Reklama

Reklama

Éra samurajů: Bitva o Japonsko

(seriál)
  • USA Age of Samurai: Battle for Japan
Dokumentární / Historický / Válečný
USA, 2021, 4 h 20 min (Minutáž: 43–44 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Bouřlivé události a neustálé boje o moc ve feudálním Japonsku 16. století ožívají v dynamických rekonstrukcích bitev s komentářem odborníků. (Netflix)

Recenze (28)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

vzhledem k zajímavosti látky tu byl velký potenciál,ale nakonec ho Age Of Samurai naplnilo tak z poloviny.Osobně mi úplně stoprocentně nesedl formát polohraného dokumentu,což ale je ten menší problém.Větší je ten,že ač nejsem expert na Japonskou historii,nabyl jsem dojmu,že se tu dost klouže po povrchu a hodně se zjednodušuje.Vzhledem ke stopáži a ambicím nebýt psychicky vyčerpávající "nalejvárnou" je to asi pochopitelné,ale bohužel finální dojem - minimálně ten můj - to nevylepšuje...60% ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Japonská skutočná hra o tróny zo 16. storočia, kedy sa Japonsko zjednocovalo. Je spojené s krutosťou a vraždením o nič menej, ako to v tom istom čase fungovalo aj v Európe. Skôr ešte viac. Seriál je veľmi zaujímavo natočený s výkladom odborníkov a vierohodnými hranými scénami. Niektoré sú surovejšie, obzvlášť ma zamrazilo, keď si jeden vládca sám vylúpol a odrezal oko. Na prekutanie vlastných vnútorností mačetou či podrezanie vlastného hrdla, na to sme už u Japoncov akosi zvyknutí. Jedinou slabinou dokumentu je, že sa niektoré hrané zábery opakujú. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neznámá historie Země vycházejícího slunce. Shlédl jsem všechny díly a hned od prvního jsem měl dojem, že v Japonsku probíhá celé dějiny nonstop občanská válka s občasnými kafobrejky. Začínám chápat jak je možné, že dnes ti k turismům milí a úslužní Japonci mají prarodiče, kteří před šedesáti lety mučili a vypalovali po Asii vesnice. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Skvělý úvod do problematiky. Netflixácký dokument se soustředí na divácky atraktivní věci a nejde moc do hloubky. Přesto se v jistých místech zadrhává a nechává dej plynout aniž by se povrtal v širším kontextu. Úvod s Nobunagou, vrcholící v Králi démonů, byl jednoznačně nejlepší pasáží, pak už je těch rodů tolik, že by to vystačilo klasický seriál o šesti řadách. Krásné záběry na Fudži a slušně natočené historické rekonstrukce jsou super. Černobílé mluvící hlavy to chtělo ještě omezit. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky samurajů, historie a Japonské kultury povinnost!! Age of Samurai nám vypráví mohutný příběh o sjednocení Japonska v období Sengoku, na kterém se podíleli nejznámější Daimjóy Oda Nobunaga, Iejasu Tokugawa a Toyotomi Hideyoshi. Seriál má skvělou výpravu, naturalistické brutální akční scény, na fakt, že se jedná o polo dokumentární styl, tak tu stříká krve požehnaně, ale strhne i samotný příběh, kde dojde na klasické intriky, zrady a politikaření a to vše je podané v té nejvyšší kvalitě. Velmi mě to bavilo, líbilo se mi i vysvětlení několik důležitých Japonských pojmů, je to napínavé, dostatečně informativní a potěší i dostatek akce. Netflix jede! 8/10. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama