• ilclassico
  *

  Každá propaganda se časem stane směšnou... Odhlížejíc od toho, samotný scénář je slabý, jako desetkrát vyluhovaný čaj, s podprůměrnými herci (kromě 8letého chlapce) a slabou režii. Za tenhle "skvost" vděčíme ČT, která k němu vyrobila i dabing. Snad v snaze uvést snímek jako rodinný film. Aspoň vím, proč se dabingu nedočká Bergman, Fellini, či Buñuel, kteří zřejmě budou příliš nestravitelní pro koncesionáře. V rámci žánru za 1,5.(28.2.2019)

 • K.I.N.G.
  *

  Dva detektivové musí najít atomovou bombu a zneškodnit lidi, kteří s její pomocí chtějí vyhladit město a jeho okolí. To je stručný děj filmu, ve kterém má hlavní slovo možné katastrofální zničení města, tentokrát v dnes naprosto už neoriginálním atomovém podání. Nevím jestli hodnotím ten správný film, ale jiné Atomic city na CSFD ani IMDb není. Je fakt, že tak starý mně rozhodně nepřišel. Co si ale budem nalhávat. Způsobem, jakým je toto natočeno se dnes točí ty nejhorší béčka, zatímco v době vzniku to mohlo být velice originální- proto možná ta nominace na oscara. Pro dnešní dobu už film nemá absolutně žádnou hodnotu, jediné, co stojí za pozornost, je hudba- ta je tady vcelku zajímavá a také to, že se tu mluví jen velice málo.(28.2.2009)

 • majo25
  ***

  V pohode spracovaný špionážny triler z trochu paranoidnej doby po zhodení vodíkových bômb na japonské mestá a začínajúcej studenej vojny. Sústreďuje sa na policajné vyšetrovanie vydieračov a únoscov a hlavne linka s únosom malého chlapca je najlepšia. V podaní chlapca je aj dobre zahraná. Záveru nechýba veľmi slušné tempo a silný trilerový nádych. V takýchto filmoch kvitujem aj to, že nie sú v nich obsiahnuté rušivé vplyvy ako romantika či medziľudské vzťahy a všetko sa sústreďuje iba na hlavnú vec.(26.11.2018)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Námět a scénář(20.5.2004)

 • Djkoma
  **

  Snímek, který svým pojetím i náplní představuje Ameriku po druhé světové válce. V mnohém hodně patetické, někdy působí jako typické reklamy z této doby (viz. třeba chlapec, který na začátku jí v kuchyni u své matky a pije mléko). Kvalitou však filmu chybí nejen moment překvapení, ale také jakákoliv hlubší atmosféra, stvořená z jiných prvků než stylizace 50. let, kdy byl snímek natočen. Celý název Atomové město také vyvolává v divákovi trochu jiná očekávání, než hledání uneseného chlapce atomového vědce...(5.12.2009)

 • - Gene Barry v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace