poster

Sailor Moon (TV seriál)

 • Japonsko

  美少女戦士セーラームーン

Animovaný / Akční / Komedie / Romantický

Kanada / Japonsko, 1995, 192x25 min

 • Honza__St.
  ****

  Dívčí verze Strážců vesmíru (koneckonců sama autorka přiznala inspiraci Super Sentai - japonskou předlohou PR). Samozřejmě už jen proto, že je to hlavně pro holky, nelze čekat přehlídku kopanců a zásahů od siloluku, a o to víc je tam omáčky - někdy humorné, někdy na můj vkus až moc romantické. Sám se divím, že ve své době po seriálu nesáhl ani Mathé, ani Železný, ani začínající Premiéra/Prima a dokonce ani Supermax, ale myslím, že i pro nás je toto dílko trochu horký brambor. Je tam trochu víc erotiky, než je na seriál pro děti zdrávo (žádný Základní instinkt, ale do Kačeřích příběhů by to rozhodně neprošlo), 14-leté holky randí s borci minimálně vysokoškolského věku, v pár případech zde máme dokonce i homosexuální vztahy, což v seriálech pro děti opravdu nemá co dělat, a v neposlední řadě závěr 1. série - krásná pozvánka pro dětičky k psychologovi. Nemluvě o tom, že ve své době snad nikde mimo Japonsko nebyl seriál až takový velehit, plně ho proslavila až Anime-mánie, kterou rozjeli Pokémoni. A samozřejmě po první sérii to s kvalitou šlo postupně dolů (s částečnou výjimkou třetí - ovšem spíš kvůli postavám, než příběhu) - místní obdoba Scrappy-Doo a kolem ní se točící zápletka, výplňové díly posouvající se od "Sentai" někam mezi Beverly Hills 90210 a sitcomy, předposlední série už téměř rezignovala na napětí a akci, a z té poslední se ve snaze opět přitvrdit stal pořádný guláš (ne tak šílený jako v komiksové předloze, ale i tak). Bez diskuze jde ale o jeden z opravdu lepších japonských kresleňáků, který rozhodně stojí za podívání. P.S: Všiml jsem si, že seriál je tu uveden dvakrát. Chtělo by to obě témata spojit do jednoho, koneckonců různé jazykové verze z toho nedělají úplně jiné dílo.(25.12.2019)

 • Kicune
  *****

  Dnes již legendární anime žánru „mahou shojo“ (magical girl) podle mangy Naoko Takeuchi. Schéma je jednoduché – hrdinky se transformují do válečnic s nadpřirozenými schopnostmi a bojují proti zlu. Každý díl série krom pár prvních a posledních dílů má vlastně stejnou strukturu – objeví se nový démon, zabije se démon. Pomineme li však magický prvek, jedná se celkem o obyčejně neobyčejné slice of life anime. Jednoduchost, hravost, komediální prvky, romantika a nadpřirozeno ovšem tvoří geniální zábavu (určenou nejspíš víc holkám). Pro mě velký kus dětství a dodnes srdcovka.(1.7.2013)

 • Eridan
  *****

  Vetsina dilu si je az moc podobna, ale tento serial ma dve veci na ktere nikdy nezapomenu 1) Hudba! Genialni jednoducha japonska [nesrozumitelna]. Muzu poslouchat cely den jednu pisnicku a neomrzi se mi 2) Uplne posledni dil. Kazdy kdo videl aspon par predchozich dilu po tom poslednim utira slzy. Ma obrovskou silu(13.5.2010)

 • adamulefa
  ***

  Meh. Miestami vtipné, miestami hrozná nuda. Ale keďže je to jeden zo seriálov, ktorý ma naučil po nemecky + za nostalgiu, pekné baby a tie nekonečné transformácie nemôžem dať menej ako 3*. Už vtedy mi však hlavné postavy pripadali buď otravné alebo nudné. Obľúbil som si ale tú mačku. Veď viete, tú s mesiačikom na čele... Tá bola v pohode! Nemecké intro s tou chytľavou pesničkou mi ostane bezpochyby zafixované v gebuli ešte niekoľko rokov. Samozrejme nemôžem nespomenúť tiež animáciu a celkové spracovanie, ktorá bolo v tej dobe jednoducho neopísateľné a ako nič čo som predtým videl, a preto úplne chápem vyššie hodnotenia spoluužívateľov, ktorý Sailor Moon sledovali na ORF zároveň so mnou. Musím sa však spýtať prečo som to už asi tak 10 rokov nikde nevidel? Je podľa mňa škoda, že tento celkovo populárny seriál úplne vytratil. z nostalgie by som si zkukol aspoň zotri diely... "In Namen des Mondes... :)"(11.4.2012)

 • Deschain
  ****

  Presvedčili ma, nech sa pridám do skupinového cosplaya Sailor Moon. Tak som si to pustila, prvý diel som skoro nedopozerala, lebo ma šlo poraziť z Usagi, ktorá mi v prvých epizódach neskutočne liezla na nervy (vidieť to ako deco, tak som pravdepodobne spokojná so všetkým). Pozerala som ale ďalej, obľúbila som si tie slečny v proklatě krátkych sukniach a najmä môjho vyvoleného Tuxedo Kamen-a. Takže som nakoniec cosplayovala chlapa. No, nemôžem za to, že má najlepšie oblečko. Kvalita je kolísavá, niektoré série a "zápletky" ma bavili viac a iné menej. Ale na záver mi bolo ľúto, že to už skončí, lebo takéto sladkosti mám rada. 26.1.2014-12.3. (prvá séria) / 12.3.-24.3. (druhá séria, R) / 24.3. – 20.4. (tretia séria, S) / 24.4. – 28.8. (štvrtá séria, Super S) / 29.8.2014 – 11.1.2015 (piata séria, Sailor Stars)(17.1.2015)

 • - Seriál vznikl podle stejnojmenné mangy Naoka Takeuchiho. (Kicune)