Ztratil své štěstí a tak se gambler Bill dává dohromady s volnomyšlenkářským Charliem. Vydávají se do Tijuany, následuje Reno a poker jejich života. Kasina, výhry, prohry a znovu výhry… (oficiální text distributora)

Martin741

Naprosto vyborny fiilm o hrani v karty - skor artova vec nez nejake strhujuce tempo, brutalne prestrelky a akcne nahanacky. Proste pridez nbadcasu v praci, na nejake rozmyslanie zvysoka serem, - a pustim si film, dokonaly oddych, Elliott Gould /Kozoroh 1, Harry a Walter jedou do new Yorku/ bol na urovni : 70 % ()

ancientone

Deziluzívna dráma s altmanovským štýlom pre trpký humor a rovnako trpkú alegóriu, ktorá by sa viac hodila niekde na prelom 60tych a 70tych rokov medzi Easy Ridera , Twolane Blacktop a Polnočného kovboja, než do polovice 70-tych rokov. Zabudnutý film, povievajúci v miernom časovom oneskorení, zato s úžasným weird-factorom a ťažko popísateľnou excentrickosťou. ()

Rob Roy

Jedno jméno - Elliot Gould. Ten chlap mě nezklame nikdy a s každým filmem ho mám radši, mistr improvizace, pozorovat ho ve fimu je radost. Jinak typickej Altman, pro 80% lidí nuda o ničem, zbytek bude zadumaně sedět a přemýšlet. ()

• Režisér Altman byl při natáčení filmu průkopníkem vícestopého nahrávání tím, že připevnil mikroporty hercům na kostým a získal tak až 14 stop zvukového zaznámu. (raininface)
  • Herečka Barbara Ruick, vtedajšia manželka skladateľa Johna Williamsa, ktorá vo filme stvárňovala barmanku, zomrela počas natáčania v hotelovej izbe na krvácanie do mozgu vo veku 43 rokov. Film je jej venovaný. Williams z osobných dôvodov odmietol k filmu zložiť hudbu. (Tvrdolín Veliký)