Slaměný vdovec

• slovenský

Slamený vdovec

Komedie / Romantický

USA, 1955, 105 min

Příběh o muži, který se snaží sám sebe přesvědčit, že by mohl mít na každém prstě deset milenek, jen aby nepotvrdil, že je již 7let usazený ženatý s jednou ženou, která na něj ani nežárlí, je příjemně zábavný. Tom Ewell a Marilyn Monroe zde vytvářejí dokonalý pár mladé naivní dívky, která je k mání a muže ve středním věku, který je také přeci stále k mání, i když je ženatý a má i syna, který na prázdninách nemůže na řeku, jelikož nemá pádlo. Marilyn zde hraje přesně takovou roli, kterou hrála i ve skutečném životě - dívku, v jejíž přítomnosti muži zapomínají na své manželky, povinnosti, vlastní myšlenky a hlavně myslí jen na jediné - jak tuto dívku získat. Pestrobarevnost filmu je úžasná díky CinemaScope a ztvárnění dobového prostředí New Yorku 50.let 20.století a mužské "zvlčilosti", když ženy s dětmi odjedou na léto pryč, také :)(15.1.2011)

Má jediná zkušenost s "božskou" MM zatím proběhla pouze s kultovní klasikou Někdo to rád horke, a protože název tohoto filmu jsem neslyšel prvně, byl jsem na něj docela zvědavý. Hm... kromě několika vychytávek na samém začátku (indiáni a přesun do současnosti filmu a potom způsob, kterým hlavní hrdina vzpomíná na aférky, kterým se mu podařilo uniknout to byla dost nuda.(4.7.2007)

Pokud chcete vidět světoznámou scénu s nadzvedlou sukní, tak si tuto komedii nepouštějte, o tom vůbec není. Pusťte si ji kvůli filmu samotnému. Je to konverzačka, ve které si Tom Ewell vystačí po dlouhou dobu sám se svou bujnou představivostí a v téměř celém zbytku mu sekunduje Marilyn. Je o člověku, kterému v létě odjela manželka se synem na prázdniny a on se chce věnovat práci, přičemž se ze včech sil snaží vyhnout nectnostem - cigaretám, alkoholu a ženám. Ale realita je trochu jiná. V celku to není až tak supervtipné, ale přihlouplá naivní blondýna blondýna, kterou Marylin ztvárňuje, je skvělá. Navíc na ni ve filmu Wilder přímo odkazuje: „Maybe it's Marilyn Monroe.“ 74%(1.6.2010)

Rozpočet $3,2miliónaTržby USA $12,000,000Tržby Celosvetovo $-║ šikovná nápaditá réžia s množstvom účelových záberov(záber v zábere) k tomu šikovne nešikovná roztomilá Marilyn Monroe, mínus nesympatický herec Tom Ewell ktorý tam akurát tak zavadzia /70%/(13.3.2010)

• Jim_Beam

Tak takhle vysoký hodnocení na CSFD mě docela překvapilo. Ačkoli jde o klasiku, nebojím se dát 2*. Na tom filmu jsem nenašel nic, co by mě zaujalo. Vadí mi "samomluva" hlavního mužského představitele, jeho podivné představy, v některých případech přehnané reakce, smích a další projevy postav a český dabing filmu asi taky moc na kvalitě nepřidal...(2.7.2006)

• - Film měl původně režírovat George Cukor. (Kulmon)

• - V červnu 2011 byly později kultovní bílé šaty Marilyn Monroe vydraženy za 4,6 milionů amerických dolarů, což byla i v roce 2013 rekordní suma. Po zdanění a zpoplatnění se cena vyšplhala na 5,5 milionů amerických dolarů. Cena šatů převýšila předchozí rekord, a to „little black dress“ Audrey Hepburn ze Snídaně u Tiffanyho (1961), které byly vydraženy za 923 000 amerických dolarů. (bfa)

• - Dnes již klasická scéna s Marilyn Monroe stojící nad větrákem se natáčela 15. září 1954 na křižovatce Lexington Avenue a 52. ulice na Manhattanu. Natáčení přihlíželo zhruba 5000 diváků, kteří vydávali takový hluk, že scéna musela být dodatečně ozvučena ve studiu. (Karlos80)