Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Výjimečná výpověď studenta Trevora Adamse o zážitcích, které zakusil na Rivervale High. Trevor se stal obětí takového traumatizujícího týrání, že ho dovedlo až k pokusu o bombový útok na školní fotbalový tým. Pomocnou ruku mu pak podal učitel dramatické výchovy, když Trevorovi nabídl hlavní roli ve školní hře. Učitel pomáhá Trevorovi zůstat přímým a skromným. Hra je ale riskantní - její temný scénář popisuje život zabijáků a ve spojení s Trevorovou problémovou minulostí provokuje místní rodiče, kteří ji chtějí zakázat. Jestli uspějí, Trevor si už možná nikdy nezahraje - a to by mohlo být spouští lidské časované bomby. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (82)

Nautila 

všechny recenze uživatele

Svým způsobem lepší než Klass, i když toto se, narozdíl od citové Klass, zaměřuje spíš na logiku problému. Trojce Cavanagh, Foster a Moloney sympaticky funguje, příběh i řešení je fajn, ale něco tomu chybí. Je to takové nemastné neslané, nechává to chladným a není to zapamatovatelné a konkrétní. Sice to skvěle ukazuje, rozebírá a vysvětluje problém, bez šokovanosti, s čistou objektivitou,přesto to není ono. ()

kinghome 

všechny recenze uživatele

Hodně silnej kousek, který se liší od ostatních filmech o šikaně tím, že hlavní postava už jednou bombu ve škole odpálit chtěla,ale nepovedlo se mu to. Od tý doby se ve škole zvýšil dozor a všechno co může mít s útoky nebo šikanou něco společnýho se trestá. Bohužel to vůbec nepomáhá a šikana pokračuje dál a to vede k další skupince lidí, který se rozhodnout taky takhle rázně zakročit, no a dál nebudu nic prozrazovat. Úžasnej film o lidský osobnosti a druhý šanci. Pro mě byl největší magor ten učitel, kterej udělal divadelní hru přímo pro potencionálního vraha a obsadil ho do hlavní role. Podle mě by to skončilo jinak, ale budiž, tenhle konec by se dal taky překousnout. Nejlepší scéna je jednoznačně promítání videa o šikaně na škole a vlastně Trevorova poslední řeč. Konečná scéna v divadle mě na jednu stranu nasrala, protože nesplnila moje očekávání a celý to bylo takový "zabitý", ale celé to v sobě mělo velké poselství a ani se nedivím, že to stahují do škol a hru hrajou v nápravných centrech a ústavách, protože dost působí na psychiku a dovedu si představit, že se kvůli tomu tyhle magoři trochu uklidní. 85% ()

Reklama

Aky 

všechny recenze uživatele

Autoři do hloubky vědí o příčinách šikany a nemotivovaného násilí téměř vše; jestli se o něčem vůbec dá vše vědět. Nicméně vědí jistě, že násilí nikdy není nemotivované, jen o jeho motivacích někdy nevíme nebo nechceme slyšet. V napínavém dramatu dokázali nejen přesvědčit, že své věci rozumí, ale dokázali to i sdělit. Klobouk dolů a poděkování. ()

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Bang, bang, You're dead! Trevor je po jistém incidentu proslulý po celém městě, především však ve škole. Bomba v šatně fotbalistů člověku vybuduje nějakou tu pochybnou reputaci, proto Trevora každý rád zavrhuje... až na učitele audiovizuální výchovy, který mu nabídne hlavní roli ve hře o vraždění studentů, což prudérní rodiče a učitelé těžce nesou a dělají vše pro to, aby zabránili jejímu uvedení.... Tento film vystihuje jedno heslo: "V jednoduchosti je síla!" Nezabíhá se do kdovíjakých dějových odboček, přesto některé scény působí jako úder kladivem, Trevor Bena Forstera je člověk, se kterým bych si ráda popovídala, ale nechtěla ho naštvat a samotnou hru, kolem se vše točí, bych velmi ráda viděla v divadle. PS: Klass zapomenuta, tohle je lepší. Samozřejmě jen IMHO. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Mezi Policejním odznakem a dalšími výbornými seriály si střihnul Guy Ferland jednu samostatnou perlu. Tu hru bych chtěla rozhodně vidět, ale je mi jasný, že k tomu zřejmě nedojde. Hodně silný emotivní příběh ze školního prostředí a o dnes už hodně známé šikaně, se kterou bojovat je pomalu těžší, než bojovat s terorismem. Ben Foster si Trevora zahrál tak, jako kdyby to sám zažil a to je určitě velkým plusem celého snímku. Osobně se mně líbilo, že to nebyl prázdný film jen tak pro pobavení, ale plný situací, nad kterými stojí za to se zamyslet, protože částečně odhalují, co může být příčinou takového problémového chování. 85% ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Film bol natočený na námet divadelnej hry s rovnomenným názvom. Divadelná hra Bang, Bang, You´re Dead mala premiéru 7. apríla 1999 v meste Eugene v štáte Oregon. O necelé dva týždne na to, 20. apríla 1999, došlo k nechválne známemu masakru na Columbine High School v štáte Colorado. (GTS_PUNK)

Reklama

Reklama