Ghosts

USA, 1997, 38 min

Stan Winston

Nicholas Pike

Marcus Manton

Úroveň Jacksonových klipov ani netreba komentovať, pretože dobre vieme, že si zakaždým udržujú nadštandard. Predsa však tomuto mysterióznemu muzikálu s jemnými hororovými a komediálnymi prvkami dlhujem ešte druhú šancu, pretože ho nedokážem úplne doceniť tak, ako si zaslúži. Stan Winston sa predviedol v najlepšom svetle a choreografie sú excelentné. Však čo sa dá čakať od Michaela? :)(26.7.2009)

Zde se naplno ukazuje Jacksonovo megalomanství a perfekcionismus, který dal vzniknout několika skvělým hudebním filmům a především na svou dobu revolučnímu a také příšerně drahému Ghosts. Lidé, kteří se přišli podívat na dům hrůzy a jeho majitele, aby zjistili, co se za tajuplnými zdmi vlastně skrývá + tančící příšery a kostlivci, to je právě to, co se mi vybaví, když se řekne Ghosts.(23.10.2015)

Na tento film, muzikál, videoklip nebo jak chcete, jsme vyhráli lístky do kina a možná to byl první film, na kterém jsem byl v kině, ale to se ještě musím zeptat mamky, jestli to je pravda. Bylo to s titulky, tak v té době mě to dělalo ještě trochu problémy, ale byl to báječný zážitek. Potom jsme to měli ještě na VHSce těsně za Slunce, seno... kdy bába na konci křičí na schodech a najednou začíná Ghosts, ten přechod je pro mě nezapomenutelný. :-) Masky i dnes mohou nahánět hrůzu a Jacksona v jiných "tělech" byste skoro nepoznali.(28.7.2012)

CITÁT - Je to divný patron. Takový sem nepatří........ Michael Jackson alias Duch - Řekl jsem vám, že tu nejsem sám ?......... To je má rodina. Podmanivý veselý příběh ze špetkou lidskosti převážené k dětské nevinnosti. Pěkná choreografie a masky. CITÁT - Ještě se nebojíte ?........ Písně Michaela Jacksona nemusím ,ale musím uznat, že má (měl) pěkné videoklipy. Každý, který jsem viděl byl prostě propracovanej. Ghost mezi ně rozhodně patří. CITÁT - Promiňte, je tohle strašidelné ?........ Na výrobě tohoto klipu spolupracoval i Stephen King.(8.5.2012)

Zámecký rocker Michael hraje nepěknou hru se středostavovskými Američany, až je postaví do role zkoprněle statických diváků svých tanečních kudrlinek, v nichž kreace porušují logiku nejen gravitace, ale i plynulého příběhu, a jsou sice technicky tanečně, hudebně i trikově zvládnutou, ale samoúčelnou hříčkou. Dlouhý kraťas s vlažnou pointou, nastavovaný klip bez dynamiky příběhu. Škoda tolika práce. MJ kontra Big Dad aneb Mí teenageři mi rozumějí. 2-3*(29.2.2012)

• - Film byl i na festivalu v Cannes. (Halloween9)

• - Film natočil přeborník v maskách Stan Winston. (Halloween9)

• - Michael Jackson hraje ve filmu pět rolí. Používá k tomu speciální make-up a měnění hlasu. (Halloween9)