maruli

Humphreymu bych padla k nohám. A Audrey... Femme fatale. Každá žena by chtěla být jako ona, a která říká, že né, chce to ještě víc. Jedna z mála bytostí na světě, jež je miláčkem obojího pohlaví :) ()

renegrido

Skvělý film s vynikající Audrey Hepburn. Nebo spíš pohádka pro dospělé:-) Kvalitní zpracování a spousta charismatických postav z něj dělají opravdový zážitek. ()

Rattlehead

Krásná připomínka časů, kdy byl Hollywood továrnou na sny (a ne továrnou na vymývání mozků). Navíc jsem se díky tomuhle filmu naučil, jak mám správně rozbíjet vejce... ()

DadysGirl

První jsem viděla modernější verzi, která je výborná... Tahle ale taky a má Humphreyho a Audry... To byla tak nádherná ženská... Romantika, která stojí za shlédnutí už kvůli plesovým šatům a krásným autům ;) ()

Rimland

Příjemný a vtipný film, leč v oné oblasti vtipu na Wilderovy lepší kousky zdaleka nemá. Co ho neskutečně vytahuje je herecké obsazení. Hepburnová je naprosto okouzlující (hlavně po pařížské "proměně"), Holden jakbysmet (jako vždy) a ani Bogiemu charisma na sklonku kariéry nechybělo. A je to totéž herecké obsazení, které film na druhou stranu svým způsobem sráží. (Pozor, mini-SPOILER!) Vzhledem k tomu, jak film skončí, měli buďto tvůrci přepsat scénář nebo přeobsadit role, protože když vidíte, jak to mezi Holdenem a Hepburnovou jiskří, zatímco mezi ní a Bogartem vůbec, zanechá ve vás konec filmu namísto sladkého uspokojení spíš otravný pocit nenaplněnosti. Bogart se sice do role kapitalistického workoholického staršího bráchy hodí náramně, komediální scény mu nedělají problém, ale jeho "romantické" pasáže s Hepburnovou v důsledku nulové chemie absolutně nefungují... (o věkovém rozdílu a jisté "sešlosti" alkoholem nemluvě) Zkrátka a dobře, buď měl Holden hrát Linuse a Davida někdo jiný (i když by to nezahrál líp než Bill, uff...), nebo měl Linuse hrát alespoň původně zamýšlený Cary Grant (po zhlédnutí Šarády mi nečiní problém konstatovat, že i jemu by to s Audrey seklo). Každopádně scéna jízdy autem z nádraží je geniální. ()

Duke90

Nádherný film s jako vždy kouzelnou Audrey Hepburn, která by svým dokonalým vystupováním dokázala obměkčit i toho nejchladnějšího chlapa na světě - a o tom je v podstatě celý Sabrinin příběh. Už jen ta americká atmosféra padesátých let příjemně zahřeje na srdci a když se k tomu ještě přidá Audreynin půvab a dva charakterní bouráci z nichž tentokrát víc vynikl ten starší "nehezký", ale o to víc charismatičtější, nedá se za žádných okolností odolat. Někdy si říkám, že filmový svět už všechny klenoty pomalu vyčerpal a pomalu si skoro v slzách představuji, jak bych asi prožíval své mládí v té době já a samozřejmě v Americe. ()

Marat

Můj oblíbený Humphrey Bogart mi zde sice nepříšel tak přesvědčivý jak v jiných filmech, ale filmy Billyho Wildera své kouzlo vždycky mají. Je pravda, že film bych rozdělil na dvě části a sice na část komickou a na část tragickou. Části se neprolínají, ale volně na sebe navazují. Osobně více se mi líbila ta pozdější tragická. ()

jites

Vtipná romantika.Po dlouhé době jsem se opravdu zasmála a to je tenhle film starý přes 50 let.S novou Sabrinou se to nedá vůbec srovnat.Tohle je daleko lepší. ()

Hank

Jakákoliv pochvala nebo kritika padá před anti-milovníkem v podání Humphprey Bogarta, který je celý film jako pěst na oko a jeho milostnou etudu by mu nevěřila ani uklizečka v drůběžárně. Starý seladon proč ne, ale s nějakým milostným a vnitřním charisma (nepočítám-li charisma přestárlého suchara), které tentokrát naprosto chybělo. ()

MeGab odpad!

Zcela souhlasím s Bogartem, že Audrey, to zbožňované dřevo, neměla před kamerou co pohledávat. Sledovat filmy, v nichž vystupuje (protože o hraní se mluvit nedá), je naprosté utrpení. ()

kubilov

Sabrina je ten úplně první celý film, který jsem kdy s božskou Audrey viděl a už mě dokázala svým neskutečným šarmem uchvátit. Ať už to bylo svou krásou, vyslovováním slova "garage", svým zpěvem či snad svou francouzštinou, jednoduše už v prvním filmu jsem v ní poznal tu pravou královnu Hollywoodu. Okolo okouzlující mladé Sabriny se točící příběh o dvou soutěžících bratrech měl přesně to tempo, tu atmosféru a tu krásu, že mě naprosto uchvátil. Perfektní romantická klasika a velmi povedený Wilder. ()

DoNotCross

Při pohledu na lidi před a za kamerou si asi říkáte, co se může pokazit? Scénář, vážení. Jednoduchý příběh o popelce jednoduše není uspokojivě odvyprávěn a chování postav postrádá smyslu. Dva bratři-pracovitý asketa a nepolepšitelný sukničkář se utkají o srdce jedné rozkošné dívky. Lákavá premisa je však pohřbena díky faktu, že Audrey zde jednoduše nepůsobí jako femme fatale, která by přiváděla muže k šílenství. Její přerod z plaché laňky na superženu je vyjádřen pouhou změnou oblékání. Bogie hraje parchanta, který by na konci filmu zasloužil postavit ke zdi, přesto přebere křehkou dívku starému proutníkovi, který doslova ze scény na scénu začne sekat latinu, zřekne se své velké lásky a dobrovolně si zkazí život. Velké zklamání. ()

Sharleen

Audrey, atmosféra, skutočne vtipné dialógy, nonšalantnosť tých starých čias, kedy boli všetci muži gentlemani a ženy dámy. Snáď len ten Humphrey Bogart mi tam nesedel. Možno bol charizmatický, ale ťažko sa mi verilo, že by sa mladučká Sabrina nakoniec zaľúbila miesto šarmantného Davida do racionálneho Linusa. Tak či tak, ako celok to bolo kúzelné. ()

Elyurias

krásná hudba, pohádkový příběh, herci kteří podávají výborné výkony.... prostě klasika, která nestárne :) a nevíc mě asi nikdy nepřestanou bavit všechny ty futuristické knoflíky:) ()

yatan

Naivnunke, lahucke a hlupucke, no ako vas moze urazit flm kde hra Audrey a Humphrey? Billy ide na kasovu istotu a dari sa mu to vyborne. Neni to moj styl, ale Audrey je tu roztomilo odzbrojujuca a stoji za kazde pozretie. ()

Drozdo57

Opäť jedna naivná rozprávka. Ale s veľmi dobrými scénami, kamerou, hercami, výkonmi a dialógmi. Trik je v detailoch. Tvorcovia veľmi dobre vedeli ako postaviť scenár a vykresľovanie postáv, aby v nás vyvolali určitý dojem. Zatiaľ čo David ako postava je vykreslená až do konca iba povrchne, čo odráža jeho osobnosť, je Linus od začiatku vykresľovaný vo väčších detailoch, čo vyvoláva dojem ďaleko komplikovanejšej postavy. Plné hodnotenie nedávam iba preto, pretože vo filme je predsalen zopár momentov, kedy som stratil pozornosť chcel som ísť robiť niečo iné. ()

pollstro

Wilder a jeho první úžasná romantická komedie tehdejší doby, kterou s naprostou lehkostí prezentuje něžným, lehkým a usměvavým stylem, s naprostou grácií, vtipem a sociálním nadhledem, který vytváří sice lehce sentimentální a naivní romanci, ale i přesto natolik podmanivou, elegantní a okouzlující, což je především způsobené zábavnými a trefnými dialogy, a nádhernými charaktery hlavních postav, pomocí kterých si hvězdné herecké obsazení, v čele s nádherně půvabnou a křehkou Audrey Hepburn ve středu pozornosti, podmaňuje divákovo pozornost. Wilder je ve vedení obrazu zcela jemný, ale i přesto okouzlující, vytvářející pozitivní dojem a kouzelnou atmosféru. Ve své době jednoznačně nejkomplexnější romantická komedie, kterou Wilder vytvořil. ()