Reklama

Reklama

Éra samurajů: Bitva o Japonsko

(seriál)
  • USA Age of Samurai: Battle for Japan
Dokumentární / Historický / Válečný
USA, 2021, 4 h 20 min (Minutáž: 43–44 min)

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Bouřlivé události a neustálé boje o moc ve feudálním Japonsku 16. století ožívají v dynamických rekonstrukcích bitev s komentářem odborníků. (Netflix)

Recenze (31)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky samurajů, historie a Japonské kultury povinnost!! Age of Samurai nám vypráví mohutný příběh o sjednocení Japonska v období Sengoku, na kterém se podíleli nejznámější Daimjóy Oda Nobunaga, Iejasu Tokugawa a Toyotomi Hideyoshi. Seriál má skvělou výpravu, naturalistické brutální akční scény, na fakt, že se jedná o polo dokumentární styl, tak tu stříká krve požehnaně, ale strhne i samotný příběh, kde dojde na klasické intriky, zrady a politikaření a to vše je podané v té nejvyšší kvalitě. Velmi mě to bavilo, líbilo se mi i vysvětlení několik důležitých Japonských pojmů, je to napínavé, dostatečně informativní a potěší i dostatek akce. Netflix jede! 8/10. ()

Teg 

všechny recenze uživatele

Jak už tu zaznělo, jedná se o vizuálně skvěle zpracovaný dokument, který je ale zcela poplatný nenáročnému divákovi, kterému od diplomovaných historiků stačí teatrální komentáře o tom, jak moc je brutální někomu useknout hlavu. To nejzajímavější zde vůbec nezazní a něco je naopak překrouceno tak, aby nebyl obrázek potoků krve nedej bože pokažen nějakým politikařením, nebo dalšími vlastnostmi hlavních aktérů... ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Japonská skutočná hra o tróny zo 16. storočia, kedy sa Japonsko zjednocovalo. Je spojené s krutosťou a vraždením o nič menej, ako to v tom istom čase fungovalo aj v Európe. Skôr ešte viac. Seriál je veľmi zaujímavo natočený s výkladom odborníkov a vierohodnými hranými scénami. Niektoré sú surovejšie, obzvlášť ma zamrazilo, keď si jeden vládca sám vylúpol a odrezal oko. Na prekutanie vlastných vnútorností mačetou či podrezanie vlastného hrdla, na to sme už u Japoncov akosi zvyknutí. Jedinou slabinou dokumentu je, že sa niektoré hrané zábery opakujú. ()

Tjaden 

všechny recenze uživatele

Přestože je historie (a zejména ta válečná) mým velkým koníčkem, do světa japonských samurajů a šógunů jsem nikdy zcela nepronikl. Proto jsem tento šestidílný dokument, v němž se střídá výklad japonských i západních historiků s naturalistickými výjevy z krvavých bitev, uvítal. Milovníci daného období na něm určitě najdou nedostatky, ale pro méně obeznámené diváky se může jednat o vhodný odrazový můstek k dalšímu studiu této tematiky. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Skvělý úvod do problematiky. Netflixácký dokument se soustředí na divácky atraktivní věci a nejde moc do hloubky. Přesto se v jistých místech zadrhává a nechává dej plynout aniž by se povrtal v širším kontextu. Úvod s Nobunagou, vrcholící v Králi démonů, byl jednoznačně nejlepší pasáží, pak už je těch rodů tolik, že by to vystačilo klasický seriál o šesti řadách. Krásné záběry na Fudži a slušně natočené historické rekonstrukce jsou super. Černobílé mluvící hlavy to chtělo ještě omezit. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama