poster

Bang, bang, seš mrtvej! (TV film)

 • Česko

  Vole, padni, seš mrtvej

 • USA

  Bang, Bang, You're Dead

Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2002, 87 min

 • pakobylka
  *****

  O příčinách a následcích … Prostý snímek s obrovským přesahem - velice silná, mrazivá výpověď o možných důsledcích šikany, která je pro útočníky jenom nevázanou zábavou a potvrzením vlastní prestiže, zatímco pro oběť se nalezení východiska postupně stává doslova otázkou života a smrti (těch druhých) ... Ben Foster jako Trevor je fantastický.(24.6.2010)

 • Morien
  *****

  "I have to go manage some anger." Foster, Foster, FOSTER! Film působí dost šablonovitě, ale to si tak nějak vynucuje samotné téma a fakt, že vychází z divadelní hry, aspoň já mám ten dojem. Často jsem si během sledování vzpomněla na The Believer s Ryanem Goslingem. Nejenže oba herci jsou podobným způsobem výrazní (a geniální), ale ty filmy jsou i nějako tématicky spojené a vyvolávaly ve mně stejný pocit. Believer mi přišel asi lepší ve způsobu uchopení, takový artovější, filmovější, ale to nic neubírá na faktu, že Bang bang ode mě dostane plný počet.(4.12.2010)

 • Herr_Flick
  ****

  Šikana. Věčné a dost bolestivé téma, se kterým se setkal úplně každý, takže stejně tak každý ví, jak to v reálu vypadá. A jak to asi vypadá, když to dojde do extrému… (Není tomu tak dávno, kdy se svět dozvěděl o dalším z mnoha, Casey Heynesovi) Filmu vzhledem k jeho možnostem nemám co vytknout. Komu se film líbil, Klass bude zbožňovat.(10.2.2012)

 • Matty
  ***

  Se schématickými postavami – hrdina, kterému nerozumí nikdo, vyjma učitele, jenž rozumí všem – nic psychologicky kloudného nevytvoříte, ani kdyby vás strašíval duch Wilhelma Wundta. Trevorova otevřená zpověď na kameru by s jeho dobře fungující autoreflexí těžko mohla předcházet tomu, čemu podobná videa zpravidla předcházejí. Nevěřil jsem mu, nevěřil jsem celému filmu, což by bylo u jiného tématu problémem velkým, u tohoto tématu je to problémem kardinálním. Dojem nekazí ani nevylepšuje šedivá televizní režie. Za pozornost stojí dvojí, výkon Bena Fostera a závěrečná divadelní hra, která by na prknech, jež teatrálnost snášejí snáz, mohla být vcelku jímavá. Apendix: Jestli hledáte podnětný (tj. na všechny otázky ochotně neodpovídající) film o vztahu mladých ke zbraním, nepřehlédněte Dear Wendy. O šikaně asi dlouho nevznikne nic autentičtějšího než Klass. 55% Zajímavé komentáře: Morien, Martyr(19.3.2011)

 • Pishin
  *****

  K tomuto dilku jsem se dostal uplne nahodou a musim rict sedlo me to kurevsky. Pokud pominu zaver - myslim scenu s divadelni hrou kdy se prisli podivat i Trevorovi tryznitele tak s prihmourenim oka musim jit do plneho hodnoceni. Film je to skvely a ma skvelou vypovdajici hodnotu plus pricteme herecky koncert Ben Fostera a mame paradni podivanou. Ano ano musim souhlasit s Jankem i pro me je Ben Foster nejzajimavejsi herec nove generace a moc se tesim na jeho dalsi pociny.(5.11.2008)

 • - Film bol natočený na námet divadelnej hry s rovnomenným názvom. Divadelná hra Bang, Bang, You´re Dead mala premiéru 7. apríla 1999 v meste Eugene v štáte Oregon. O necelé dva týždne na to, 20. apríla 1999, došlo k nechválne známemu masakru na Columbine High School v štáte Colorado. (GTS_PUNK)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace