Někdo to rád horké

• slovenský

Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

"Je to už dvacet let, co jsem se zvolil šéfem týhle organizace. A můžu snad říct sám, že jste zvolili dobře." Mně tedy nepřipadá ani trochu vtipné, když se muž převlékne za ženu, ale v tomto případě to prchajícím hudebníkům odpustím. Oni mě totiž nechtěli rozesmát svými převleky, ale konfrontací mužského myšlení v ženském světě a to jim jde velmi dobře. Tady se zkrátka střílí ostrými a i když jsem nebyl každým výstřelem zasažen, tak nejedna hláška si neomylně našla cíl v mé bránici. A to to ani nemám rád příliš horké.(21.11.2015)

No musím říct, že některé hlášky byly úžasné. Např. "Máme jeden celý rok na konzervatoři. Mně se zdálo, že jste říkaly 3? No pustili nás dřív za dobré chování." nebo "Ale já nemůžu mít děti. Nějaké si adoptujem. Ale vy mi nerozumíte, já si vás nemůžu vůbec vzít, já jsem muž. No nikdo není dokonalý." Ale první půlka byla celkem vlažná => 70%(22.6.2009)

Klasická komedie Billyho Wildera s vynikající dvojici Tony Crutis - Jack Lemmon a trochu zbytečnou (teď mě její fanoušci ušlapou...) Marilyn Monroe. Brilantní dialogy, scénář a jeden z nejvíce nejvtipnějších závěrů v historii filmu. Pro mě je to však jen hodně kvalitní klasika, které své legendární pověsti dostála pouze z části. Tož úděl filmových klasik, o kterých všichni mluví jako o úchvatné zábavě, ale mě tam těch pár hluchých míst vadilo. (chtěl bych se projet těmi velkými železničními vozy, kde mají záchody velké jako je můj pokoj:))(28.1.2010)

He. Jedno z vůbec nejbrilantnějších děl hollywoodské komedie a asi nejznámější z pomyslného náhrdelníku filmových perel, malého mistra Billyho. Marilyn jako Sugar je tady opravdu k nakounustí (i když je dnes ideál ženské krásy trochu jinde), alfou a omegou filmu je ale komický velevýkon Jacka Lemmona. Jsou to právě jeho gagy, hlášky a úšklebky, které mě i po xté rozesmívají a vyvažují daleko škrobenějšího Curtise (jehož slizký přízvuk jižanského aristokrata, který používá pro své milionářské alter ego na mě působí jako skřípání nehtů na tabuli). Ať žije Dafne a Billyho vypointovaný scénář, prošpekovaný hláškama. 90%(1.3.2007)

"Nikdo není dokonalý." Nejstylovější hláška na závěr filmu, skvěle předělaný masakr na sv. Valentýna a pro mě nejlepší role Jacka Lemmona, kterého považuji v roli Daphne za tahouna příběhu. Scéna, kdy tančí s Osgoodem v kubánském baru a následně se na posteli povaluje s rumba koulemi, je nezapomenutelná.(29.1.2010)

• - Prestrelka, ktorej sa hlavní hrdinovia omylom zúčastnia, odkazuje na jeden najväčších mafiánskych zúčtovaní, na tzv. masaker na deň sv. Valentína, ktorý sa odohral v roku 1929. (corona)

• - Scény v letovisku se točily v hotelu ”Del Coronado” v kalifornském San Diegu. Jedním z důvodů byly pokračující osobní problémy Marilyn Monroe (aby měla blízko na natáčení). (džanik)

• - Píseň "I'm Through with Love" byla napsána až v roce 1931 a děj filmu je přitom zasazen do roku 1929. (džanik)