Jeden a půl policajta

Cop & 1/2

Jeden a pol policajta

Rodinný / Komedie

USA, 1993, 97 min

Malý černošský chlapec neměl chybu. Ve filmu se oběvil i protivný pan Bandita, který byl obyčejný a nic mimořádného nám nepřednevl. Co se mi na filmu velice líbilo byly akční scény, na kterých se surovostí nešetřilo a mám tento typ točení rád, má šmrnc a nepodobá se Policejní Akademii kde jsou soudoje a akční scény jen naznačené, to je o ničem.(31.12.2006)

Podle mě jde o nedoceněný (a nepochopený) film. Souhlasím s tím, že samotný koncept, na kterém film stojí, je pitomostí – drsný polda dostane za parťáka mrňavého kluka, protože ten tím podmiňuje své vědectví při vyšetřování vraždy. Norman Golden (představitel toho mrňouse) však svou roli zvládl na jedničku a popravdě přemýšlím, kdy jindy mě dokázal dětský herec takto pobavit. Jako klukovi se mi líbil motiv naplňování Normanova snu stát se policajtem – možnost ošahat si pouta, pistoli, sedět v policejním autě s houkačkou, to vše jsem mu tehdy hrozně záviděl. Teď po letech mě spíše než zvědavý kukuč malého černouška dokázala pobavit hrdinovo špičkování s Burtem Reynoldsem, reakce poldů i kriminálníků a skryté narážky na jiné policajtskou filmovou klasiku.(6.2.2012)

Tohle je takovej ten typ filmu, kerej se snazi vytezit neco z pritomnosti detskyho herce a v tomhle pripade to kupodivu funguje docela dobre. Ten malej parchant mi totiz docela pripominal Eddie Murphyho a par vtipu stoji za to, navic se jako jeho partak Burt Reynolds docela osvedcil. Nejedna se o nic extra, ale zabavit se u filmu da.(1.1.2007)

Chápu, že malým chlapcům jejíchž nejoblíbenější dětskou hrou je ta na policajty a zloděje plesá při sledovaní tohoto filmu srdce radostí. Chápu, že v jejích očích může být tento film to nejlepší co nám filmový průmysl jehož cílem je tvoření "zábavy" nabízí. Nic to ale nezmění na tom, že pro mě se tento snímek změnil během několika let a více zhlédnutých filmů z docela slušné zábavy na lehce podprůměrný rodinný film. Hlavně díky až přehnané chytrosti a vlezlostí hlavního dětského hrdiny. 45%(1.6.2012)

• Huguette

Asi nejde tento film hodnotit a myslím si, že si to tenhle snímek ani nenárokoval. Je to prostě milá komedie, nechce si hrát na něco dechberoucího, prostě jen mile pobavit a u mě to fungovalo. Když chci něco extra hlubokýho, náročnýho s geniální filmařinou, tak šáhnu po Fellininim, ale někdy se prostě hodí něco jako toto - klišé příběh s naprosto úchvatným chlapečkem v hlavní roli (a myslím, že na něm to hodně stojí) a bručounským poldou, jehož srdce si ten malej nezbeda získá a vše dobře dopadne. Někdy to je potřeba, a pokud člověk po tomhle šáhne s takový cílem, pak to funguje naprosto skvěle.(10.12.2011)