Trojica nerozlučných kamarátok Phoebe (Elaine Wilkes), Vivia (Sherry Willis-Burch) a Jennifer (Joanna Johnson) sa rozhodla vstúpiť do sesterstva Sigma Alpha Pi. Ako malé zadosťučinenie za všetky príkoria páchané na nich staršími členkami sesterstva sa ich rozhodli trochu vystrašiť. Ich kanadský žartík zabral natoľko, že je Vivia, jeho autorka, požiadaná, aby ho zopakovala na prvo aprílovej maškaráde, kde by si dievčatá veľmi radi vystrelili z členov miestneho bratstva. Dejiskom večierka má byť opustený dom bratstva, ktorý sa stal pred dvomi desaťročiami dejiskom tragickej udalosti. Nie všetci sú z tohto rozhodnutia nadšení. Čoskoro sa ukáže, že ich obavy boli úplne oprávnené. (beso74)

Campbell

Fruet je u mě naprosto průměrný režisér, a režie seriálů mu jdou podle mě o něco lépe, jeho díly z Poltergaista jsou nejlepší. Bohužel jeho celovečerní filmy jsou celkově nuda a většina hodnocení mi přijde přehananá. Jeho další film Killer party je opět průměr, ale tentokrát jsem to čekal. Je to sem tam zábavná kravinka která má solidní atmosféru a dobré masky. Není to nic co by někdo potřeboval vidět, ale jako noční béčko před spaním to ujde. ()

beso74

Pomerne atypický kanadský slasher s pohnutou históriou vzniku (o ktorom ťažko písať tak, aby som príliš nevyrábal spoilery). Natáčanie síce začalo na sklonku siedmej dekády minulého storočia, dokončený bol však až v roku 1984 a do distribúcie dorazil o 2 roky neskôr. Medzitým si ešte pod tlakom konkurencie (April Fools Day) zmenil názov z The April Fools na KP. Prvým prekvapením je samotný úvod, do úvodných titulkov si divák stihne dvakrát zmeniť pohľad na film. Potom nasleduje tak trochu niečo v štýle Porky´s či Animal House, aby to po 70 minútach zaradilo vyšší rýchlostný stupeň a prehodilo z ľahko komediálnych vôd na čisto hororové teritórium. A tu nastanú ďalšie dve slasherové anomálie. Najprv sa (takmer) nečakane prepne subžáner a následne dekanonizuje jedna z najzákladnejších slasherových dogiem. Samotné spracovanie je tiež vcelku netradičné, vraždy sa odohrávajú v zhustenom slede, zväčša mimo záber, poprípade je ukázané maximálne to, čo sa deje nad obeťou, gore takmer neexistuje a najdivnejšie na tom všetkom je zistenie, že mi to vonkoncom nevadilo. Aj keď miestami film vyzerá ako zhluk náhodných scén, nelogickosť niektorých častí (napr. kto vlastne zabil starú pani?) sa dá s pritiahnutými vlasmi vysvetliť záverečným zvratom. Čo sa týka obsadenia, chémia medzi triom hlavných predstaviteliek funguje takmer na jednotku, horšie je to so zvyškom sesterstva a mužským osadenstvom. Bonusom je tu malá úloha Paula Bartela ako slizkého profesora. Prečo tento film vidieť? Nuž, záverečných 10-12 minút je balzamom na dušu hororového diváka ()

helljahve

William Fruet nakrútil v 80. rokoch zopár výborných filmov, napr. survival Trapped, exploiťák Death Weekend...a niekoľko slabších filmov ako Spasms, alebo Inseminátor. Killer party buhužiaľ patrí do tej 2. kategórie. Film je klasická 80-tka, hodinu sa nič nedeje, len plno zbytočných kecov. Posledná pol hodina je už slušný démonický masaker, no kvality filmu to už nezdvihne. Škoda, pri úvodnom rockovom videoklipe som čakal poriadnu pecku. Takto, len slabší priemer. ()

Gorehound

V rámci pozdných 80s slasherov s parádnym haunted house twistom musím dať maximum. Totižto ono si ten film dáva dosť načas, jeden prank a falošný scare strieda druhý, ale všetko je to podané tak zábavne a s chuťou, starostlivo natočené, so zopár naozaj vychutnávkovymi scénami, že sa na to nedá hnevať. Bodycount sa začne až po väčšej časti filmu, a nie je najviac gory, ani najväčší, ale vynahradzuje to ten spomínaný nadprirodzený twist a podarený záver. Nehovoriac o tom, že sa po celý čas bavíte, ústredná trojíca dievčat je "beyond cute" a ten film je tak US 80s, že to už viac nejde. Balzám, keeper. ()

darkrobyk

Hodně nevyvážená osmdesátková záležitost. Začátek na temném hřbitově s mlhou, pohřeb, scéna s rakví a střih - dvojice v autě sleduje film. Do toho začne hrát rocková skupina White Sister a posléze zjistíte, že jste se dívali na film ve filmu, který je příjemným videoklipem, avšak teď už se jede naostro. Navnadění veliké, jenže po něm následuje teenegerovská ptákovina o dívčích školních klubech, kdy horor pouze lehce vystrčí malý drápek. Zábavné osvěžení přinesou jen děvečky na zahradě pronásledované včelami a gilotina ve sklepě. Pak přijde párty v duchu dobových hororů a vcelku potěší. Gore není oslnivé, mrtvol je však halda. Nemluvě o tom, že do masakru se zapojí i hlubinný potápěč! Klasická hudba 80. let, z níž nejvíce zaujme Laura Braniganová. ()

• Ve filmu zazní hity jako „Give It Up“ (1983) od KC & The Sunshine Band, „April You're No Fool“ (1986) od White Sister, nebo „The Lucky One“ (1984) od Laury Branigan. (Enemy No. 1)
  • Keď sa Sherry Willis-Burch uchádzala o úlohu dievčiny menom Viva, išlo o malú úlohu, táto postava mala zomrieť ako prvá. Keď kasting vyhrala, na svoje prekvapenie zistila, že jej postava dostala vo filme oveľa viac priestoru. (beso74)