Výjimečná výpověď studenta Trevora Adamse o zážitcích, které zakusil na Rivervale High. Trevor se stal obětí takového traumatizujícího týrání, že ho dovedlo až k pokusu o bombový útok na školní fotbalový tým. Pomocnou ruku mu pak podal učitel dramatické výchovy, když Trevorovi nabídl hlavní roli ve školní hře. Učitel pomáhá Trevorovi zůstat přímým a skromným. Hra je ale riskantní - její temný scénář popisuje život zabijáků a ve spojení s Trevorovou problémovou minulostí provokuje místní rodiče, kteří ji chtějí zakázat. Jestli uspějí, Trevor si už možná nikdy nezahraje - a to by mohlo být spouští lidské časované bomby. (oficiální text distributora)

emma53

Mezi Policejním odznakem a dalšími výbornými seriály si střihnul Guy Ferland jednu samostatnou perlu. Tu hru bych chtěla rozhodně vidět, ale je mi jasný, že k tomu zřejmě nedojde. Hodně silný emotivní příběh ze školního prostředí a o dnes už hodně známé šikaně, se kterou bojovat je pomalu těžší, než bojovat s terorismem. Ben Foster si Trevora zahrál tak, jako kdyby to sám zažil a to je určitě velkým plusem celého snímku. Osobně se mně líbilo, že to nebyl prázdný film jen tak pro pobavení, ale plný situací, nad kterými stojí za to se zamyslet, protože částečně odhalují, co může být příčinou takového problémového chování. 85% ()

Shadwell

Klass pro intelektuály – méně živočišnější, více sebereflexivnější. ____ Bang, bang, seš mrtvej! aneb další obhajoba vyhlazování a vyhazování škol do vzduchu. V podstatě umění tyhle jedince, jako je Trevor, ani odsuzovat nemůže, protože umění právě tihle jedinci vytvářejí. Umění je demokratický, ale není o demokratických věcech, protože každý umělec je ze své podstaty levičák a dá se říct i deviant. Ostudný a nemístný je pak závěr, který se po obratu o sto osmdesát stupňů v teatrálním a teatrologickém dovětku pokouší o relativizaci předešlých obrozeneckých gest. ()

Zeck

Šikana je příšerná věc. Ta psychická je snad ještě horší, než fyzická. Kdo zažil, ví o čem je řeč, kdo ne, má plnou hubu keců, ale ve výsledku o dané věci ví stejně uplné hovno. Šikana je pěkná svině, která někdy přestane a odezní, někdy zajde do takového extrému, že oběť nemá jiné východisko, než vystřílet celou školu a pak si prohnat kulku hlavou. Ve světě nic nevšedního. Na tomto filmu oceňuji hlavně druhou třetinu filmu, kde Trevor popisuje svoje pocity z šikany, které jsou neuvěřitelně přesné, přitom ještě k tomu skvěle hraje, takže při této pasáži jsem prožíval nejsilnější zážitek. Střílečka v jídelně se kvůli americkému publiku nekonala (těm smradům jsem, ale průstřel přál). Kdo by chtěl vidět, jak by to dopadlo, kdyby se neobjevilo svědomí, pak doporučuju Klass. 80% ()

Djkoma

Nepochopitelný vysílací čas, co pro tento snímek připravila Tv Nova dokazuje její neschopnost tvořit kvalitní programový plán jehož středobodem je osmá hodina večerní, při které by se měl promítat opravdu kvalitní film a ne ty rádoby kraviny(a ještě lépe seriály...). Rozhodně bych chtěl tu divadelní hru vidět, protože to musí být zážitek a na konci snímku byla předvedena úchvatně... ()

Matty

Se schématickými postavami – hrdina, kterému nerozumí nikdo, vyjma učitele, jenž rozumí všem – nic psychologicky kloudného nevytvoříte, ani kdyby vás strašíval duch Wilhelma Wundta. Trevorova otevřená zpověď na kameru by s jeho dobře fungující autoreflexí těžko mohla předcházet tomu, čemu podobná videa zpravidla předcházejí. Nevěřil jsem mu, nevěřil jsem celému filmu, což by bylo u jiného tématu problémem velkým, u tohoto tématu je to problémem kardinálním. Dojem nekazí ani nevylepšuje šedivá televizní režie. Za pozornost stojí dvojí, výkon Bena Fostera a závěrečná divadelní hra, která by na prknech, jež teatrálnost snášejí snáz, mohla být vcelku jímavá. Apendix: Jestli hledáte podnětný (tj. na všechny otázky ochotně neodpovídající) film o vztahu mladých ke zbraním, nepřehlédněte Dear Wendy. O šikaně asi dlouho nevznikne nic autentičtějšího než Klass. 55% Zajímavé komentáře: Morien, Martyr ()

• Film bol natočený na námet divadelnej hry s rovnomenným názvom. Divadelná hra Bang, Bang, You´re Dead mala premiéru 7. apríla 1999 v meste Eugene v štáte Oregon. O necelé dva týždne na to, 20. apríla 1999, došlo k nechválne známemu masakru na Columbine High School v štáte Colorado. (GTS_PUNK)