V Itálii 50. let sní vášnivý volnomyšlenkář o lásce, spravedlnosti a lepším životě. Všechno ale ohrozí zakázaný vztah. Podle skutečných událostí. (Netflix)

mira007

Italská vesnice padesátých let jako jeviště dramatických událostí v ospalém tempu. Nemůžu tomu upřít příjemný vizuál venkova s podmanivou letní atmosférou, ale táhne se to jako smrad a na to, že se tam děly dramatické až drastické věci jako uříznutí penisu, tak to se mnou nic nedělalo . Teda krom nudy. ()

Arsenal83

Film je presne o tom, že na zakázané ovocie nesiahaj a drž sa svojej línie, minimálne tej spoločenskej. V tých časoch to asi nebolo na talianskom vidieku med lízať – z jednej strany všetko ovláda mafia (to film neukazuje), z druhej statkári a ľud maká ako poddaný. Opálené ženy a krásne prostredie boli okrasou filmu, avšak po 45 minútach sa celkom sľubne sa rozvíjajúci film zasekne v smútku, pátose a nemožnosti prelomiť svoj osud. Filmu treba odpustiť afektované herectvo, ktoré je však u južných krajinách v podstate prirodzené. ()

italka63

Všechno fajn, vizuál italské vesnice, kde žijete v starořímských ruinách, jsou padesátá léta a v potu tváře dřete na poli a skáčete kolem olivovníků. A vždycky se najde zamilovaný, ženatý rebel a začíná téct krev. Skvělá atmosféra tohoto dramatu, jen ten úplný konec mi neseděl, škoda. ()

PP66

Líbilo se mi, jak je to echt italský - vášnivý i tragický - s pěknými exteriery, prostě dobovka, jak má být... za 3,5 minimálně ()

Aljak

Zdĺhavá talianska melodráma, pri ktorej som mal pocit, ako keby trvala aspoň 3 hodiny. Romanticko-tragický dej mi dosť pripomínal Shakespearove klasické schémy. Tempo bolo naozaj pomalé, temperamentné postavy boli viac než len impulzívne, a zápletka v podstate jednoduchá (miestami by som dokonca povedal, že telenovelová). Subjektívne, nebol to zrovna môj šálok cappuccina, ale aspoň tie nádherné rustikálne scenérie mi to pomalé melodramtické tempo celkom spríjemňovali. ()

DavidS.

Papírově antická tragédie v kulisách pitoreskní vesničky...Ale v reálu je osud místního kance, lojzy a proletáře zcela bez náboje... ()

solisoli

Talianska dráma z vidieckeho prostredia 50-rokov v klasickom scenári o romantike, vykorisťovaní, chudobe, nevere a pomste. Príbeh inšpirovaný skutočnosťou ponúka scenár o Cicciovi, ktorému vonia každá sukňa. Je akousi ikonou zaostalej dediny, až mu to prerastá cez hlavu, čo ho nakoniec stojí život, potupným spôsobom. Na pohrebe Ciccia sa objaví, brat António, ktorý svojim konaním mení pomery v dedine. Slušná výprava, s dobrým Castingom, čo predurčuje, dobré herecké výkony. ponúka viac menej komótny dej, kde chybuje pravý taliansky temperament, akými taliani sú. Pozerať sa na to dalo, tak za tri a pol hviezdy, smerom hore za príťažlivú Gaiau Bermani Amaralovú. ()