Ghosts

USA, 1997, 38 min

Stan Winston

Nicholas Pike

Marcus Manton

Úroveň Jacksonových klipov ani netreba komentovať, pretože dobre vieme, že si zakaždým udržujú nadštandard. Predsa však tomuto mysterióznemu muzikálu s jemnými hororovými a komediálnymi prvkami dlhujem ešte druhú šancu, pretože ho nedokážem úplne doceniť tak, ako si zaslúži. Stan Winston sa predviedol v najlepšom svetle a choreografie sú excelentné. Však čo sa dá čakať od Michaela? :)(26.7.2009)

Celkově parádní záležitost, ale bohužel na Jacksonově hudbě vůbec neulítávám a nikdy jsem neulítával. Takže proto nedávám plné hodnocení, ale co se týče choerografie tak ta nemá chybu, to samé oefektech které by se udržely i dnes, efekty kostlivce byly parádní. A celé to pěkně uběhlo, ale jak jsem řekl Jacksona moc nemusím. Ale rozhodně je to king of pop, což se nedá říct o tý břečce(víte o kom mluvím).(4.3.2012)

Takhle nějak bych si představoval ideální videoklip (pokud pominu, že to má skoro 40 minut:-)) Skvělá hudba doplněná prostinkým příběhem, zvláštní atmosférou a HLAVNĚ úžasnými triky! Na doladění dokonalosti triků a masek si rozhodně počkejte na závěrečné titulky, čeká vás jedno nemalé překvapení. Stále nejsem žádným velkým fanouškem Michaela Jacskona, ale čím dál tím víc ho poznávám, musím říct, že ten člověk má něco do sebe...(15.5.2009)

Snímok dostal označenie THRILLER 90. rokov. Nieje až tak drsný ako spimínaný videoklip, čo sa tíka výpravy a trikov, prekoná ho s prehľadom - ono ich aj delí takmer 15 rokov. Vedel by som si to kľudne predstaviť ako celovečerák, to čo sa tvorcom podarilo rozvinúť na ploche trištvrte hodiny, by nepochybne zafungovalo aj pri dlhometrážnom filme.(6.12.2010)

Ze všech těch extra dlouhých klipů, kterým Majkl zatvrzele říkal "krátké filmy", se mi Ghosts líbí nejvíc. Michael Jackson si k drtivé většině svých klipů vybíral spolupracovníky těch nejvyšších kvalit - prostě sobě rovné. K téhle práci přizval samotného Stana Winstona, který pracoval nejen na všech maskách, ale vzal do svých rukou taky režii. Jelikož Majkl většinou přinášel vlastní nápady a rád do všeho mluvil, existuje záběr z natáčení, kdy se na něj Stan Winston naoko zlobí se slovy: tak ksakru, kdo je tady šéf? Tvůrčí spolupráce takových dvou mistrů musela přinést přinejmenším zajímavý výsledek. Děj je sice prostinký, ale trochu z něj mrazí, když si člověk uvědomí, že vystihuje Majklovy pocity z přístupu společnosti ke své osobě...Hudba je ovšem úžasná, stejně jako pozoruhodné triky, a Majklův tanec působí v mnoha momentech skoro nadpozemsky. Že se Majkl při téhle práci bavil, svědčí fakt, že si sám zahrál 5 postav ...Sledovat bonusy, ve kterých je ukázáno, jak vše vznikalo, je stejně napínavé, jako filmík sám. Zajímavostí je, že Majkl zapojil do téhle práce snad všechny svoje tanečníky a choreografy, kteří s ním v té době pracovali na turné. Jo, ti měli ty svoje prachy teda tvrdě odpracované...(26.9.2012)

• - Film byl i na festivalu v Cannes. (Halloween9)

• - Michael Jackson hraje ve filmu pět rolí. Používá k tomu speciální make-up a měnění hlasu. (Halloween9)

• - Film vychází z povídky Stephena Kinga. (Halloween9)