McLeodovy dcery

Austrálie, (2001–2008), 161 h 21 min (Minutáž: 42–45 min)

Aaron Jeffery, Rachael Carpani, Simmone Mackinnon, Lisa Chappell, Bridie Carter, Brett Tucker, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard (více)

Série(8) / Epizody(224)

Příběh o jednom odlehlém ranči, ležícím 400 km od nejbližšího města, vznikl podle stejnojmenného televizního filmu z roku 1996. Hlavními hrdinkami jsou sestry McLeodovy, které svede osud a společné dědictví opět dohromady po smrti jejich otce a Tessiny matky. Tess se vrací na rodinnou farmu po letech života ve městě, kam ji v pěti letech matka Ruth odvedla. Na farmě ji po dlouhé době čeká poněkud vlažné přijetí nevlastní sestry. Energická a otevřená Tess se nenechá odradit a začíná sdílet těžký život farmářky spolu s Claire a ostatními děvčaty. Seznamuje se s farmářskými zvyklostmi a novými lidmi. Snaží se dokázat, že farmu lze vést i bez mužské pomoci - to ovšem neznamená, že v jejich životě chybí muži úplně. Každá ze sester je úplně jiná, mají svoje odlišné životní postoje i povahy. Sbližování obou hrdinek není vůbec jednoduché, ale brzy je spojuje víc než jen společná práce na farmě Drovers Run a touha uchovat rodinné dědictví. Po čtyři generace tu vládli jenom muži. Tess s Claire nyní dokazují, že i ženy dokážou jít za svým cílem. Z hlavních představitelek jmenujme Bridii Carterovou jako Tess a Lisu Chappellovou v roli Claire. Na vzniku seriálu se podílela celá řada režisérů, kteří se střídali v jednotlivých epizodách. (Česká televize)

Geralt66

Nádherné scenérie Austrálie, ale to je asi v každém australském filmu nebo seriálu. Holky jsou docela sympatické, v mnohém mi to připomíná třeba Dallas, nekonečné starosti s obrovským majetkem. Na naše poměry zajímavé, málokdo z nás asi takhle farmaří. Je to zajímavá exkurze. Sečteno, podtrženo - není to špatné. Není to však můj šálek kávy, takže končíme tak napůl. ()

Rosarka

Tenhle seriál mě naprosto uchvátil a dokážu si ho pouštět´stále dokola, ikdyž vím, jak co dopadne. Seriál je natočený na nádherném australském místě, v prostorách nádherných farem a dokonalé přírody, jednou bych si tam přála být. Ikdyž je seriál především o farmaření, nezbytné jsou samozřejmě vztahy mezi farmáři. Děje, příhody a příběhy, které se zde odehrávají jsou neskutečné, někdy přehnané a někdy naprosto reálné. Tolikrát jsem si ještě nikdy u seriálu nepobrečela. Pro mě osobně byly nejlepší série od 1 do 5 protože potom to už nebylo ono. Přicházely nové a nové postavy a ty už tam tolik nezapadaly, nebo se příběhy zamotávaly a staré a původní postavy odjížděly a odcházely a už se mi to tolik nelíbilo. Nejvíc ze všeho se mi nelíbilo, že Luke, už se nikdy nevrátil, akčoliv jsem si strašně přála, aby se tam za Jodi vrátil. Do posledního dílu, jsem čekala jeho návrat. ()

Gigulina

Mnohem horsi nez serialy z Netflixu, ale tisickrat lepsi nez vsechny ty cesky ordinace, modry kody, ulice a podobny srajdy.. ()