Bang, bang, seš mrtvej! (TV film)

• Česko

Vole, padni, seš mrtvej

Bang, Bang, You're Dead

Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2002, 87 min

"I have to go manage some anger." Foster, Foster, FOSTER! Film působí dost šablonovitě, ale to si tak nějak vynucuje samotné téma a fakt, že vychází z divadelní hry, aspoň já mám ten dojem. Často jsem si během sledování vzpomněla na The Believer s Ryanem Goslingem. Nejenže oba herci jsou podobným způsobem výrazní (a geniální), ale ty filmy jsou i nějako tématicky spojené a vyvolávaly ve mně stejný pocit. Believer mi přišel asi lepší ve způsobu uchopení, takový artovější, filmovější, ale to nic neubírá na faktu, že Bang bang ode mě dostane plný počet.(4.12.2010)

Hodně silnej kousek, který se liší od ostatních filmech o šikaně tím, že hlavní postava už jednou bombu ve škole odpálit chtěla,ale nepovedlo se mu to. Od tý doby se ve škole zvýšil dozor a všechno co může mít s útoky nebo šikanou něco společnýho se trestá. Bohužel to vůbec nepomáhá a šikana pokračuje dál a to vede k další skupince lidí, který se rozhodnout taky takhle rázně zakročit, no a dál nebudu nic prozrazovat. Úžasnej film o lidský osobnosti a druhý šanci. Pro mě byl největší magor ten učitel, kterej udělal divadelní hru přímo pro potencionálního vraha a obsadil ho do hlavní role. Podle mě by to skončilo jinak, ale budiž, tenhle konec by se dal taky překousnout. Nejlepší scéna je jednoznačně promítání videa o šikaně na škole a vlastně Trevorova poslední řeč. Konečná scéna v divadle mě na jednu stranu nasrala, protože nesplnila moje očekávání a celý to bylo takový "zabitý", ale celé to v sobě mělo velké poselství a ani se nedivím, že to stahují do škol a hru hrajou v nápravných centrech a ústavách, protože dost působí na psychiku a dovedu si představit, že se kvůli tomu tyhle magoři trochu uklidní. 85%(11.11.2013)

Velmi silný zážitek v geniálním televizním filmu. Jedno z nejlépších zpracování tématu dokazuje že není zapotřebí diváka explicitně šokovat, ale svým originálním záběrem a výborným Ben Fosterem si prezentovaná forma udržuje velmi hutnou atmosféru zejména ve druhé polovině filmu. 95%(1.9.2007)

Filmů na toto téma je víc než dost, pro mě byl tento speciální v tom, že vytvořil jakousi omáčku pro divadelní představení, které jsem viděla v našich luzích a hájích a bohužel musím říct, že výkon lokálního dobrovolnického divadelního spolku mě nikterak nenadchl. Snad proto jsem měla chuť podívat se na tento film, kde už výkony herecké byly přece jen lepší, i když místy na mě působil film naivním dojmem a vyšinutost zde byla popisována jako věc, která se dá změnit či ovlivnit pár okamžiky pospolitosti. Na druhou stranu oceňuji popis toho, co člověka k takovým stavům vede...mno zakončím to svým hodnocením 7/10, přičemž můžu říct, že nebýt toho představení, tak asi bod uberu.(17.12.2012)

Finální divadelní hra byla více než dobrá, ale co si člověk musí protrpět než se k ní prokouká je již horší(zejména se jedná a první třetinu, která je katastrofální). Nicméně se člověk postupně s hlavním hrdinem seznamuje a je více a více vtahován do děje. Takže v celkovém součtu, vezmeme-li v potaz, že se jedná o TV film, film patří k těm vysoce nadprůměrným. Film má svoji myšlenku, kterou si silně střeží. Bohužel tomu největšímu masakru bylo zabráněno, což je na jednu stranu škoda. Ovšem na stranu druhou, pokud by zabráněno nebylo, bylo by to v silném rozporu se závěrečnou pointou. Za mě dobrý. * * *(3.9.2011)

• - Film bol natočený na námet divadelnej hry s rovnomenným názvom. Divadelná hra Bang, Bang, You´re Dead mala premiéru 7. apríla 1999 v meste Eugene v štáte Oregon. O necelé dva týždne na to, 20. apríla 1999, došlo k nechválne známemu masakru na Columbine High School v štáte Colorado. (GTS_PUNK)