Kletba kočičích lidí

Masky:

Mel Berns

Kostýmy:

Edward Stevenson

Neviem či to bolo v rámci rozpočtu, alebo len prázdnym štúdiovým plánom, alebo čo sa týka komerčným využitím námetu, ale ono to proste akosi nefunguje. Nieje to ani horor ( vonkoncom nie ), fantasy skôr na pol udice. Ide o rodinnú drámu, ktorú si vysnili samotní tvorcovia, aby niečo vybúchali z námetu, ktorého pôvod je tu celkom stratený.(6.7.2018)

Srovnávat tenhle film s původním se rozhodně nedá. Oba filmy jsou naprosto odlišné a ani autor se o to nějak nepokoušel. Samozřejmě, že šlo i o marketingový tah, jak si získat diváky především pak obsazením stejných herců, ale Kletba kočičích lidí se už od začátku vydala zcela jiným směrem než jeho předchůdce, takže mu to nemůžeme mít za zlé. Svým způsobem jde o jakýsi pokusit natočit něco jako romantickou duchařinu, ale moc hororových či strašidelných prvků zde k vidění rozhodně není. Musím však tvůrce pochválit za pěkné zpracování prostředí, docela pěkné stylové prostředí domu i hudební doprovod. Bohužel v konečné fázi nejde o nic víc než průměrný film, který se bezesporu nemůže líbit každému. Může za to i přemíra nudných pasáží, kterých je tu opravdu hojný počet. 5/10(19.7.2010)

Tak tedy za tři hvězdy - ale fakt o fous. A to proto, že se mi ten dětskej vánoční film s postavami, co se shodou okolností objevily v Kočičích lidech, docela líbil. Ano, s hororem to nemá absolutně nic společného, s Kočičími lidmi taky ani náhodou ne. Naštěstí je to hezkej vánoční film ve starým studiovým střihu, což já (nebo alespoň ta moje neúchylná a lidská část) mám i celkem rád. Ale teda doporučuju si zacpat uši. Zvlášť pokud jako já uvidíte dabovanou verzi. Nejen že dialogy jsou slaboučké a pitomé, ale poslouchat echt výrazný hlasy jinak slušných dabérů, co se k postavám vůbec nehodí, mi činilo hodně velkej problém.(17.1.2014)

• Lima

Jak je vidno, všechno, na co šáhl Val Lewton, nebylo vždycky pozoruhodné. Tohle je jenom parazit na skvělém prequelu. Hrdě to nosí v titulu jméno Kočičích lidí, ale o ně tam vůbec nejde, ani se tam nezmiňují, v titulu jsou pouze proto, aby se film lépe prodal. Návaznost to má jenom v hlavních postavách, ale děj jakoby vůbec nereflektoval předchozí dění, i prostředí je úplně jiné. Sice se to občas hezky dívá (působivé vyprávění staré dámy, krásné kamerové záběry zasněžené krajiny, vzniklé v ateliéru), ale jinak to, na rozdíl od prequelu, postrádá atmosféru a kamerové hrátky se světlem a stíny. Plus ta malá holčina - hraje tak strojeně a nepřirozeně, že to úplně ruinuje filmový zážitek.(13.12.2018)

• kaylin

V pokračování hororové klasiky „Kočičí lidé“ se nepodařilo vytvořit podobně skvělou atmosféru jako v původním filmu. Snímek „Kletba kočičích lidí“ je tak odsouzen do kategorie pokračování, jež neměly moc valný smysl, protože se chtěly prostě jen svézt na úspěchu prvního filmu. Samy ale propadají a ani se nepřibližují kvalitě prvního filmu. Což je škoda, protože „Kočičí lidé“ měli dobrou atmosféru.(13.2.2019)