Karen se pokouší vytlačit novou rodinu, která se přistěhovala do sousedství, ale oni neustoupí bez boje... Fiktivní příběh sleduje rasistickou bělošku Karen Drexlerovou (Taryn Manning), která si dala za svůj osobní úkol vystěhovat afroamerickou rodinu ze sousedství. Komunitní aktivista Malik (Cory Hardrict) a jeho žena Imani (Jasmine Burke) se právě přestěhovali na předměstí Atlanty. Jejich sousedka Karen se zpočátku jeví jako milá, přátelská a až přehnaně ochotná. Za tím vším se však skrývá rasová nenávist a touha zbavit se nechtěných sousedů jakýmkoli způsobem. Postupem času mladý pár zjistí, co je zač a že je nebezpečná. Nemíní se ale vzdát a ustoupit bez boje. (JOJ Cinema)

Zavi

Myslím, že hodnotiť tento film je ťažká úloha. Ani ten film človek nemôže brať nijak vážne...kedže ide o Karen...ako vnímajú celkovo tú postavu ľudia a ako je opisovaná a ukázaná...myslim, že naopak to film celkom vystihol :)  Páčilo sa mi to, bavil som sa u toho a nenudil som sa.  Len to nebrať vážne (hlavne čo sa týka toho rasizmu...je jasné, že to budú trocha preháňať) a zabaviť sa nad Karen a jej výmyslami. Myslím, že to zahrala dobre. A všetci v tej postave nájdeme niekoho podobného koho poznáme...hlavne staršie susedky aka. dedinský kamerový systém.  Som rád, že legenda Karen dostala svoj film a bolo to fajn. Za mňa 3-* ()

vegetol.mp odpad!

Suverénně ten nejhloupější a nejprotivnější film, co jsem kdy viděl. Naprosto stupidní, neohrabaná politická agitka, jejíž debilitu umocňuje totálně over the top výkon hlavní představitelky. Jako po řemeslný stránce to není nijak otřesný a je to na úrovni běžných TV filmů pro Lifetime, ale ta angažovanost, která z toho každou vteřinu kape, činí ten film naprosto nekoukatelným. Ale není se co divit, křestní jméno toho idiota, co tohle napsal a natočil, je Coke. ()

Arsenal83 odpad!

Agitku môžete robiť fundovane a profesionálne, takže málokto vlastne zbadá, že ide o agitku. Alebo to urobíte hlúpo, amatérsky, primitívne, presne ako tento film. Už na začiatku nám tu ukážu brutálny útok na černochov – beloška zmyje nápis na Black Lives Matter napísaný kriedou na chodníku. To je minimálne na doživotie! Nasledujú horibilné herecké výkony, pri ktorých sa človek sám zastaví nad tým, či to bolo celé myslené len ako vtip. Najmä policajta vybrali takého krásneho s tvrdými rysmi, ktorý by sa hodil kľudne za bachara v Osvienčime, tu samozrejme nenávidí černochov. Jasné, veď všetci policajti sú v Amerike vlastne rasisti. Celý film je ladený v jednej forme – všetci bieli sú zlí a všetci čierni sú slušní, milí ľudia. Ja len že štatistiky z amerických väzníc svedčia o inom... A tvorcom sa dá len odkázať, robte viac takejto antibelošskej propagandy. Je tak úbohá, že má presne opačný účinok. ()

finkie

Po první půlhodině se mi tahle trotlovina jevila jako trochu upocená, ale stále ještě snesitelná americká variace na francouzské multikulti komedie typu Co jsme komu udělali? (2014) nebo Srdečně vás vítáme (2017). Později mi ale k mé hrůze začalo rychle docházet, že tvůrci to celé myslí smrtelně vážně. Nechci zlehčovat téma americké policejní brutality ani protičernošského rasismu, jsem ale toho názoru, že sociální drama by mělo být maximálně nepředpojaté a chladně realistické, a jakmile se do tohoto žánru začnou angažovaně míchat nejrůznější memy, krátká spojení a karikatury, tak je konec. Otevřenou otázkou samozřejmě zůstává, jestli dnešní woke aktivisté jsou jakéhokoli vykročení mimo svět ideologických twitterových banalit vůbec schopni. ()

Real Tom Hardy odpad!

Na Karen som sa tešil už dobré tri mesiace od čias traileru a zároveň ma mrzí, že film nevyšiel práve v tom čase, kedy sa mu dostávalo hojnej pozornosti, či už cez mainstreamové médiá, ktoré ho v rámci možností chválili, alebo cez tie konzervatívne, ktoré ho mali, oprávnene, pod paľbou. Za tie mesiace, prirodzene, záujem opadol. Dnes síce film vyšiel, no rozhorčenie a pobúrenie ako počas leta sa, žiaľ, nekonalo. Na celom tom cirkuse som sa vtedy dosť zabával, nakoľko poznám tvorbu režiséra. Nielenže sa volá Coke Daniels, čo už to ti musí niečo napovedať, ale rovno stojí z pozície režiséra/scenáristu za ikonickým veľdielom The Glockumentary, ktorý okrem mnohých zapamätateľných scén vyprodukoval najmä slávnu a legendárnu skladbu "urban" internetu posledných dvoch dekád nesúcu opojný názov 'Nigga Nigga Nigga' – a s týmto na pamäti bolo logické, že celé rozhorčenie bolo, ako skoro vždy, úplne zbytočné a Karen sa síce navonok bude tváriť seriózne, no v jadre bude rovnakého razenia ako vyššie uvedené. --- Potom mi ale napadla jedna zásadná vec – 14 rokov s človekom urobí hodne a zmena o 180 stupňov je viac než predpokladaná a teda Coke Daniels vol. 2007 už vôbec nemusí byť OG Kokaín aj tento rok a Karen môže byť zámerom úplne seriózny film. A ak je, hodnotiť ho odpadom je relevantné. A aj ak nie je x) --- #1 skladba mi beží už slušné dve hodiny, banger storočia (x). --- #2 verím, že keby film vyšiel zarovno s trailerom, bol by to solídny shitstorm. --- #3 veľa nasvedčuje tomu, že film sa berie vážne – je pod hlavičkou BET, Taryn Manning v rozhovoroch uvádza, že rolu zobrala ako "sociálnu povinnosť" a podobné kecy – najväčší a najlepší plot twist by bol, keby Kokaínový Daniel celý čas len všetkých ťahal za nos, chcel si toto takto natočiť, no vedel, že by nedostal peniaze, ak by projekt nebral seriózne :D ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v meste Acworth v štáte Georgia. (Real Tom Hardy)

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (více)