Kalifornský holport

California Split

Komedie / Drama

USA, 1974, 108 min

Trochu zapomenutý, nicméně vynikající Altmanův film s naprosto dokonalým Elliottem Gouldem.(13.9.2009)

• tahir

Ako fanusik filmov o gamblingu som sa tesil. Nudny film, staci pretocit na poslednych 15 minut, kde sa ako tak nieco deje, inac absolutne nezazivne.(7.4.2011)

Naprosto vyborny fiilm o hrani v karty - skor artova vec nez nejake strhujuce tempo, brutalne prestrelky a akcne nahanacky. Proste pridez nbadcasu v praci, na nejake rozmyslanie zvysoka serem, - a pustim si film, dokonaly oddych, Elliott Gould /Kozoroh 1, Harry a Walter jedou do new Yorku/ bol na urovni : 70 %(13.3.2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,000,000Tržby Celosvetovo $-(17.5.2009)

Jedno jméno - Elliot Gould. Ten chlap mě nezklame nikdy a s každým filmem ho mám radši, mistr improvizace, pozorovat ho ve fimu je radost. Jinak typickej Altman, pro 80% lidí nuda o ničem, zbytek bude zadumaně sedět a přemýšlet.(21.4.2008)

• - Režisér Altman byl při natáčení filmu průkopníkem vícestopého nahrávání tím, že připevnil mikroporty hercům na kostým a získal tak až 14 stop zvukového zaznámu. (raininface)