McLeodovy dcery

Austrálie, (2001–2008), 161 h 21 min (Minutáž: 42–45 min)

Aaron Jeffery, Rachael Carpani, Simmone Mackinnon, Lisa Chappell, Bridie Carter, Brett Tucker, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard (více)

Série(8) / Epizody(224)

Příběh o jednom odlehlém ranči, ležícím 400 km od nejbližšího města, vznikl podle stejnojmenného televizního filmu z roku 1996. Hlavními hrdinkami jsou sestry McLeodovy, které svede osud a společné dědictví opět dohromady po smrti jejich otce a Tessiny matky. Tess se vrací na rodinnou farmu po letech života ve městě, kam ji v pěti letech matka Ruth odvedla. Na farmě ji po dlouhé době čeká poněkud vlažné přijetí nevlastní sestry. Energická a otevřená Tess se nenechá odradit a začíná sdílet těžký život farmářky spolu s Claire a ostatními děvčaty. Seznamuje se s farmářskými zvyklostmi a novými lidmi. Snaží se dokázat, že farmu lze vést i bez mužské pomoci - to ovšem neznamená, že v jejich životě chybí muži úplně. Každá ze sester je úplně jiná, mají svoje odlišné životní postoje i povahy. Sbližování obou hrdinek není vůbec jednoduché, ale brzy je spojuje víc než jen společná práce na farmě Drovers Run a touha uchovat rodinné dědictví. Po čtyři generace tu vládli jenom muži. Tess s Claire nyní dokazují, že i ženy dokážou jít za svým cílem. Z hlavních představitelek jmenujme Bridii Carterovou jako Tess a Lisu Chappellovou v roli Claire. Na vzniku seriálu se podílela celá řada režisérů, kteří se střídali v jednotlivých epizodách. (Česká televize)

eFOXsize

Nejde mi do hlavy, proč mají nejnudnější a nejstupidnější seriály tolik dílů... Ach jo, tohle není tak moc špatné, jenomže ty rádoby příběhy jsou tak primitivní a okoukané, že jediná zajímavá věc je, když se jim do těch telenovelových linií vloží kráva na útěku. ()

DandaPiper

Nejenom, že to není tak hrozný, jak se zdálo...ono je to dokonce i zábava. Prostředí tomu dodává osobitý kouzlo a nápad "na farmě" je neokoukanej. ()

Devilskitten

První série seriálu jsem ještě doteď neviděla, ale 5.-7. série si mě získali. Je to povedený oddychový seriál, na který se příjemně kouká. Pro někoho sice hodně přeslazený, ale já ho beru jako takový televizní relax. :) ()

luciasce

Koně, farma, dřina, pot, ovce, práce, neopravené ploty, problémy s vodou... jakobych byla zase doma a pokaždý mám nostalgický pocit svého dětství a mám chut jet z toho velkoměsta, osedlat si koně a prostě si vyjet. Je to dobrý seriál a opakovaně se k němu vracím. ()

kacer4

Taká telenovela plná žie. Ale keď som mal tak 10 rokov tak mi to nemohlo ujsť na STV. Jessica Napier bola moja platonická láska. ()

panFalář

Viděli jste? Takhle se točí seriál ze zemědelského prostředí. Kam se hrabe celá Plechová kavalérie. I děvčata od bejků mohou být mladá, krásná, štíhlá, vždy upravená, čistá a voňavá. ()

saaaky

Příliš přehrávané scény, nepůsobivé výkony herců. Snad jen pohodová atmosféra celého seriálu, která nikoho neurazí, leč ani nikoho nenadchne. Nejde o žádný převratný kousek, i přesto alespoň ty 2 hvězdičky ... ()

J. K. Lister

Pokaždé, když jsem viděl nějaký australský film, představoval jsem si bush - divokou krajinu, drsné lidi, převážně rančery a klokana Skippyho a to je krajina, kde se odehrávají idilické příběhy jedné rančerské rodiny, podobné motivy jako u vás doma, jen kdyby seriál nebyl tak nekonečný, po třetí serii jsem se zaměřil jinam - asi filmaři nevědí, kdypřestat. McLeodovy dcery mi nabídly to, co jsem od seriálu očekával ()

Mark1983

Když na to koukne tak mi to nevadí,ale sám bych si to nepustil,jinak pravda je,že Australanky,které v seriálu byly,by stály za hřích.:-D ()

FireFox

Nejsem seriálová. Ale tyhle holky si prostě jen nerada nechám ujít. Nejsou to Američanky ale Australanky - to je hned o hvězdu víc. Mají šmrnc, makaj, potěj se, žijou, milujou. Vždycky si myslím že už mě další série nebude bavit když v ní vlastně půlku lidí neznám , ale zase se chytnu... Jen nechápu kde se pokaždý tak zprasej :-) ()

Lucie505

Jsem nadšená selka, takže já se v tomhle seriálu našla:-) Mé hodnocení není tedy dostatečně objektivní. Děj z celkem neotřelého farmářského prostředí. A i přesto, že je to všechno dokola, se mi na to pěkně kouká. Milá oddychovka od všeho toho městského kvapu. ()

Minoka

Bylo by fajn, kdyby všechny oblíbené postavy neodstranili. Příjde mi, že McLeodovky mají ve světě ještě asi tisíc sestřenic, které na ten ranč stále přijíždějí v rozestupech (ano, určitě to ještě imaginárně stále funguje). Všechny jsou děsně statečné, blonďaté a s hnojem se nepářou. Ale vcelku milý seriál... ()