Reklama

Reklama

Shookum Hills

  • USA The Devil Below
Trailer

Obsahy(1)

Shookum Hills bolo banícke mestečko, ktoré kvôli nehostinným podmienkam zaniklo. Partia vedcov sa sem vydáva, aby zistila, čo sa na tomto mieste odohralo a čo tu spôsobuje nevídané prírodné úkazy. Čakajú ich ale desivejšie objavy, než aké pred príchodom očakávali. (Marceloo)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Režisér Černobylských deníků velkou naději nevzbuzoval a natočil film kvalitativně podobný možná o něco ještě horší. Jediné, co se dá pochválit je prostředí Apalačských hor a úhelného podzemního dolu, kde spíš než monstra žijí takoví poměrně slušně udělaní mutanti s hezkým obličejem a líbila se mi hlavní hrdinka s vizáží Lary Croft, ale to je tak všechno. Je to nehezky natočené, má to takový levný ošuntělý look jak z 90. let a kamera se nejen poměrně často třepe, že místy jsem měl pocit, že režisér chce snad přepnout na Found Footage styl, ale i často uhýbá, aby zakryl levný rozpočet. Takže si divák ani neuvědomí, že půlka lidí je už mrtvá. Gore vesměs žádný, atmosféra se snaží, ale příliš nefunguje a ikdyž to má místy lehčí nádech Wrong Turnu a Silent Hill, tak je to zoufale nezáživný a tak trochu zbytečný. Tohle se moc nepovedlo. 4/10. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Shookum Hills bolo banícke mestečko, ktoré kvôli nehostinným podmienkam zaniklo. Partia vedcov sa sem vydáva, aby zistila, čo sa na tomto mieste odohralo a čo spôsobuje nevídané prírodné úkazy na tomto mieste. Čakajú ich ale desivejšie objavy, než aké pred príchodom očakávali. - Režisér si dal po slušnom horore Chernobyl Diaries deväť rokov prestávku, ale mám pocit, že ju velmi nezúžitkoval. Shookum Hills je akýmsi mixom Wrong Turn, The Hills Have Eyes, The Descent a Stranger Things, ale ani jednému z týchto projektov sa ani zďaleka nevyrovná. Celý čas som mal pocit, ako keby režisér nevedel, či z toho chce mať poriadne krvavú zábavu, alebo radšej umiernenú záležitosť, ktorá by mala mať nejaké posolstvo, ale akosi sa mu nepodarilo ani jedno. Monštrá vyzerali fajnovo, ale zostali zúfalo nevyužité, a keď sa tam tvorcovia začali snažiť o nejakú mytológiu, tak to bolo už naozaj zlé. Dá sa to pozrieť, ale myslím si, že tento námet ponúka omnoho viac možností než to, čo tu vo výsledku vzniklo. + herec z Swamp Thing a Boarding School + herec z Wolf Creek ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Úplně srandovně připitomělé monster béčko o příšerách v opuštěných uhelných dolech. Musím mít opravdu hodně rád monster béčka, abych tomuhle dal aspoň ty dvě slabé hvězdy. Nejvíc o filmu vypovídá scéna, kdy dva hrdinové - paralyzovaní a ochromení příšeráckým jedem - stráví asi pět minut stopáže tím, že se centimetr po centimetru, milimetr po milimetru sápou po granátu ... načež ten granát použijou, zvednou se a bez známek jakýchkoli fyzických potíží vezmou do zaječích. Srandovní je i design monster i repliky, co postavy občas s vážnou tváří vypouštějí z úst. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Tešil som sa, ale je to len béčko. Síce solídne. Nie vyložená sra*ka. No kto bude čakať pecku á la Pád do tmy, zostane sklamaný. Miestami je vizuál (najmä v druhej polovici) fakt lacný. Ale napriek tomu si snímka udržuje slušnú atmosféru a pomáhajú jej v tom i obstojní herci v čele s Willom Pattonom vo vedľajšej úlohe. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ano, byl to očistec. Očekával jsem hořící uhelné sluje tak jako pod existujícím „silenthillovým“ městečkem Centralia v Pensylvánii, ale Parker nabídl peklo, ve kterém by byli nejděsivější drzej Drápal a kolega Netopýr. Zásadně rozostření členové kolonie havířožroutů budili stejný interest jako jim čelící uvědomělá partička a vy můžete uzavírat sázky, jestli last woman standing bude prosazovatel filozofického směru Nietzscheho, nebo Yody. U závěrečných titulků klidně mohla hrát známá píseň Honzy Vyčítala s lehce pozměněným textem: „Já trvám na tom, že jediný herec tu byl Patton..“ a rejža se po shookumských deníčcích zase může na dalších devět let uložit k ledu.. ()

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama