McLeodovy dcery

(TV seriál)
Austrálie, (2001–2008), 161 h 21 min (Minutáž: 42–45 min)

Aaron Jeffery, Rachael Carpani, Simmone Mackinnon, Lisa Chappell, Bridie Carter, Brett Tucker, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, (více)

Série(8) / Epizody(224)

Dovers Run je ranč s obrovskými pozemky, který leží 180 kilometrů od nejbližšího města. Rodině McLeodových patří už několik generací. Odjakživa se dědil z otce na syna. Posledním majitelem ranče byl Jack McLeod. Jeho první manželka zemřela, když se jim narodila dcera Claire (Lisa Chappellová). Jack se rychle znovu oženil s temperamentní dobrodružkou z velkoměsta Ruth a narodila se jim druhá dcera Tess (Bridie Carterová). Holčičky si spolu perfektně rozuměly, ale Ruth těžko snášela osamělý život uprostřed australské buše. Když bylo Tess pět let, Ruth se odstěhovala z ranče zpátky do města a vzala ji s sebou. Jack zůstal s malou Claire sám. Tess se po starší sestřičce Claire hrozně stýskalo, ale nakonec si uvědomila, že na život na ranči musí zapomenout. Jack se mezitím rval s následky obrovských such, která těžce udeřila na všechny pozemky v buši. Ranč Dovers Run na tom byl finančně špatně a upadl do dluhů. Seriál McLeodovy dcery začíná ve chvíli, kdy se Tess dozvídá, že po otcově smrti zdědila část ranče. Po takřka dvaceti letech života ve městě se vrací do buše rozhodnutá svůj podíl prodat. Na místě se setkává s Claire, která žije na ranči celou dobu. Tess zjišťuje, že Claire nemá na její podíl peníze. Nenechá se tím zaskočit. Uvědomí si, jak moc jí chyběly nejen sestra, ale i život na ranči. Rozhodne se zůstat a přidat se k partě schopných žen s dobrým srdcem a velkým smyslem pro humor. Její optimismus a přístup „všechno zvládnem“ je nakažlivý a ostatní se nechávají strhnout. Seriál McLeodovy dcery představuje zajímavé postavy a vypráví dobrodružné příběhy plné humoru, dojemných chvilek a nečekaných překvapení. Obyvatelky ranče Dovers Run mají stejné sny a touhy jako ženy po celém světě. Mohly by to být naše kamarádky nebo sestry. Ale náhodou žijí na výjimečném místě, díky kterému našly svůj potenciál. Staly se z nich opravdové hrdinky. (TV Prima)

Cival

V jistém směru důkladnější než Gynekologie 2. Samá láska, samá inseminace (jak těch kráv, tak opravdového dobytka) a celé je to jeden protahovaný a tragicky nepovedený porod. Gilmore Girls pro dojičky. ()

Anderton

Nechcem byť k tomuto seriálu hnusný, pretože mi istý čas pomáhalo jeho sledovanie zaspať po nočnej službe. Došiel som o 5.15, zapol tento seriál a do pol hodiny som bol tuhý. Predtým som mal so spánkom dosť problémy. Seriál je to klasický nekonečný a preto mu vyčítať plytké zápletky a celkový o ničom feeling nemá zmysel. Prečo ale vždy, keď nejaký herec chce seriál opustiť, musí zomrieť? A prečo sa dejová prázdnota vyplňuje dramatickými autonehodami na prázdnych austrálskych vidieckych cestách? ()

kajda.l

Opět trošku vybočím z davu, ale já mám tento seriál rád. Příjemná oddychovka na všední odpoledne a momentálně jediný seriál,který se snažím sledovat. Zasazený do příjemného prostředí s koukatelným hereckým obsazením. Jasně..vše už je to několikrát viděné v jiných seriálech např. Dallas (i když toto po australsku)- svatby,rozchody,umrtí,narození,příchody,odchody..Ale, jak jsem řekl, mně se to prostě líbí..A to jsem začal, až třetí sérií.. ()

korbitch22

vždycky když v noci zapnu televizy,běží tam tohle,tak se bohužel pár dílu(asi 3série:-) viděl no.hezké prostředí,hezké herečky,taková morální a rodiná záležitost,ale dá se to vidět. ()

Agatha

Tento seriál by se měl spíše jmenovat Kolotoč, protože se tu točí pořád všechno dokola. To by ale bylo Kolotočů, že by se v tom nevyznal nikdo:-) Z McLeodových dcer snad nakonec nezbude jediná a všechny jejich starosti jsou buď trapné, přehnané nebo vůbec žádné. Nápad s farmařením byl sice dobrý, ale je to takové jen na oko, bez chuti a bez zápachu:-) Herci až na pár výjimek nemožní, ale i pro ty výjimky sedí přezdívka plačky. Zachraňuje to sem tam nějaká vtipná hláška, narážka či scénka. Pro odpoledních 20 ideální :o) ()

ivishka

Pokud je Austrálie takhle krásná, tak tam jedu a už nikdy se nevrátím :-D. Trošku naivní honba za dobytkem - troufám si to tvrdit,jelikož nejsem nadšeným fanouškem farmaření, ale spíše přírody jako takové a jediná zvířata,která oceňuji v tomto seriálu jsou krom typicky domácích zvířátek koně, na které se pokaždé ráda mrknu.Neuvěřitelné zápletky v podobě tahanic o majetek nebo dobytek,lásky na jednu noc nebo na pět minut a nebo na celý život(to jsem u jednoho dílu dokonce i uronila slzu,když po svatbě umřel ten krásný farmář :-/)...Velice mi vadilo,když v řešení nějákého problému pro které by platilo - z komára velblouda - odběhli chytat třeba krávy nebo co se jim to splašilo.No není to nic co by mi nějak vadilo.Ráda se na tento seriál podívám. ()

_Moon_

Bohužel jsem nucen občas tento seriál sledovat během oběda. Kdyby autoři natočili jednu až dvě série, tak by to byl zřejmě poměrně zajímavý seriál. Naneštěstí je ale těch sérií mnohem víc (8). A tak je člověk svědkem neustále dokola recyklovaných situací a zápletek. ()

blackrain

Vhodné pro zaplácnutí nudy a jako kulisa při obědě. Vlastně se při tom seriálu dá dělat daleko více věcí, než je pouze obědvání. ()

zdepapepa

Ideální seriál na dlouhá, nudná brzká odpoledne a před spaním večerníček. Promotéři z ČT to mají zřejmě pořešeno, tak to vysílají výhradně v těchto timeslotech a já si nemůžu stěžovat. Můžete si stěžovat, že to je jakýs takýs Gilmore Girls pro vidláky, že se tam nic neděje a jen se plká, či se kameraman kochá krajinou. Ale zkuste se zamyslet i nad tím, že takovéto věci někteří lidé rádi sledují... Jediné, čeho je mi líto je dabing a tudíž absence australských přízvuků, to by mohlo být zajímavé. Ale i tak, na výplň času je to ideální seriál. Takže - dobrou chuť pokud právě obědváte a dobrou noc pokud právě usínáte. ()

lioncel

Krásný koně .. rychlý ženy .. nádherná příroda Austrálie … vše co mám rád, takže pro mě povinnost dát minimálně ty *** … ()

jezurka42

Oddychový seriál s krásnou přírodou a nádhernými koňmi. I když jsem všechny díly neviděla, hrozně se mi to zalíbilo. Pro mě aspoň je to lepší séroš než například Čarodějky. ()