July Rhapsody

• Hongkong Nan ren se shi (více)

ladynka

Krize v manželství trochu jinak - subtilní, realistický příběh, kde zbytečně nepřekáží výrazná stylizace a postavy jsou pevně zakotveny ve svém sociálním prostředí. ()

Vavča

Ann Hui rozehrává příběh o vztahu učitele(Jacky Cheung), který je ženatý, má dvě téměř dospělé děti a z jeho stereotypu ho vythrne studentka (Karena Lam), která se do něho zamiluje. Kromě toho postupně na povrch vyplave, důležitá minulost manželské dvojice. Mně se tohle drama velmi líbilo, protože Jacky a Karen hrají výborně, zejména Karen vyloženě sedí role chytré, odvážné, prostořeké studenty, která dostane vždy, co chce. Je zde i Anita Mui, ale její role v příběhu je zde také podstatná, málem jsem ji nepoznal v tom sestřihu, co zde má. Navíc tohle není jen další drama, nebo romantický příběh, který po shlédnutí vyšumí do ztracena. Tohle je skutečně působivý film plný emocí, věrohodných postav, perfektních dialogů(autorka scénáře Ivy Ho se opět vytáhla) a nečekaně i humoru. Tento film je více vrstevnatý samozřejmě tu jde i o další věci, chtěl jsem vypsat pouze to "hlavní". ()