Ví o tobě

(seriál)
  • Velká Británie Behind Her Eyes
Trailer

Epizody(6)

Svobodná matka naváže milostný poměr se svým šéfem na psychiatrii a zároveň se spřátelí s jeho záhadnou ženou. Zaplete se tak do zvrácené a nebezpečné hry. (Netflix)

Trailer

J*A*S*M

První čtyři epizody jsou vlastně takovej standardní, průměrnej vztahovej thriller o milostném trojúhelníku, v němž je minimálně jedna postava cvok. Pátej díl udělá bizarní úkrok stranou do jinýho žánru, a vyvrcholení v šesté epizodě je svou podstatou už vyloženě batshit crazy. Velká škoda, že kladné postavy se na cestě k rozuzlení musí chovat jako totální tupci, aby to vyšlo tak, jak tvůrci chtějí. Ale koncept se mi vlastně nakonec asi líbí, byť jsem z něj byl zprvu celkem vykolejenej. Paradoxně i to vykládání karet v závěru je ale udělaný tak neobratně, že tu hlavní pointu jsem viděl pár (desítek) minut dřív, než bych býval měl. Ideálně by to mělo být soudržnější, vypilovanější co do chování postav a celkově odvážnější a divnější i v prvních dvou třetinách, aby nebyl divák ukolébáván vcelku nezajímavou milostnou zápletkou. Protože když po čtyřech hodinách čistého času přijde to, co přijde, nutně to působí trochu cringe. Být to uchopené jinak, byl bych teď dost možná nadšenej. V téhle podobě bohužel převládají rozpaky, ale i tak - je to minisérie, kterou si určitě nějakou dobu budu pamatovat. 7/10 ()

novoten

Dlouho jen neuspokojivá červená knihovna, ve které je největší zábavou hádat, kolik ze tří hlavních postav je psychicky úplně mimo a kolik jen rozbitých. Bez prozrazování čehokoli se jen těžko naznačuje, do jakých veletočů se pouští druhá polovina, ale rozhodně to není nic očekávatelného a ani normálního. V zahraničních recenzích jsem našel roztodivné množství názorů, nejvíc mě do očí udeřilo sousloví "trash genius", protože vystihuje všechno, co se ve mně v chýlícím závěru motalo přes sebe. Odvahu autorky předlohy poslat žánrové rozkročení úplně jinam, než se v úvodu zdá a zároveň pocity, že takovou berličkou si přece nemůže ve vážně myšleném počinu pomáhat. Nadšení nad vymýšlením sebevíc uhnutých teorií a v kontrastu s ním vykulený finální pocit, že jsem mířil hodně vysoko a přitom v důsledku dost nízko. Pro všechny, kdo si myslí, že "ženská" detektivka se zákonitě musí vyvinout v Dívku ve vlaku nebo ve Zmizelou, se ale jedná o jedinečný budíček. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opustil ji kvůli jiné, jediným mužem jejího života je tak sedmiletý syn. Jenže pak se objeví on. V jednom londýnském baru. Sám, okouzlující, evidentně bohatý. Louise a David. Možné SPOILERY. Rozvedená sekretářka pracující v psychiatrické poradně a (jak záhy zjistí) její nový šéf. Ženatý samozřejmě. Jenže jiskra už evidentně přeskočila. A vzápětí pozná i jeho permanentně posmutnělou ženu Adele. Jejich „přátelství“ je vším jiným než normálním a z téhle sítě bude těžké se dostat. Psychiatr a léčená narkomanka. Uvidíme, kdo bude nakonec největší cvok. Od počátku jsem se obával provětrávání tajemna a mystické roviny. Stále se propojuje současnost i minulost, u které budou stěžejní okolnosti v případě kamaráda z léčebny Roba. Dotkneme se motivu astrální projekce, ale o té raději nic prozrazovat nebudu. Některé sekvence poslední epizody jsou mírně kostrbaté a ukvapené, ale díky pointě dokážu všem těm magickým čachrům odpustit. Vyvrcholilo to pro mě vlastně nečekaně, a i když výsledek nabídl několik pochybností i možných interpretací, zklamaný nejsem. A už vůbec nelze být zklamaný z herců. Tvůrcům se povedlo zejména obsazení Louise soustředěnou Simonou Brown. Navíc ty její oči… Postupně si mě herecky získala i Eve Hewson, která tak nějak zosobňuje touhy nejedné podváděné ženy. „Oba jsou mnohem šťastnější se mnou než spolu. Aspoň jednou si nechci dělat hlavu s city ostatních!“ ()

hellstruck

OBSAHUJE SPOILERY! NEČÍST, POKUD JSTE NEVIDĚLI. Věřila jsem, že mě čeká inteligentní psychologický thriller s mindfuck rozuzlením. Ano, to mindfuck rozuzlení se konalo, ale bez všeho ostatního. Bohužel si tím tvůrci trochu podřezali větev, protože hlavně ono rozuzlení nedává příliš smysl.Ok, kdybych si připustila, že astrální cestování a něco jako výměna těl existuje - jakto, že Rob (v těle Adele) znal detaily bytu Louise? Nebo se jednalo jen další lež z jeho úst? A jakto, že Louise se naučila cestovat až postupem času poté, co začala opakovat onen pochybný proces (k tomu se taky dostanu) a Rob to zvládl hned napoprvé? Mimochodem kdybyste to nevěděli, když nemůžete usnout, stačí si spočítat prsty na ruce a hned usnete, klidně i ve stoje :))))) Celkově ono pochybné "spočítej si prsty, podívej se na hodiny, představ si dveře" bylo dost úsměvné. A konec... proč Louise jednoduše nepoprosila taxikáře o pomoc, co by vyřešila tím, že astrálně cestovala k Adele? Chtěla se na ni při umírání dívat?:D U toho finále už jsem se opravdu chytala za hlavu. Celkem mě to mrzí, protože jinak mě děj chytnul hned od začátku, herečka Adele byla výborná, atmosféra správně mysteriózní. ()

Pethushka

Jestli je na tomhle seriálu něco geniální, tak je to rozhodně rozuzlení a celkově zakončení. Mám z toho až mráz na zádech. Herecky hodně dobře zvládnuté, všichni se mi dostali pod kůži a od určitého momentu jsem musela vědět, jak to dopadne. Hodně originální nápad, který si určitě zasloužil seriálovou verzi (na film je to asi moc komplikované). A tahle určitě není k zahození. 4,5* ()