Bang, bang, seš mrtvej! (TV film)

• Česko

Vole, padni, seš mrtvej

Bang, Bang, You're Dead

Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2002, 87 min

O příčinách a následcích … Prostý snímek s obrovským přesahem - velice silná, mrazivá výpověď o možných důsledcích šikany, která je pro útočníky jenom nevázanou zábavou a potvrzením vlastní prestiže, zatímco pro oběť se nalezení východiska postupně stává doslova otázkou života a smrti (těch druhých) ... Ben Foster jako Trevor je fantastický.(24.6.2010)

"I have to go manage some anger." Foster, Foster, FOSTER! Film působí dost šablonovitě, ale to si tak nějak vynucuje samotné téma a fakt, že vychází z divadelní hry, aspoň já mám ten dojem. Často jsem si během sledování vzpomněla na The Believer s Ryanem Goslingem. Nejenže oba herci jsou podobným způsobem výrazní (a geniální), ale ty filmy jsou i nějako tématicky spojené a vyvolávaly ve mně stejný pocit. Believer mi přišel asi lepší ve způsobu uchopení, takový artovější, filmovější, ale to nic neubírá na faktu, že Bang bang ode mě dostane plný počet.(4.12.2010)

Šikana. Věčné a dost bolestivé téma, se kterým se setkal úplně každý, takže stejně tak každý ví, jak to v reálu vypadá. A jak to asi vypadá, když to dojde do extrému… (Není tomu tak dávno, kdy se svět dozvěděl o dalším z mnoha, Casey Heynesovi) Filmu vzhledem k jeho možnostem nemám co vytknout. Komu se film líbil, Klass bude zbožňovat.(10.2.2012)

Se schématickými postavami – hrdina, kterému nerozumí nikdo, vyjma učitele, jenž rozumí všem – nic psychologicky kloudného nevytvoříte, ani kdyby vás strašíval duch Wilhelma Wundta. Trevorova otevřená zpověď na kameru by s jeho dobře fungující autoreflexí těžko mohla předcházet tomu, čemu podobná videa zpravidla předcházejí. Nevěřil jsem mu, nevěřil jsem celému filmu, což by bylo u jiného tématu problémem velkým, u tohoto tématu je to problémem kardinálním. Dojem nekazí ani nevylepšuje šedivá televizní režie. Za pozornost stojí dvojí, výkon Bena Fostera a závěrečná divadelní hra, která by na prknech, jež teatrálnost snášejí snáz, mohla být vcelku jímavá. Apendix: Jestli hledáte podnětný (tj. na všechny otázky ochotně neodpovídající) film o vztahu mladých ke zbraním, nepřehlédněte Dear Wendy. O šikaně asi dlouho nevznikne nic autentičtějšího než Klass. 55% Zajímavé komentáře: Morien, Martyr(19.3.2011)

K tomuto dilku jsem se dostal uplne nahodou a musim rict sedlo me to kurevsky. Pokud pominu zaver - myslim scenu s divadelni hrou kdy se prisli podivat i Trevorovi tryznitele tak s prihmourenim oka musim jit do plneho hodnoceni. Film je to skvely a ma skvelou vypovdajici hodnotu plus pricteme herecky koncert Ben Fostera a mame paradni podivanou. Ano ano musim souhlasit s Jankem i pro me je Ben Foster nejzajimavejsi herec nove generace a moc se tesim na jeho dalsi pociny.(5.11.2008)

• - Film bol natočený na námet divadelnej hry s rovnomenným názvom. Divadelná hra Bang, Bang, You´re Dead mala premiéru 7. apríla 1999 v meste Eugene v štáte Oregon. O necelé dva týždne na to, 20. apríla 1999, došlo k nechválne známemu masakru na Columbine High School v štáte Colorado. (GTS_PUNK)