Firma ROBGEN INDUSTRIES měla po několika letech výzkumu uvést na trh vylepšený typ androida, specializovaného na ochranu osob. Ale hned po první prezentaci došlo k tragédii. Zkušební kyborg J269 (Olivier Gruner) podle naprogramování sice přesně zasáhl při pokusu o znásilnění Nory (Daphne Ashbrook), ale nešťastnou náhodou útočníka zabil. Prezident společnosti a zároveň tvůrce kyborga Goddard Marx (John Glover) se snaží za každou cenu případ ututlat. (šubelinka)

Wacoslav1

Není to určitě nijak extra originální ani inovativní akční béčko z poloviny devadesátých let, ale dá se v pohodě zkouknout. Ten koncept sice vpravdě nepřichází s ničím novým, ale v rámci možností docela funguje a co se týče výtek některých uživatelů zde v jejich komentářích, že film je po celou dobu tak tmavý, že v něm není moc vidět, tak mě to zase až tak extrémní nepřišlo. Souboje jsou celkem přehledný a dá se v nich dobře rozpoznat co zrovna ten který aktér právě dělá. Přestřelky jsou průměrný, ale určitě nijak nepohoršující a co je nejdůležitější mám v tomhle filmu hned dva svoje herecký oblíbence té doby. Jednak je to Olivier Gruner v roli automatica který celkem bez problému zvládá zahrát strojově přesnou mašinu na zabíjení bez větších emocí, ale především z rozmanitými bojovými schopnostmi. No a pak je tady ještě Jeff Kober ve své naprosto typické a na míru ušité roli zábavného přehrávajícího záporáka. Výsledek jak už jsem zmínil není nikterak objevnej, ale pokud máte rádi klasickej souboj jeden proti všem v uzavřených prostorách jednoho baráku navrch ještě z nějakými těmi hi tech vychytávkami, tak vás tenhle filmík rozhodně nijak nepohorší a nezklame.60% ()

Lateef

Akčním létům mého života Grunerovy bojovky jaksi unikly, tak je musím nakoukávat až teď. Věřím, že tohle by se mi v 15-ti asi dost líbilo aneb jeden z mnoha snímků konfrontující umělou inteligenci s tou lidskou. Gruner film v pohodě utáhnul, probíhá nějaká střelba, pár výbuchů a několik osobních soubojů, v nichž Olivier preferuje aikido a kickbox, avšak celé je to utopené v absolutní tmě, neboť film se odehrává ve zhasnuté budově. 80 minut docela uteklo a já jdu na Savate, kde doufám alespoň občas problikne světlo. ()

sniper18

Je to nadpriemerný akčný sci-fi film s Olivierom Grunerom. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v časoch blízkej budúcnosti, kedy sú androidi už bežnou súčasťou spoločnosti a slúžia na ochranu osôb, ale deň pred dôležitou tlačovkou významnej firmy, ktorá ich vyrába jeden android chce ochrániť pracovníčku firmy pred znásilnením a náhodou útočníka zabije. Ale prezident spoločnosti si takúto reklamu nemôže dovoliť a tak pošle skupinu žoldnierov, ktorá má androida aj pracovníčku zabiť, no android má výnimočné bojové schopnosti a chce ženu chrániť. Spracovanie mohlo byť aj lepšie, ale ani takto nie je zlé. Prakticky celý film sa odohráva v jednej budove a funguje na princípe akčných filmov na uzavretom priestore, takže jeden akčne schopný hrdina a žena, ktorú chráni sa snažia prežiť a hľadajú cestu preč z uzavretej budovy, ktorá je plná žoldnierov. Tento princíp mám rád a celkom dobrý je aj tu, ale len predsa je tu niekoľko slabších miest, viacero prvkov pôsobí pomerne hlúpo a mimo akcie filmu až na jeden nečakaný zvrat chýba dynamika. Aj takto sa na to bez väčších problémov pozerá, ale dalo sa z toho vyťažiť aj omnoho viac. A čo je pre mňa úplne nepochopiteľné, celá budova má dosť slabé osvetlenie a tak toho často nie je moc vidno. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom dobrá. Jej hlavnou nevýhodou je slabšia prehľadnosť, za čo ale môže to spomínané osvetlenie budovy, ale súbojov je dostatok, Gruner sa vie ohýbať, síce zo začiatku protivníkov iba porazí a nechá tak, ale časom ich už našťastie začne aj likvidovať, len škoda, že tie ručné likvidácie sú slabšie natočené. A okrem toho sa tu aj často strieľa síce v dobre pozerateľných, ale obsahovo aj vizuálne nenápaditých prestrelkách. Herecké obsadenie nie je najhoršie, Olivier Gruner v hlavnej úlohe je na tom dobre, androida zahral dôveryhodne po všetkých stránkach a ani s akciou nemá problém, nesklame ani jeho pomocníčka a záporáci až na šialeného šéfa známeho z mnohých televíznych seriálov plnia funkciu bezmenných pomerne ľahko likvidovateľných protivníkov. Ale zaujalo ma, že pôsobia dojmom vojakov z Votrelcov, či už zbraňami, spôsobom pohybu a rôznymi pomôckami. Réžia a technická stránka sú skôr sklamaním, ale dajú sa zniesť. Automatic je omnoho béčkovejšia verzia Smrtonosnej pasce, Votrelcov a Univerzálneho vojaka, ale pozerá sa na to dobre a ani akcia nesklame. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 59%. ()

SeBig

Tma jak v prdeli, ale jako akční béčko je to celkem dobré. Opět styl Smrtonosná past (celý film v jednom mrakodrapu). ()

5150

Vcelku solidní akční sci-fi, u kterého potěší hodně akce, speciálních efektů a neokoukaný bijec Olivier Gruner v hlavní roli. Mínusem je naopak ryze béčkový scénář a fakt, že se prakticky celý film odehrává v šeru nebo ve tmě. ()

Lacike

Akčné sci-fi so zaujímavým príbehom o bojovom robotovi s telom Grunera, ktorý sa vymkne kontrole a začne konať dobro a chrániť peknú babenku pred zlými záporákmi. Okrem sympaťáka Grunera zaujme ešte psychopatický zabiják Kober. Mohlo to byť celkom dobré béčko, keby sa všetky akčné scény neodohrávali v totálnej tme a ja som v nich videl jedno veľké hovno. 3/10. ()

majo25

Akčné scifi béčko ako vyšité. Aj keď sa odohráva iba behom jednej noci, má slušné tempo, vhodného akčného hrdinu a obstojnú zápletku. Vytknúť by sa mu dali slabší záporáci a fakt, že takmer celý film sa odohráva v tme. Asi sa autori báli "rozsietiť". ()

Slimak

Musím říct že se mi to líbilo a velice rád bych to viděl znovu.Slušně akční a morbidní film o androidech udržel mojí pozornost až do brzkých raních hodin kdy končil... ()

MickeyStuma

Nemohu si pomoc, ale začátek příběhu mi silně připomíná český snímek 'Babičky dobíjejte přesně'. Android do domácnosti. Jelikož se jedná o americkou tvorbu, v tomto případě na ochranu. Jak jinak. Šablona však udává zcela předpokládaný směr. Android poruší zákon robotiky a zabije člověka. Je fuk, jestli omylem, nebo ne. Prostě vznikl problém a je třeba ho řešit. Aby byla zvýrazněna temná atmosféra, celou dobu se vše odehrává ve zhasnuté budově. No, nevím jestli se zrovna tohle povedlo. Spíše to vypadalo omšele a uměle. S akčními scénami se nepřehánělo, což je velké plus. Příběh měl alespoň šanci se plynule odvíjet. Byť se jedná o levný videosnímek, což je hodně vidět, nedopadl zase až tak zle. S androida doslova zářilo lidumilství, zato šéf firmy, byl pěkný šílenec. Trochu klišé, ale nevadí, někdo hrdina být musel. ()

moriero

Čišela z toho béčkovost jak sviňa. Jak scénářem tak provedením. Ale nějak u mě převládaly příjemné pocity. A to je u filmu hlavní. Asi jsem byl nějak na ten snímek naladěný. Hodně tomu pomohl pro mě moc neznámý Gruner. Asi kdybych byl 15-letá puberťačka, tak mám jeho plakát z Bravíčka nalepený na zdi. Vytkl bych snad jen všudypřítomnou tmu (musel jsem se pak podívat na Googl, jak ti herci vlastně vypadali) a někdy násilný přechod z robotího chladu do vřelých citových výlevů. Ale jak říkám, Grunerovy psí oči a šokující áčková pointa na konci vše zachránily. ()

cartyci

Film ma nenadchol ani nejak špeciálne nezaujal iba jak by námetom.Aj preto dávam hodnotenie aké je, lebo na tú dobu a samozrejme aj porovnávam s inými filmami, tak to hodnotím film celkovo obstojne. ()