Reklama

Reklama

Někdo to rád horké

  • USA Some Like It Hot (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

(více)

Recenze (729)

Cival 

všechny recenze uživatele

Určitě velice dobrý film, jen se mi prostě nezdá zas až tak moc vtipný, jak se povídá. Ale s přihlédnutím ke stáří produktu, vizáži Marylin Monroe a asi dvoum scénám, které rozkmitaly i moji bránici (jedna z nich je určitě zasnoubený Lemmon), těch 3 a 1/2* dám. ()

Houdini 

všechny recenze uživatele

NFR 1989, Oscar 1 : Kostýmy ČB + 5 nominací: Režie, Kamera ČB, Herec HR - Jack Lemmon, Výprava ČB, Scénář - A ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Klasika všech klasik, ať si kdo chce co chce říká. Ale je to zásluha (kromě režiséra a scénáristy, samozřejmě) bravurních výkonů Tonyho Curtise a Jacka Lemmona. Ale nějak nemůžu jít nad 80%, neptejte se proč. Hm, že bych byl jedinej komu se MM nikdy nelíbila?:) ()

Matty 

všechny recenze uživatele

A cenu za nejtrefnější užití věty "Nikdo není dokonalý" získává... Billy Wilder! 80% Zajímavé komentáře: Eddard, antober ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Some Like It Hot se musí líbit snad úplně každýmu. Přehnaná líbivost a občasné hraní na efekt jsou však taky tím jediným, proč ani tento film nemůže být souzen jako naprosto dokonalý. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Zub času sice ohlodal humorné stránky filmu poměrně ostře, ale duch originální podívané zde i po více než 40-ti letech stále přetrvává. Ústřední dvojice Lemmon-Curtis hraje jako o život, a jejich vzájemná chemie funguje naprosto dokonale. Marylin Monroe už na dnešní dobu sice nesplňuje podmínky „reklamy na sex-appel“, ale nutno uznat, že něco do sebe ta ženská měla. Největší dík však musí směřovat režiséru Billymu Wilderovi, který po celou dobu drží tempo v jediném rytmu, humorné prvky kombinuje s těmi romantickými velmi střídmě a celkový feeling filmu je pak díky perfektně vybraným exteriérům, skvěle padnoucím kostýmům a v neposlední řadě práci s kamerou, střihem či světlem, nadčasovou záležitostí, pro kterou stačí nebýt cynickým odpůrcem „všeho starého“. Ono to závěrečné „Nikdo není dokonalý!“ má v sobě něco víc než jenom skvělou hlášku z pera scénáristů, kteří při vymýšlení „originálnějšího“ konce vykouřili tuny cigaret a vypili litry whiskey ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jedna z klasických komedií a zároveň snad nejvydařenější role obou hlavních hrdinů, Jacka Lemmona a Tonyho Curtise. A Marylin? Asi to byl vrchol i pro ni. Ale oba její mužští protějšci ji přece jen trochu zastínili. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

U mě teda za čtyři. Já fakt nemám potřebu se z těhlech starejch americkejch hitovek posírat. Je to dobré, ale pět z toho neudělám ani kdybych se přetrch vejpůl. Všichni tam jsou úžasní, ještě aby ne, když si za katedrou šňupaj kila koksu, aby se jim líp točilo...ale to byl holt život. Marilyn by mohla vypravovat. Dekadenti na druhou. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $2,883,848║Tržby USA $25,000,000║Tržby Celosvetovo $49,000,000║ Bravúrne dielko!!! /100%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Klasická komedie Billyho Wildera s vynikající dvojici Tony Crutis - Jack Lemmon a trochu zbytečnou (teď mě její fanoušci ušlapou...) Marilyn Monroe. Brilantní dialogy, scénář a jeden z nejvíce nejvtipnějších závěrů v historii filmu. Pro mě je to však jen hodně kvalitní klasika, které své legendární pověsti dostála pouze z části. Tož úděl filmových klasik, o kterých všichni mluví jako o úchvatné zábavě, ale mě tam těch pár hluchých míst vadilo. (chtěl bych se projet těmi velkými železničními vozy, kde mají záchody velké jako je můj pokoj:)) ()

gouryella 

všechny recenze uživatele

Skutecny klenot mezi komediemi: Wilder se opet predvedl v nejlepsi forme. Jen ta Marilyn mi zde moc nesedi. Ale jak se pravi v zaveru "Nobody´s perfect" :) ()

woody 

všechny recenze uživatele

NALÍČENÍ DÍVKOCHLAPCI NA MNE ZAPŮSOBILI TAK ODPUDIVĚ, SMĚSICE KRVAVÉ LÁZNĚ A PŘESTROJENÍ ZA ŽENY BYLA TAK NESNESITELNÁ A VTIPY NA TÉMA TĚLESNÉHO ZEMĚPISU TAK OTŘEPANÉ, ŽE JSEM VYKLOUZL Z KINA BOČNÍM VÝCHODEM, NEBOŤ PŘEDPOKLÁDÁM ŽE KONEC FILMU SNESOU JEN SILNĚJŠÍ NERVY NEŽ JSOU MOJE."C.A. Lejeune, Observer, 17. května 1959.To mluví samo za sebe, nemyslíte? ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Řekne-li se Hollywood, tak se mi jako první vybaví tento skvost. Někdo to rád horké je totiž jeho ryzí podobou. A to myslím bez pejorativního významu. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Nejlepší komedie pro pamětníky co jsem viděl, navíc dobře lechtivá. Dvojice nadržených parťáků prchá v přestrojení za ženský na nadrženou Floridu, dokonale přitom přehrává a narazí na dokonalou Marilyn. Smyslnou, svůdnou, kouzelnou, kozy, sexy... Myslím, že až teď jsem konečně pobral tu věčnou mánii kolem ní. P.S. Ten proslov generálního ředitele mafie v závěru byl hahaaaa. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Já jsem si tenhle film pustila už poněkolikáté, ale tentokrát hlavně proto, abych se ujistila, že Jack Lemmon je skutečná jednička na filmovém plátně. Jak v dramatech, např. Dny vína a růží, kde hraje vážnou roli, tak i jako komik právě v tomhle snímku. Nenápadný, ale dokonalý Jack ! ()

Související novinky

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu

01.10.2010

V uplynulých dnech se Smrtka postarala o značnou část smutného sestřihu, který každoročně vídáme na Cenách Akademie. Především odešel legendární Tony Curtis, kterého všichni (kdo ne, ať si doplní… (více)

Reklama

Reklama