Ghosts

USA, 1997, 38 min

Stan Winston

Nicholas Pike

Marcus Manton

film mého dětství já ted taneční filmy vubec nemusim ale tohle je vyjímka..na tohle jsem čučel furt! Michael Jackson ve svích nejlepších časech a písničkách. Ta kazeta na který jsem to měl už byla tak vohrána že ztoho vyletěla páska.. Jednou se na to podívám zase už jsem to neviděl dobrých 10 let ale bojím se že změním názor když ted taneční filmy nemusim...ale prostě je to snad ten nejlepsí taneční film!(5.7.2010)

Pohybova magie Michaela Jacksona spojena s trikovym umenim genialniho trikoveho specialisty Stana Winstona rozhodne neni nezajimavy napadem. Ten napad presel z rise pohadek (kde se vsak odehrava) do skutecne podoby a je jednim z nejlepsich Jacksonovych filmu. Pokud si libujete v Jacksonovych tanecnich kreacich a nevadi vam trocha krivych zubu a odlupujici se kuze, tak si rozhodne nebudete stezovat.(12.4.2007)

Milujem Jacksonov perfekcionizmus a zmysel pre detail. V spojitosti s majstrom Stanom Winstonom vytvorili zábavné dielko s množstvom digitálnych efektov, ktoré sú úžasné ešte aj dnes. Michael sa evidentne vyžíval v atmosfére a hororovosti snímku, a nebolo to vôbec na škodu. 4/5* "Did I scare you?"(19.2.2012)

I když ho nemusím, tak ho přece znám. Zná ho každý, jenže zbožňuje ho jen někdo. Mezi ty se neřadím, to ani náhodou. Jenže teď, na těch pár chvil musím změnit názor. Bylo to něco úžasného. 4* jen z toho důvodu, že je to tak krátké. Snesl bych i dvakrát tolik. Geniální triky, o pohybu Jacksona ani nemluvím. Prostě jsem si to vychutnal a vždy se rád podívám znovu.(9.8.2008)

• hippyman

vítězství formy nad obsahem. (tradičně) skvělá choreografie, jak je u majklových videí zvykem... znamenité masky a slušné triky, ale co tím vším chtěl autor říci? duchové mě nezaujali ani po hudební stránce, prostě to bylo takové nanicovaté transparentní půlhodinové samožerství. 40%(11.1.2011)

• - Film byl i na festivalu v Cannes. (Halloween9)

• - Film je zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejdelší videoklip. (Halloween9)

• - Film vychází z povídky Stephena Kinga. (Halloween9)