, Anita Hegh, Xavier Samuel, Richard Wilson, Liam Hemsworth, Daniel Feuerriegel, Brooke Harmon, Henry Nixon, David Bowers, Paul Hodge, Matt Passmore, Chris Haywood, Tasma Walton, Sandy Winton, Luke Arnold, Murray Bartlett, Ian Bliss, Zoe Naylor, Chloe Gardner, Todd Lasance, Chelsea Bruland, Sullivan Stapleton, Ben Milliken, Paul Gleeson, Alexandra Davies, Jonny Pasvolsky, Michelle Langstone, Josh Helman, Toby Schmitz, Andy McPhee, Melanie Camp, Alycia Debnam-Carey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Charlie Clausen, Abi Tucker, Gillian Alexy, Basia A'Hern, Ben Mortley, Greta Leslie Allen, Ruth Hessey, Steve Greig, Richard Sutherland, Luke Jacobz, John Schwarz, Belinda Bromilow, Jonathan Patrick Moore, Josef Ber, Frank Cwiertniak, Peter Cousens, Damien Garvey, Christopher Morris, Saxon Cordeaux, Carmel Johnson, Amy Schapel, Daniel Whyte, Glenda Linscott, Syd Brisbane, Robert Coleby, Nikki Coghill, David Hoflin, Wil Traval, Geneviève Picot, Nic Bishop, Peter Hardy, Ben Ainsworth, Andreas Sobik, Gabriella Maselli, Jeff Gannon, Don Bridges, Leah Purcell, Jacinta John, Ben Geurens, Adam Saunders, Jodie Dry, Anthony Hayes, Justin Rosniak, Celia Ireland, Sam Healy, Jerome Pride, Damian Hill, Dana Miltons, Craig Stott, Michael Piccirilli, Dean O'Gorman, Samantha Tolj, Richard Healy, Jeremy Lindsay Taylor, Kathryn Hartman, Inge Hornstra, Sarah Enright, Callan Mulvey, Sarah Vandenbergh, Damien Richardson (herec, a.z.), Sinisa Copic, Riley Smith, Leon Ford, Stephen Curry, Rachael Coopes, Eddie Ritchard, Max Cullen, Craig McLachlan, Gus Murray, Alex Cook, Khristina Totos, Gabby Millgate, Alan David Lee, Steven Vidler, Steve Turner, Peter Kowitz, Eddie Baroo

Posie Graeme-Evans

Dana Hughes

Scénografie:

Tony Cronin

Kostýmy:

Noel Howell

Bylo by fajn, kdyby všechny oblíbené postavy neodstranili. Příjde mi, že McLeodovky mají ve světě ještě asi tisíc sestřenic, které na ten ranč stále přijíždějí v rozestupech (ano, určitě to ještě imaginárně stále funguje). Všechny jsou děsně statečné, blonďaté a s hnojem se nepářou. Ale vcelku milý seriál...(10.9.2012)

Koně, farma, dřina, pot, ovce, práce, neopravené ploty, problémy s vodou... jakobych byla zase doma a pokaždý mám nostalgický pocit svého dětství a mám chut jet z toho velkoměsta, osedlat oře a vyjet si do přírody... mno, jinak je to nekonečná telenovela...(následující komentář již obsahuje spoilery, kdo ještě neviděl)... po smrti Claire seriál trochu ztratil na lesku a slávě, ale po čtvrté serii, kerá byla dost slabá, se zase vzpamatoval, seriál měl skončit v momentě odjezdu Jodi a vytvoření vztahu Alexe a Stevie, na konci šesté, pak už ta úroven jde zase dolů, protože nechali nesmyslně odjet nebo umřít až mnoho dobrých postav.(20.10.2013)

Ako tak pozerám,tak budem jedna z mála, ktorá vybáča z radu negatívnych hodnotení.Je pravda, že tento seriál môže niekoho nudiť a zdať sa nezaujímavý,ale pre mňa znamená niečo úplne iné. Aj popri všetkých akčňákoch, romantických a podobných žánroch ponúka niečo úplne iné - veď tradičná farmárska problematika sa už vo filmovom prostredí vyskytuje len zriedkavo. Pre niekoho je akcia napríklad naháňačka na autách plná výbuchov, pre hrdinov tohto seriálu to je každodenný boj o prežitie nie prostredníctvom zbraní, ale tvrdou prácou. Boj o prežitie tu je záchrana majetku, pôdy, tradície, rodiny.To nádherné prostredie a atmosféra, do ktorej je dej zahrnutý, spolu s príbehmi jeho aktérov vo mne vyvoláva veľmi pozitívne pocity. Celkom som sa do života tíchto rančeriek vžila a nenechám si ujsť ani jeden diel.(14.2.2008)

McLeodovy dcery mě zaujaly už tím, že se jedná o australský seriál. Australské seriály a filmy se u nás moc nevysílají. Proto jsem byl rád, že jsem měl možnost, jak se seznámit s australskými herci. Velmi se mi líbilo, že se seriál odehrává na farmě. A to na farmě, kde celé generace vládli muži, ale teď se role obrátily. Díky tomu jsou osudy hrdinů velmi zajímavé. Pro běžného člověka, který není farmář nebo který nežije na venkově, mohou být některé běžné farmářské práce neznámé. Velmi pěkně jsou zachyceny krásy australské přírody. Postavy jsou výborně napsány a stejně tak i zahrány. Velmi se mi líbí hudba, která je většinou v podání Rebeccy Lavelle. Nechybí ani vtipné momenty a hlášky. Je to můj nejoblíbenější seriál mimo žánr krimi.(6.9.2012)

Problém u tohoto seriálu je ten, že všechny řady nelze hodnotit jako celek. Po třetí sérii se z velké míry obměnilo osazenstvo hlavních rolí a seriál získal úplně jinou atmosféru. První tři série v porovnání s jinými seriály nebyly žádné geniální dílo, ale bylo to milé, nenásilné, postavy bylo snadné si oblíbit, atomosféra australské farmy příjemná. Takže první tři série pro mě 4*. Pak tu ale máme další série, u kterých boužel z mé strany seriálu uškodila i změna obsazení českého dabingu. Postavy se vyměnily - z převážně blond obsazení prvních sérií tu najednou máme rusovlásky a brunetky, zápletka začíná být čím dál tím víc násilná a překombinovaná. A tak začátkem 5. série už nemám ani malou chuť se koukat dál. Takže za 4. a začátek 5. série bych dala odpad. Ale první 3 série se mi prostě líbily :) a tudíž celkově 3*(13.9.2011)

• - Posie Graeme-Evans přišla na myšlenku McLeodových dcer na začátku roku 1990. Inspirací jí byly příběhy od přátel, kteří vyrůstali na venkově a také láska k Jižní Austrálii. (Zdroj: Wikipedia.cz)

• - Lisa Chappell, která v prvních třech řadách ztvárnila postavu Claire McLeodové, odešla ze seriálu v roce 2003, aby se mohla věnovat dalšímu rozvíjení své herecké a pěvecké kariéry. Její první deska nazvaná "When Then Is Now" vyšla v květnu roku 2006. (deepspace101)

• - Seriál vznikal na místě bývalé farmy blízko města Adelaide v Jižní Austrálii. Interiérové scény z Drovers Run byly natáčeny v původním 150 let starém domě. (deepspace101)