poster

Jeden a půl policajta

 • Česko

  1 + 1/2 policajta

 • USA

  Cop & 1/2

 • Slovensko

  Jeden a pol policajta

Rodinný / Komedie

USA, 1993, 97 min

 • Campbell
  ****

  Já nevím já se královsky bavil, takovýhle filmy neberu nikdy jako bůh ví co. A proto jsem si to tak užil. Pravda příběh stojí za starou bačkoru, ale v těch 80 a 90 let to celkem táhlo. Malej klučík byl opravdu opruz a bejt já ten polda tak ho nejspíše sejmu. I herci samotný za moc nestály ale nebyly nic extrémně hroznýho. Burt Reynolds už není to co býval, ale aspoň hodí sem tam nějakou hlášku, at horší či lepší. Humor je přesto ale průměrnej policajní vtipy mi přišly celkem fajn s ostatníma to bylo slabší. Nejvíce mě ale štvala hudba, která opravdu za moc nestála, a děsně se v některých momentech opakovala. Akce ve filmu byla naopak asi to nejpříjemněší, klasické honičky 80 let(sic!), nejlepší ale jednoznačně byla závěrečná honička na lodi. No co už film mě celkem potěšil, i když to bude spíše tím že jako malej jsem to děsně chtěl vidět, ale jaksi to dávaly často v noci tak jsem si to nikdy moc nemohl užít, proto možná 4* za splněný dětský filmový sen:-)(27.4.2010)

 • B!shop
  ***

  Tohle je takovej ten typ filmu, kerej se snazi vytezit neco z pritomnosti detskyho herce a v tomhle pripade to kupodivu funguje docela dobre. Ten malej parchant mi totiz docela pripominal Eddie Murphyho a par vtipu stoji za to, navic se jako jeho partak Burt Reynolds docela osvedcil. Nejedna se o nic extra, ale zabavit se u filmu da.(1.1.2007)

 • Elfias Dóže
  ***

  Chápu, že malým chlapcům jejíchž nejoblíbenější dětskou hrou je ta na policajty a zloděje plesá při sledovaní tohoto filmu srdce radostí. Chápu, že v jejích očích může být tento film to nejlepší co nám filmový průmysl jehož cílem je tvoření "zábavy" nabízí. Nic to ale nezmění na tom, že pro mě se tento snímek změnil během několika let a více zhlédnutých filmů z docela slušné zábavy na lehce podprůměrný rodinný film. Hlavně díky až přehnané chytrosti a vlezlostí hlavního dětského hrdiny. 45%(1.6.2012)

 • sigf07
  ***

  Podle mě jde o nedoceněný (a nepochopený) film. Souhlasím s tím, že samotný koncept, na kterém film stojí, je pitomostí – drsný polda dostane za parťáka mrňavého kluka, protože ten tím podmiňuje své vědectví při vyšetřování vraždy. Norman Golden (představitel toho mrňouse) však svou roli zvládl na jedničku a popravdě přemýšlím, kdy jindy mě dokázal dětský herec takto pobavit. Jako klukovi se mi líbil motiv naplňování Normanova snu stát se policajtem – možnost ošahat si pouta, pistoli, sedět v policejním autě s houkačkou, to vše jsem mu tehdy hrozně záviděl. Teď po letech mě spíše než zvědavý kukuč malého černouška dokázala pobavit hrdinovo špičkování s Burtem Reynoldsem, reakce poldů i kriminálníků a skryté narážky na jiné policajtskou filmovou klasiku.(6.2.2012)

 • svik
  ***

  Malý černošský chlapec neměl chybu. Ve filmu se oběvil i protivný pan Bandita, který byl obyčejný a nic mimořádného nám nepřednevl. Co se mi na filmu velice líbilo byly akční scény, na kterých se surovostí nešetřilo a mám tento typ točení rád, má šmrnc a nepodobá se Policejní Akademii kde jsou soudoje a akční scény jen naznačené, to je o ničem.(31.12.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace