Safer at Home

Rok 2022. Pandémia koronavírusu spôsobila obrovský chaos a z Los Angeles sa stal policajný štát. Skupina priateľov sa spojí cez Zoom a rozhodnú sa spraviť si spoločnú párty. Všetko sa to ale zvrtne po tom, ako si každý z nich dá tabletku extázy. A zrazu sa izolovaný život doma stane oveľa desivejším než svet vonku. (silentname)

silentname

Je vôbec možné pokaziť film v posledných dvoch minútach? Dá sa skutočne poslednými dvomi minútami pokaziť úplne všetko, čo sa nejakým spôsobom budovalo a malo možno aspoň nejaký potenciál? Will Wernick v "Safer At Home" dokazuje, že sa zo svojich predošlých filmov a chýb absolútne nepoučil a pokračuje v nich aj naďalej. Povedzme si pravdu, že ak niekto na svojom vlastnom plagáte vyklopí celý film a prezradí nám čo sa stane na konci, tak je v mojich očiach úplný idiot. Poster má nejakým spôsobom zachytiť film, no nemá nám prezradiť ako to celé dopadne. Pretože celú dobu som čakal kedy ten moment príde a ukáže sa, že všetko nie je také, ako sa na prvý pohľad zdalo. Takže už len za to si Wernick zaslúži kritiku. No čím si zaslúži kritiku viac je skutočnosť, že jeho vízia budúcnosti je, že ostaneme všetci v karanténe už navždy a napriek tomu, že sú vyvinuté vakcíny tak situácia sa zhorší natoľko, že tu vznikne absolútne policajný štát. Lebo po tom ako sa Donald Trump vyliečil z Covid-19 tak všetko bolo dobré a situácia bola v poriadku. Ja neviem prečo sme tam potrebovali tie záverečné 2 minúty. Možno to mohli dať o 3 roky skôr, kde by sa naša partia dohodla na ceste do Vegas niekedy v roku 2019. A nemuseli sme do toho vôbec pchať politiku a podobne. Mám pocit, že atmosféra a dramatickosť toho filmu tam celkom funguje a dokonca som počas filmu bol zvedavý k čomu sa to nakoniec vyvinie a aký bude výsledok, no na konci filmu mi proste Will Wernick po tretíkrát ukázal, že ako scenárista a režisér je skutočný a nefalšovaný idiot. Jeho filmy majú vždy potenciál. Tak prečo ich musí nakoniec vždy takto zavraždiť? Hodnotenie: D ()