Tak za první cca půlku bych dala 3*, za druhou a hlavně za posledních cca 10 dílů klidně 5*. Všechno začalo jako dobrodružný seriál, aby se to postupně změnilo v epickou, napínavou a dramatickou hodinu korejskýho dějepisu. Možná je vhodnější se před sledováním druhý půlky trošku podívat aspoň na wikipedii, kdo byl král Taejong, jaká byla jeho cesta k trůnu a hlavně co jako král dokázal. Neznalý divák by totiž jinak mohl být z vývoje událostí v seriálu poněkud.. no.. překvapen až znechucen. Já jsem naopak byla naprosto nadšená, osobnost Yi Bang Wona byla podle mě perfektně vykreslená a velmi důvěryhodně zahraná. A dokonce jsem se ke konci dočkala i okamžiku, kdy zavládne mečem (protože ten má skoro na všech fotkách, ale v reálu pak měl maximálně luk). Jenom to nebylo zrovna moc.. Ale nebudu spoilovat, to musíte vidět sami!(30.3.2016)

• - Pro ty, co korejskou historii hltají jako vodu po procházce vyprahlou savanou, je zde od samotných autorů jakési vodítko, které by jim mohlo pomoci propojit některé z událostí. Podle tvůrčí dvojice, tedy dvojice scenáristů Yeong-hyeon Kim a Sang-yeon Park, se v tomto padesátidílném případě jedná o prequel, tedy o dílo předcházející v dějové chronologii, velmi úspěšného historického seriálu Tree With Deep Roots (2011). A zároveň o i sequel, tedy o dílo navazující na původní dějovou linii, rozsáhlého historického seriálu The Great Queen Seondeok z roku 2009. (Conspi)

• - Jedna z hlavních rolí měla dle původních záměrů seriálových tvůrců připadnout i populární jihokorejské herečce, známé z působivého hudebně-dramatického filmového snímku Rockin' On Heaven's Door, Jin-hee Baek. Na úkor svých dalších televizních povinností ale nabídku jen krátce před začátkem natáčení odmítla. (Conspi)