• Adasin
  ***

  Takovejch let po seriálu z roku 1997 přišlo pokračování a ta animace je snad ještě horší než ta původní statická! Tady sice akci nezastavují statické obrázky, ale tahle CGI animace je prostě hnusná. Zde je hezky vidět, že CGI je dobrý sluha, ale špatný pán. Tenhle Berserk se úplně utápí v příšerně použitém CGI. Postavy vypadají divně, divně mluví, divně se hýbou. Třeba Gutts a Casca vypadali v původním seriálu MNOHEM líp a měli nějaké to charisma. Tady jsou to jen figurky v příběhu, se kterýma nejde vůbec soucítit, natož jim fandit. Zvláště ztvárnění Cascy se mi hodně nelíbilo, kdyby ji neoslovili jménem, vůbec bych ji nepoznala. Prostředí je možná hezky nakresleno, ale jakákoliv akce v něm vypadá divně, je z toho cítit ta umělost. A krev je tu tak tmavá, že to občas vypadá, jako by tam místo ní stříkal třeba benzín nebo nějaký hnusný olej. Nejsměšnější je ale cenzura nahoty, to bylo fakt něco. ----- Pozitivem je, že se příběh nerozjíždí skoro polovinu všech dílů a pořád se děje něco, kvůli čemu tohohle Berserka sledovat až do konce. Snad bude další série lepší. 5/10(18.8.2019)

 • Larky
  **

  Nechce se až věřit, že je to skoro 20 let, co vyšla původní Anime série legendárního Berserka. Z části proto, že, jak tématicky, tak stylizací působí pořád poměrně svěže a originálně. Částečně pak taky proto, že jeho nové pokračování je až neuvěřitelně zpackané.-------- Komicky špatná kresba za kterou by se styděl i podprůměrně zdatný kreslíř v roce 1980, animace bizarně podivná, zvracení občas vyvolávající. -------- Je zajímavé jak je Guts úplně jiná postava, než kdysi. Kdysi totiž byl výrazným hybatelem děje, časem a událostmi ošlehaná postava, která působila uvěřitelně a to prosím všem fantasmagoriím co se v seriálu děly navzdory. Ten nový působí pouze srandovně, karikatura sebe samotného s občasným závanem starých špatných časů. Né tedy, že by mu po většinu stopáže naprosto stupidní děj nějak pomáhal. Často jsem se neubránil smíchu, nový Berserk na mě působí jako špatná parodie ------- Pár docela dobrých příběhových momentů a místy příjemně temná atmosféra to sice na ty slabší 2* nějak vytáhne, ale na zbavení velmi nepříjemné pachuti, že tohle mohlo být a hlavně mělo být daleko silnější, jak příběhově, tak prezentací, to nestačí ani omylem. Slabé 2*(13.1.2017)

 • Arkanoid
  ***

  Ideály a intrigy sú preč, ostala len pomsta. Aj dej je jednoduchší. Gutsova povaha sa zmenila. Viac zanevrel na svet a odhodlanejšie si ide za svojimi cieľmi. CGI sa dá vydržať, v akčných scénach pôsobí dobre. Väčšinu času ide len o béčkové putovanie s úmyslom vykynožiť všetky monštrá zameriavajúce sa výhradne na akciu. Víla a jej fillery sú totálne zbytočné. Súboje ostrieľaných bojovníkov vždy stoja za to, Guts je rovnako drsný, ak nie drsnejší a krvi sa dá užiť znova do sýtosti. Psychológia postáv zo série deväťdesiatych rokov je preč, ostali len Gutsove výčitky, ktoré to spolu s jeho mečom (vinou absencie niektorých kvalít staršej série) neutiahnu tak, ako vtedy. Na pútavosti ubudlo tým, že s démonmi sa hlavný hrdina stretáva na každom kroku a tak sa nestávajú niečím výnimočným ako predtým, len bežnou rutinou. Kvalita príbehu bola výrazne orezaná, ba až o hlavu skrátená.(29.11.2017)

 • Jeoffrey
  ***

  Společnost ASYLUM, známá svými "megahity" jako je Žraločí tornádo nebo Megažralok versus crocosaurus natočí novou verzi Pána prstenů. V roli Aragorna se představí Kevin Sorbo, Legolase ztvární Hulk Hogan a v roli Gimlyho nezapomenutelný Steven Seagal... Asi si myslíte, že mi hráblo a marně přemýšlíte jak to souvisí s novým animovaným Berserkem. No zkuste si to co jsem popsal představit... Představte si výsledek toho co jsem popsal... Pořád nevíte? Tak dobrá. Zkrátka na jedné straně máte fantasy klasiku, svatý grál, jehož příběh zná spousta lidí nazpaměť a kde víte, že postavy jsou super, příběh je super, prostě vše je tak jak má u fantasy být. No a na straně druhé máte televizní studio, které nemá vysoký rozpočet, doteď točilo béčkové, céčkové až co já vím efkové filmy pro úzkou skupinu nadšenců (nikoho nekritizuji, protože jakožto fanda moe jsem těch výtvorů od Lindenů i Millepensee pár viděl..). zkrátka ti co si nemůžou dovolit příliš drahé efekty, kostýmy ani skvělé herce. Co vám z toho vyleze? V lepším případě snesitelné béčko, o kterém nebude chtít nikdo ze skalních fandů předlohy moc mluvit, pár lidí zaujme a někdo mu dá dokonce i 5* protože je to přece "Pán prstenů". V horším případě nekoukatelný experiment, kde budou špatně kamera, šílené efekty, nepříjemné herecké výkony... Zkrátka věc co většinu lidí odradí, pár se od toho distancuje a pár dá 5* protože je to přece "Pán prstenů"... No a jak je na tom nový Berserk? Zpočátku to vypadalo na megaprůser, animace je vážně něco na co se normální člověk nechce moc koukat, pohyb postav je divný a některé postavy jako třeba Puck jsou dosti nepovedené. Navíc je v úvodu přeskočeno pár dosti zajímavých kapitol mangy... Jediné co novou adaptaci Berserka zachraňuje je fakt, že se páni autoři docela dobře drží předlohy a tak ten temný příběh, krev, násilí a sex, prostě všechny ty "fajn věci" na které se člověk těšil tam víceméně jsou. Jistě akce se snaží působit epicky, ale nepovedený pohyb postav jí trošku láme vaz. Krve je všude hodně a i toho sexu, i když fakt, že cenzura, která se v tomto případě vydala cestou postav bez genitálií a bradavek, tomu zase na efektu ubírá (ale pořád mnohem lepší než otravné zakrývání paprsky světla, které máme u jiných anime). Ale i tak jsem postupně zjistil, že koukat se na to vlastně dá, atmosféra tam také je a i když mě strašně štve to provedení a říkám si, že kdyby se autoři pustili cestou tradiční animace a vyhnuli se vizuálním experimentům mohlo to být hodně dobré anime. Takhle je to spíš takový průměr, kdy vím, že postavy a příběh jsou povětšinou dobré (nejlepší je samozřejmě Guts a každý kdo tvrdí, že nemá charizma, o významu toho slova evidentně nic neví...), akce a atmosféra je ucházející, hudba velmi dobrá ale animace je strašná. Za sebe končím na 6/10 s tím, že kvůli příběhu a Gutsovi se rozhodně na další díly v roce 2017 podívám.(5.7.2016)

 • LeitoSE
  ***

  Mangu som nečítal, o predošlom anime nemám vysokú mienku a od pokračovania som nemal žiadne očakávania, takže nie som v ničom predpojatý. Počiatočná radosť, že sa konečne objavilo dospelejšie anime dokázala prebiť aj to, že sa naňho kvôli kresbe a animácii nepozerá vôbec dobre. U Ajina sa toto CGI dalo prehliadať vďaka dobre spracovanému deju, no tu tak isto ako pri anime z 90. rokov som mal po chvíli najväčší problém práve s nezáživným storytellingom a čierno-bielymi postavami.Edit: Nakoniec ako som aj očakával je vizuálna stránka najmenším problémom nového Berserkra. Problémy so stupiditou chovania postáv, neschopnosti ich logického uvažovania a absencia akéhokoľvek náznaku príčiny a následku v deji sa ku koncu množia a stupňujú a vytvárajú neuveriteľný chaos. O nezraniteľnosti a schopnosti teleportácie postáv, monštier, dokonca armád ani nemá zmysel hovoriť. Najhoršie na tom je, že ani netuším či sa dá vôbec pripisovať vina práve anime a nie hlavne predlohe. Na pokračovanie sa však rozhodne pozriem, lebo Berserkrovým najsilnejším tromfom stále zostáva pútavé a nápadité univerzum s množstvom násilia.TOP 1 OP leta 2016. 12/12 – 45%(15.8.2016)