Reklama

Reklama

Kletba kočičích lidí

  • USA The Curse of the Cat People
Trailer

Obsahy(1)

Ve volném pokračování klasického hororu KOČIČÍ LIDÉ pokračují osudy několika postav, stižených podivnou kletbou. Šestiletá Amy Reed je dcerou Olivera Reeda a jeho druhé ženy Alice. Amy má velkou představivost a někdy není schopná rozlišit fantazii od skutečnosti. Protože nemá žádné opravdové přátele, vytvoří si kamarádku ve svých představách. Otce to patřičně vyděsí, neboť dívčinou přítelkyní je jeho předčasně zemřelá první manželka Irena, která se za svého života měnila v dravou kočkovitou šelmu... (HareS)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Tak tedy za tři hvězdy - ale fakt o fous. A to proto, že se mi ten dětskej vánoční film s postavami, co se shodou okolností objevily v Kočičích lidech, docela líbil. Ano, s hororem to nemá absolutně nic společného, s Kočičími lidmi taky ani náhodou ne. Naštěstí je to hezkej vánoční film ve starým studiovým střihu, což já (nebo alespoň ta moje neúchylná a lidská část) mám i celkem rád. Ale teda doporučuju si zacpat uši. Zvlášť pokud jako já uvidíte dabovanou verzi. Nejen že dialogy jsou slaboučké a pitomé, ale poslouchat echt výrazný hlasy jinak slušných dabérů, co se k postavám vůbec nehodí, mi činilo hodně velkej problém. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Řemeslně solidní, ale jinak nepochopitelný sequel, který vyloženě parazituje na skvělém originálu. Ač se tam tři hlavní hrdinové jedničky objeví, jde o úplně jiný příběh (dítě a jeho neviditelný přítel), nemající s Cat People vlastně nic společného (žádná proměna ve vraždící kočku se nekoná). ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Jak je vidno, všechno, na co šáhl Val Lewton, nebylo vždycky pozoruhodné. Tohle je jenom parazit na skvělém prequelu. Hrdě to nosí v titulu jméno Kočičích lidí, ale o ně tam vůbec nejde, ani se tam nezmiňují, v titulu jsou pouze proto, aby se film lépe prodal. Návaznost to má jenom v hlavních postavách, ale děj jakoby vůbec nereflektoval předchozí dění, i prostředí je úplně jiné. Sice se to občas hezky dívá (působivé vyprávění staré dámy, krásné kamerové záběry zasněžené krajiny, vzniklé v ateliéru), ale jinak to, na rozdíl od prequelu, postrádá atmosféru a kamerové hrátky se světlem a stíny. Plus ta malá holčina - hraje tak strojeně a nepřirozeně, že to úplně ruinuje filmový zážitek. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Kletba kočičích lidí" je pokračovaním úspešného snímku "Kočičí lidé", ktorý bol natočený v roku 1942. Tento pôvodný film som žiaľ ešte nemal možnosť vidieť, takže predchádzajúce osudy postáv mi neboli známe. Napriek tomu ma to celkom zaujalo. Ani nie tak príbehom, ten je na dnešnú dobu hodne naivný a pre súčastného, mladého horrorového diváka málo desivý. Potešil ma najmä starosvetský spôsob akým je tento soft horror natočený. Archaické štúdiové kulisy, umelý sneh, stará herecká škola, nahlúple dialógy a krásna Simone Simonová v úlohe ducha zosnulej Ireny. *** ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Za mě osobně docela zklamání, které nemá s výborným prvním dílem, teda kromě hlavních postav, vůbec nic společného a hlavně se ani nejedná o horor, ale spíše pohádku o malé holčičce a její neviditelné přítelkyni... Na to, že má film necelých 70 minut, jsem se až moc nudil a to je hodně smutný příběh... Naprosto zbytečný sequel... ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama