Reklama

Reklama

Kletba kočičích lidí

  • USA The Curse of the Cat People (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ve volném pokračování klasického hororu KOČIČÍ LIDÉ pokračují osudy několika postav, stižených podivnou kletbou. Šestiletá Amy Reed je dcerou Olivera Reeda a jeho druhé ženy Alice. Amy má velkou představivost a někdy není schopná rozlišit fantazii od skutečnosti. Protože nemá žádné opravdové přátele, vytvoří si kamarádku ve svých představách. Otce to patřičně vyděsí, neboť dívčinou přítelkyní je jeho předčasně zemřelá první manželka Irena, která se za svého života měnila v dravou kočkovitou šelmu... (HareS)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

hladass 

všechny recenze uživatele

Za mě osobně docela zklamání, které nemá s výborným prvním dílem, teda kromě hlavních postav, vůbec nic společného a hlavně se ani nejedná o horor, ale spíše pohádku o malé holčičce a její neviditelné přítelkyni... Na to, že má film necelých 70 minut, jsem se až moc nudil a to je hodně smutný příběh... Naprosto zbytečný sequel... ()

oLí 

všechny recenze uživatele

Moc rád bych dal 3*, protože jsem celý film sledoval se zájmem, malá holčička byla vynikajicí a stopáž střízlivá, jenomže děj je tu hodně slaboučkej a vlastně se to skoro vůbec "nerozjede". Ta dětská fantazie, Amyin svět - dobrý, ale celá zápletka jakožto pokračování Cat People mě trocha zklamala. Takže jen, byť silný, 2* - 5/10. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Jak je vidno, všechno, na co šáhl Val Lewton, nebylo vždycky pozoruhodné. Tohle je jenom parazit na skvělém prequelu. Hrdě to nosí v titulu jméno Kočičích lidí, ale o ně tam vůbec nejde, ani se tam nezmiňují, v titulu jsou pouze proto, aby se film lépe prodal. Návaznost to má jenom v hlavních postavách, ale děj jakoby vůbec nereflektoval předchozí dění, i prostředí je úplně jiné. Sice se to občas hezky dívá (působivé vyprávění staré dámy, krásné kamerové záběry zasněžené krajiny, vzniklé v ateliéru), ale jinak to, na rozdíl od prequelu, postrádá atmosféru a kamerové hrátky se světlem a stíny. Plus ta malá holčina - hraje tak strojeně a nepřirozeně, že to úplně ruinuje filmový zážitek. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

V pokračování hororové klasiky „Kočičí lidé“ se nepodařilo vytvořit podobně skvělou atmosféru jako v původním filmu. Snímek „Kletba kočičích lidí“ je tak odsouzen do kategorie pokračování, jež neměly moc valný smysl, protože se chtěly prostě jen svézt na úspěchu prvního filmu. Samy ale propadají a ani se nepřibližují kvalitě prvního filmu. Což je škoda, protože „Kočičí lidé“ měli dobrou atmosféru. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Kletba kočičích lidí" je pokračovaním úspešného snímku "Kočičí lidé", ktorý bol natočený v roku 1942. Tento pôvodný film som žiaľ ešte nemal možnosť vidieť, takže predchádzajúce osudy postáv mi neboli známe. Napriek tomu ma to celkom zaujalo. Ani nie tak príbehom, ten je na dnešnú dobu hodne naivný a pre súčastného, mladého horrorového diváka málo desivý. Potešil ma najmä starosvetský spôsob akým je tento soft horror natočený. Archaické štúdiové kulisy, umelý sneh, stará herecká škola, nahlúple dialógy a krásna Simone Simonová v úlohe ducha zosnulej Ireny. *** ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Původní rozpočet činil 147 tisíc amerických dolarů, ale kvůli průtahům v natáčení byla tato částka navýšena na 212 tisíc. (fiLLthe3DD)
  • Režisér Gunther von Fritsch byl vyhozen poté, co si vedení studia povšimlo jeho pomalého tempa natáčení – na jeho místo byl dosazen Robert Wise. (fiLLthe3DD)
  • Producent Val Lewton chtěl film nazvat „Amy and Her Friend“. Vedení studia RKO však zvolilo název The Curse of the Cat People – důvodem bylo paratizovat na úspěchu Kočičích lidí (1942), s nimiž má tento počin (vyjma několika herců) společného naprosté minimum. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama