Opravdu přidávám teprve 50. hodnocení? Jak je možné, že tento skvost, popisující jeden z nejodvážnějších lidských činů, natočený jedním z největších režisérů a zahraný jedním z nejlepších herců, skoro nikdo nezná? Krásné efekty, napínavé je to až až a úplně mě bolela hlava, když jsem si představil, že pilot 3 dny nespal. Opravdu mě to vtáhlo do děje. 91%(23.1.2011)

"JSEM VĚŘÍCÍ: VĚŘÍM NA PŘÍSTROJOVÝ PANEL, TLAKOMĚR, KOMPAS, VĚCI, KTERÉ VIDÍM A KTERÝCH SE MOHU DOTKNOUT. BOHA SE DOTKNOUT NEMŮŽU..." A na samém konci letu, když je vyčerpaný a zcela na dně svých fyzických sil, když hrozí, že svého cíle nedosáhne a ztroskotá jako mnozí před ním: " OCH, BOŽE, POMOZ!" - - - Velmi poučný film!(11.6.2014)

Vyborne zpracovany film o Lindberghovi a jeho prvnim preletu pres ocean. James Stewart jako vzdy hraje na 120% a Billy Wilder svou mistrnou rezii opet ukazal, ze mu nebyl zadny zanr cizi. Uz pripravy jsou velmi zajimave a samotny prelet je lahudkou nejen pro letecke nadsence. Ocenuji i nekolik vtipnych scen. Nechapu, jak se nekomu muze zdat stopaz dlouha a film nudny...(1.4.2013)

Skvele nakrútená dráma slávneho Lindbergovho preletu, ktorá na minimálnom priestore zdôrazňuje Wilderov talent. Cit pre detail a nápaditosť robí takto z látky, ktorá mohla skončiť ako rutinnérska zívačka alebo chladná cinefilská exhibícia (ja viem, že porovnáť s Letcom sa nehodí), napínavú drámu, v ktorej fungujú všetky zložky. Vyzdvihol by som z nich ešte presný výkon skvelého Jamesa Stewarta. No a možno po treťom zhliadnutí (inak nepoznám lepší film na zaspávanie - niežeby v nejakom momente nudil, ale sledovať ospalého Jamesa Stewarta je silne inšpiratívne :)) pridám ešte tú poslednú *.(22.8.2005)

Zajimavy retro film o uplne prvnim preletu atlantiku v uchylnem letadle, ktere ani nemelo predni sklo, takze aby clovek videl "na cestu" musi cumet z bocniho okna, nebo periskopem. Prvni vec co me napadla - nakolik bude zabavne pres 2h sledovat cloveka sediciho v miniaturnim cockpitu? Reseno je to jednoduse - prvni pulka filmu jsou pripravy a samotny let je potom prokladan flashbacky. Behem letu se toho moc zajimaveho nestane, coz je ale dano polodokumentarnim pristupem, kde tvurci proste nemohli zacit vymyslet nejake nahodne silenosti. 7/10(14.1.2011)

• - Jamese Stewartovi bylo 47 let, když ztvárnil roli 25letého Charlese Lindbergha. (jonyyy)